60
9 paylaşım, 60 points

Son zamanlarda büyük bir patlama yaparak milyonlarca tıklamaya ulaşan Rap sanatçısı Ezhel (Sercan İpekçioğlu) tutuklanarak cezaevine gönderildi. İstanbul Narkotik Şube Müdürlüğü tarafından sorguya alınan Ezhel tutuklandı ve cezaevine gönderildi. 28 yaşında olan Ezhel, geçtiğimiz günlerde Kadıköy’de düzenlenen narkotik operasyonu sırasında tutuklanarak göz altına alınmıştı. Sağlık testlerinin ardından sorguya alınan Ezhel cezaevine gönderildi.

ezhel tutuklandı

Ezhel Tutuklandı

Yaptığı Rap şarkılarda dinleyicileri “uyuşturucu kullanımını teşvik etmek” suçuyla yargılanan Ezhel cezaevine girdi. Ağustos ayında Macaristan’da düzenlenen Sziget Festivali‘nde sahne alma planları yapan Ezhel tutuklandı. 1990 Ankara doğumlu İpekçioğlu, müziğe genç yaşta başlamış ve yaşadığı şehrin sokaklarını konu alıyordu. 2011 senesinde kurulan VooDoo gurubu ile adını duyurmaya başlayan Ais Ezhel, bu yıl içerisinde Ais ekini bırakarak sadece Ezhel lakabına geçiş yaptı. Ayrıca bir “Free Style Rap” yarışmasında birinciliği bulunuyor.

Ezhel rumuzlu şarkıcı, Vatan Caddesi’nde bulunan emniyet binasına getirilerek burada sorguya alındı. Göz altına alınma nedenini sorgu sırasında öğrenen Ezhel, video kliplerinde ve şarkı sözlerinde uyuşturucu maddeye özendirme suçuyla yargılandı. Türk Ceza Kanunu’nun 190. maddesinde yer alan “Uyuşturucu Madde Alınımı ve Kullanılmasını Kolaylaştırma” suçu ile 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanan Ezhel tutuklanarak cezaevine gönderildi. Ayrıca bu maddenin para cezasına çevrilme gibi bir alternatifi de bulunmuyor.

Ezhel Cezaevine Gönderildi: Destekler Yağdı!

Cezaevine gönderilen Ezhel’e Rapçi dostlarından ve hayranlarından destek yağmaya başladı. Twitter’da Trend Topics listesinde 2. sıraya oturan #FreeEzhel etiketiyle birçok ünlü isim Ezhel’in yanında olduğunu belirtti. İşte gelen desteklerden bazıları:

 

 

 

 

 


Arkadaşlarınla Paylaş:

60
9 paylaşım, 60 points

Bu içeriğe ne tepki seviyorsun?

Vaay! Vaay!
3
Vaay!
Üzgün Üzgün
5
Üzgün
Şirin! Şirin!
4
Şirin!
Hahaha Hahaha
4
Hahaha
Kızgın Kızgın
6
Kızgın
Canberk

Wuubi.com kurucu üyesi, bir makine mühendisi.

0 Yorum Bulunuyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Comments

comments

İçerik Türü Seçin
Kişisel Test
Testi çöz, cevabı öğren. İşaretlediğin şıklara göre testin sonucunu öğren.
Doğru/Yanlış
Doğru ve yanlış cevaplardan oluşan testler oluşturun.
Anket
Oy vererek görüşünü bildir. Basit bir anket oluştur!
İçerik
Yazılardan ve medyadan oluşan içerikler oluşturun.
Liste
Klasik bir liste oluşturun
Geri sayım
Tersten sıralanmış bir liste oluşturun
Açık Liste
Diğer üyeler de listeye eklemeler yapabilir.
Oylamalı Liste
Alınan oylara göre sıralama yapılır