52
8 paylaşım, 52 points

Yıllardır alkolün sağlığa çok büyük zararları olduğu söyleniyordu. Geçtiğimiz her gün teknolojinin gelişmesi ile bildiğimiz doğruların aslında yanlış olduğunu, yanlışların doğru olduğunu öğreniyoruz. Alkol kullanımı üzerinde gerçekleştirilen bu deney ile oldukça şaşırtıcı bilgiler açığa çıktı. Alkol sağlığa yararlı mı ve alkolün sağlığa yararları neler gibi konularda da bilgi sahibi olunması sağlandı.

Hastalıklar ve Alkol

Fransız ve İngiliz denekler üzerinde gerçekleştirilen bu araştırmada ilk guruba 120 grama kadar alkol verilirken ikinci denek gurubuna 408 grama kadar alkol verildi. Deneyin sonunda ilginç bir sonuç elde edildi. İkinci guruptaki kişilerin solunum, ruhsal ve sindirim yollarından kaynaklı hastalıklara daha az yakalandığı, birinci guruptakilerin ise daha fazla hastalandığı görüldü.

Doktor Ervasti bu araştırma hakkında: “Bazı hastalık çeşitlerine karşı alkol bağışıklık artırıcı bir etki yaratıyor. Yüksek miktarda tüketilmesi sakıncalı olsa da az tüketilmesi de bu hastalıklara karşı zayıf kalmanızın önünü açıyor.” açıklamalarında bulundu.

Tam 47.000 Denek!

Ortalama 4-7 sene süren bu araştırma projesinde 47.000 denek aktif rol oynamış olup farklı ırk ve cinsiyete sahip denekler kullanıldı. İkinci gurupta olan yani daha fazla alkol tüketen deneklerin iş yerlerinden aldıkları hastalık kaynaklı izinler ile birinci guruptaki az alkol tüketen kişilerin arasında büyük fark açığa çıktı. Bu kesinlikle alkole özendirici bir içerik olmamakla beraber, takipçilerimize bunun yerine sağlıklı beslenmelerini öneriyoruz.


Arkadaşlarınla Paylaş:

52
8 paylaşım, 52 points

Bu içeriğe ne tepki seviyorsun?

Vaay! Vaay!
2
Vaay!
Üzgün Üzgün
4
Üzgün
Şirin! Şirin!
3
Şirin!
Hahaha Hahaha
4
Hahaha
Kızgın Kızgın
5
Kızgın
Serpil Akın

Ankara Üniversitesi Grafik Tasarım mezunu bir FreeLancer.

0 Yorum Bulunuyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Comments

comments

İçerik Türü Seçin
Kişisel Test
Testi çöz, cevabı öğren. İşaretlediğin şıklara göre testin sonucunu öğren.
Doğru/Yanlış
Doğru ve yanlış cevaplardan oluşan testler oluşturun.
Anket
Oy vererek görüşünü bildir. Basit bir anket oluştur!
İçerik
Yazılardan ve medyadan oluşan içerikler oluşturun.
Liste
Klasik bir liste oluşturun
Geri sayım
Tersten sıralanmış bir liste oluşturun
Açık Liste
Diğer üyeler de listeye eklemeler yapabilir.
Oylamalı Liste
Alınan oylara göre sıralama yapılır