50
8 paylaşım, 50 points

Günümüzde en yoğun kullanılan mobil işletim sistemlerinden birisi olan Android nasıl hızlandırılır merak ediyorsanız bu içerik sizin için. Android hızlandırma teknikleri ile tablet ve telefonları hızlandırmak ve daha verimli kullanmak artık mümkün. İşte Android telefon hızlandırma hakkındaki tüm detaylar.

Android Telefon Hızlandırma Yolları

Eğer Android tablet hızlandırma ya da Android telefon hızlandırma yolları nelerdir bilmiyorsanız bunu sizin için özetleyebiliriz. Android işletim sistemlerini hızlandırmak için birkaç ince ayarı tamamlayın ve aradaki farkı siz de görün.

1. Animasyonları Kapatın

Android cihazların en fazla yoran ve şarjını tüketen etmenlerden birisi animasyonlar ve efektlerdir. Animasyonları kapatmak size büyük fayda sağlayacaktır. Bunun için:

Ayarlar > Cihaz Hakkında > Yapım Numarası üzerine 5 defa hızlıca dokunun. Ayarlar bölümüne geri dönün ve “Geliştirici Seçenekleri” menüsünden “Geçiş Animasyon Ölçeği” altından 0.5x yaparak animasyonları azaltın veya kapatın.

Bu işlem sonrasında telefonunuzdaki animasyonlar kapatılacaktır. Örneğin menüye giriş sırasındaki efektler gibi birçok animasyon artık pasif olacaktır. Bu size şarj ömrü ile beraber hızlı bir cihaz kullanımı sağlayacaktır.

2. Arkaplan Uygulamaları

Birçok Android kullanıcı tarafından bilinse de hatırlatmakta fayda var. Telefonunuzu kullanırken işi biten uygulamaları tamamen kapattığınızdan emin olun. Arkaplanda çalışan uygulamalar telefonunuzu çok fazla yoracaktır.

3. Launcher – Başlatıcı Kullanın

Android telefon ve tabletlerinizin performanslarını yükseltmeye yönelik olan başlatıcı uygulamalar, cihazınızın donma, kasma gibi sorunlarını ortadan kaldırıyor. Cihazınızı tamamen performans odaklı bir hale getiren Launcher uygulamaları çok basit kullanıma sahiptir. İşte indirebileceğiniz “Android En İyi 3 Launcher Uygulaması“:

  • CM Launcher 3D
  • Microsoft Launcher
  • Evie Launcher

android hızlandırma

4. RAM ve cihaz temizliği

Cihazınızda biriken gereksiz dosyalar ve kullanılmayan veriler cihazınızı yavaşlatan sebeplerden birisidir. Kullanmadığınız dosyaları silmenizi öneriyoruz. Ayrıca temizleyici uygulamalar ile dip klasörleri tarayabilir, bütün gereksiz dosyaları bu uygulamalar sayesinde temizleyebilirsiniz. Sık sık RAM’inizi de temizleyerek cihazınızın performansını artırabilirsiniz.

5. Fabrika ayarları

Cihazınızın düzenli periyotlarda formatlanması birikmiş gereksiz dosyalardan ve sistem yorulmalarından kurtulmanızı sağlar. Cihazınızı fabrika ayarlarına ayarlar menüsü altından getirebilirsiniz. Bu işlemden önce telefon numaralarınızı ve fotoğraf, video gibi önemli dosyalarınızı yedeklemeyi unutmayın. Bu yedekleme işlemini Google Drive üzerinden yapabilirsiniz.


Arkadaşlarınla Paylaş:

50
8 paylaşım, 50 points
Canberk

Bu içeriğe ne tepki seviyorsun?

İlginç İlginç
6
İlginç
Üzgün Üzgün
2
Üzgün
Şirin Şirin
0
Şirin
Komik Komik
1
Komik
Lezziz Lezziz
4
Lezziz
Havalı Havalı
3
Havalı
İğrenç İğrenç
2
İğrenç

0 Yorum Bulunuyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İçerik Türü Seçin
Klasik Test
Testi çöz, cevabı öğren. İşaretlediğin şıklara göre testin sonucunu öğren.
Doğru/Yanlış
Doğru ve yanlış cevaplardan oluşan testler oluşturun.
Anket
Oy vererek görüşünü bildir. Basit bir anket oluştur!
İçerik
Yazılardan ve medyadan oluşan içerikler oluşturun.
Liste
Klasik bir liste oluşturun
Geri sayım
Tersten sıralanmış bir liste oluşturun
Açık Liste
Diğer üyeler de listeye eklemeler yapabilir.
Oylamalı Liste
Alınan oylara göre sıralama yapılır