38
6 paylaşım, 38 points

2016 yılında Türkiye’de kullanılmaya başlanılan 4.5 G sayesinde mobilden internet erişimleri daha hızlı bir hale dönüştü. Mobil telefonlarda yapılan birkaç ayar doğrultusunda daha evvel kullanmakta olduğunuz 3G özelliğinden, 4.5G özelliğine kolayca geçiş yapabilirsiniz. Her ne kadar karmaşık bir durum gibi gözükse de aslında birkaç tık sonucunda rahatlıkla bu hıza geçebilmek gayet olmaktadır.

Genellikle şuanda aktif olarak satılan hatlar 4.5G olanağı ile geliyor. Yani Turkcell, Vodafone veya Türk Telekom gibi operatörleri arayarak açtırmanıza gerek kalmadan yeni nesil simkartlar üzerinden bu işlemi zaten aktif bir şekilde kullanabilmektesiniz. Fakat birçok eski simkart kullanıcısının bu tür dertlerinin olduğunu biliyoruz. Şimdi telefonunuzdan bazı ayarlar yapacağınız 4.5G sistemine geçiş yapmadan evvel nasıl açılacağına dair bilgiler vereceğiz.

4.5G Ayarları Nasıl Açtırılır?

Hemen yukarıda da belirttiğimiz üzere öncelikle bağlı olduğunuz operatör ile iletişime geçerek 4.5G sistemini aktif ettirmeniz gerekmektedir. Bununla birlikte 4.5G özelliğini taşıyan bir hatta da sahip olmanız zorunluluğunu da söylemekte fayda var. Zira işlemleriniz negatif sonuçlanacaktır.Eğer mevcut simkartınız bunu desteklemiyor ise, operatörünüze ait size en yakın bayi noktasına giderek 4.5G özelliğini taşıyan simkart ile değiştirmelisiniz.

Kartı teslim aldıktan sonra operatörünüz doğrultusunda size belirtilen adımlar eşliğinde ayarları yaparak bağlantı kurabilirsiniz. Hemen altta ülkemizde hizmet sunan 3 operatöre ait 4.5G ayar aksamlarını sizler için sunduk.

Turkcell 4.5G Ayarı Nasıl Yapılır:

Turkcell hattınız üzerinden bu özelliğe geçmek için öncelikle kısa mesaj bölümüne girerek 4.5G yazıp 2200’a göndermeniz gerekiyor. Hemen ardından hattınız 4.5G’ye tanımlı olarak aktif edilmiş olacaktır. Buna ek olarak dilerseniz Turkcell resmi web sitesinden veya mobil uygulama hesabından da aktif edebilirsiniz.

Türk Telekom 4.5G Ayarı Nasıl Yapılır:

Türk Telekom müşterisiyseniz, yine Turkcell simkartların da olduğu gibi 4.5G özelliğine sahip bir simkart sahibi olmanız gerekmektedir. akabinde kısa mesaj bölümüne girerek 4.5G yazdıktan sonra 5555’e göndermeniz yeterli olacaktır. Akabinde aktif bir şekilde bu özellik kapsamında internete erişim sağlayabilirsiniz.

Vodafone 4.5G Ayarı Nasıl Yapılır:

Vodafone hattınızın 4.5G ayarını yapabilmek için herhangi bir ayar yapmanıza gerek. Bayi den isteyeceğiniz 4.5G uyumlu sim kartınızı taktıktan hemen sonra bu özelliklerde internet erişimi yapabilmektesiniz.


Arkadaşlarınla Paylaş:

38
6 paylaşım, 38 points

Bu içeriğe ne tepki seviyorsun?

Vaay! Vaay!
4
Vaay!
Üzgün Üzgün
6
Üzgün
Şirin! Şirin!
5
Şirin!
Hahaha Hahaha
6
Hahaha
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Canberk

Wuubi.com kurucu üyesi, bir makine mühendisi.

0 Yorum Bulunuyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Comments

comments

İçerik Türü Seçin
Kişisel Test
Testi çöz, cevabı öğren. İşaretlediğin şıklara göre testin sonucunu öğren.
Doğru/Yanlış
Doğru ve yanlış cevaplardan oluşan testler oluşturun.
Anket
Oy vererek görüşünü bildir. Basit bir anket oluştur!
İçerik
Yazılardan ve medyadan oluşan içerikler oluşturun.
Liste
Klasik bir liste oluşturun
Geri sayım
Tersten sıralanmış bir liste oluşturun
Açık Liste
Diğer üyeler de listeye eklemeler yapabilir.
Oylamalı Liste
Alınan oylara göre sıralama yapılır