57
8 paylaşım, 57 points

Android telefon rootlama nasıl yapılır ve nedir? Bu yazımızda değineceğimiz bu konu ile artık Android telefon rootlama işlemi çok kolay bir hale dönüşecek. Birçok kişinin riskli ve zor olarak gördüğü Android telefon rootlama için yapmanız gerekenler ve ne olduğunu bu yazımızda detaylı şekilde açıkladık.

Android Telefon Rootlama

Android telefon rootlama işleminin nasıl yapıldığına geçmeden önce ne olduğundan bahsetmemizin daha doğru olduğunu biliyoruz. Bu işlem sayesinde Android cihazlarınızda tam erişim sağlayabilecek, dilediğiniz gibi sınırsızca kullanım hakkı kazanacaksınız. Android root atma ile üst yetki isteyen uygulamaları sorunsuzca kullanabileceksiniz. Aynı zamanda root yetkisi ile sistemsel klasörleri düzenleyip silme hakkında sahip olacaksınız. Tabi bu durum yanlış kullanılması halinde bazı sorunlara yol açabiliyor. Bu yüzden dolayı dikkatli davranmakta fayda var.

Android root atma işlemine geçmeden önce sizleri bir konuda uyarmamız gerekiyor. Telefon rootlama işleminden sonra cihazınız garanti kapsamından çıkacaktır. Bu yüzden dolayı cihazınızı garantiye göndermeden önce root kaldırma işlemi yapılması gerekmektedir.

Android Root Atma Nasıl Yapılır?

Android telefon rootlama işlemine ilk önce Ayarlar bölümünün “Cihaz Hakkında” kısmından “Yapım Bilgisi” alanına girmeniz gerekiyor. Buradan almanız gereken bilgi “Yapım Numarası” olup bunu bir kenara not etmenizde fayda var. Bu başlıklar her cihazda farklılık gösterebildiği gibi genel olarak bu anlama yakın başka başlıklar kullanılıyor. Daha sonra yapılması gereken işlem “Geliştirici Seçenekleri” menüsü altından “USB Hata Ayıklama” seçeneğini aktif duruma getirmektir. Tebrikler! Artık telefonunuz rootlama işlemine müsait durumda.

Sıradaki işlem ise “Kingo Android Root” programını bilgisayarınıza kurmak. Bu programı indirmek için buraya tıklayabilirsiniz. Kingo Android Root kullanımı basit olan bir programdır. Kingo Android Root kullanımı şu şekildedir: Telefonunuzu USB kablosu ile bilgisayar bağladıktan sonra programı çalıştırın. Karşınıza çıkan “Root” butonuna tıklayın. Bir süre sonra karşınıza Root işleminin başarıyla tamamlandığına dair bilgi mesajı çıkacaktır. Artık telefonunuz Root yetkisine sahiptir. Dilediğiniz uygulamayı taşıyabilir, sistemler işlemler yapabilirsiniz.

android telefon rootlamakingo root

Android Telefon Rootlama Faydaları

  • Telefonunuzun görünümünü kişiselleştirebilirsiniz. (Şarj oranı göstergesinin tasarımından menü tasarımına…)
  • İşlemci hızlandırma imkanı ile telefonunuzu hızlandırabilirsiniz.
  • Uygulamaları sınırsızca kaldırabilir ve istediğiniz yere taşıyabilirsiniz. Bazı uygulamaların SD karta taşınmasını sadece Android telefon rootlama ile gerçekleştirebilirsiniz.
  • Telefonunuzun şarj gereksinimi düşer. Android pil ömrünü uzatmak için faydalı bir seçenektir.

Telefon Root atma işlemi hakkında yaşadığınız sorunları yorum alanından paylaşarak destek alabilirsiniz.

 


Arkadaşlarınla Paylaş:

57
8 paylaşım, 57 points

Bu içeriğe ne tepki seviyorsun?

Vaay! Vaay!
6
Vaay!
Üzgün Üzgün
2
Üzgün
Şirin! Şirin!
0
Şirin!
Hahaha Hahaha
1
Hahaha
Kızgın Kızgın
2
Kızgın
Canberk

Wuubi.com kurucu üyesi, bir makine mühendisi.

2 Yorum Bulunuyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Bana güvenli gelmiyor telafona root atmak ayrıca garanti dışına kalıyor. Üst seviye bir telefonda yapılmamalı en azından.

Comments

comments

İçerik Türü Seçin
Kişisel Test
Testi çöz, cevabı öğren. İşaretlediğin şıklara göre testin sonucunu öğren.
Doğru/Yanlış
Doğru ve yanlış cevaplardan oluşan testler oluşturun.
Anket
Oy vererek görüşünü bildir. Basit bir anket oluştur!
İçerik
Yazılardan ve medyadan oluşan içerikler oluşturun.
Liste
Klasik bir liste oluşturun
Geri sayım
Tersten sıralanmış bir liste oluşturun
Açık Liste
Diğer üyeler de listeye eklemeler yapabilir.
Oylamalı Liste
Alınan oylara göre sıralama yapılır