20
7 paylaşım, 20 points

AR, yani artırılmış gerçeklik sistemi Samsung’ a da geliyor. Peki, AR teknolojisi nedir? Biraz bundan bahsedelim. AR, elektronik cihazların nesne tanıma özelliği kullanarak, sanal nesnelerin gerçek görüntülerin üzerine yerleştirilmesine denir.

Samsung’ un teknoloji bölümünün başında yer alan DJ Koh, Samsung Galaxy S9′ un yeni “AR Emoji” işlevini Apple’ ın Animoji‘ si ile karşılaştıranlara güzel bir cevap verdi.

Samsung Galaxy S9, Apple’ da aktif olan Animoji programlamanın benzeri şekilde çalışan bir “AR Emoji” işleviyle koşarak geliyor. Samsung, bu işlevin iPhone X’ de olan Animoji’ nin bir kopyası olmadığını, bir benzeri olduğunu bilmemizi istiyor.

Sizlerin de aklında olan, Samsung Galaxy S9′ daki “AR Emoji” işlevinin Apple’ dan alındığı olabilir. Bilindiği üzere Samsung Galaxy S9, iPhone X’ den sadece birkaç ay sonrasında kullanıcılarına tanıtıldı ve bu işlev, iPhone X’ in hemen hemen en çok sevilen işlevlerinden biriydi. Samsung’ un mobil bölümünün CEO’ su DJ Koh, Wall Street Journal‘ e açıklama yaparak “Onların yaklaşımı ve benim yaklaşımım baştan aşağı farklı. Ben kendi yol haritama göre ciddi biçimde çalışıyorum” diyerek tasarlamayı planladığı üç boyutlu animasyonları 2001 yılından bu yana kapaklı telefonlarda kullanmayı planladığını söyledi.

Şu bilinmelidir ki, teknoloji firmaları, duyurdukları işlevlerin bazıları üzerinde yıllarca çalışabiliyorlar. Bu nedenle DJ Koh’ un söyledikleri dikkate alınabilir. Böyle bir teknoloji modelinin birkaç ay fark ile iPhone X’ ten görünüp klonlanması pek mümkün gibi görünemiyor.

Önemli diğer bir nokta da Apple’ ın Animoji teknolojisinin dünyanın ilk üç boyutlu yüz ifadeleri olmadığını da belirtmemiz gerekiyor. Dünyaca ünlü Logitech firmasının web kameraları, kullanıcının yüz hareketlerini ve ses tonundaki titreşimleri sayesinde, hareketli dijital karakterlere dönüştürebilen Effects Avatars uygulamasına sahip 🙂


Arkadaşlarınla Paylaş:

20
7 paylaşım, 20 points

Bu içeriğe ne tepki seviyorsun?

Vaay! Vaay!
4
Vaay!
Üzgün Üzgün
6
Üzgün
Şirin! Şirin!
4
Şirin!
Hahaha Hahaha
5
Hahaha
Kızgın Kızgın
6
Kızgın

0 Yorum Bulunuyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Comments

comments

İçerik Türü Seçin
Kişisel Test
Testi çöz, cevabı öğren. İşaretlediğin şıklara göre testin sonucunu öğren.
Doğru/Yanlış
Doğru ve yanlış cevaplardan oluşan testler oluşturun.
Anket
Oy vererek görüşünü bildir. Basit bir anket oluştur!
İçerik
Yazılardan ve medyadan oluşan içerikler oluşturun.
Liste
Klasik bir liste oluşturun
Geri sayım
Tersten sıralanmış bir liste oluşturun
Açık Liste
Diğer üyeler de listeye eklemeler yapabilir.
Oylamalı Liste
Alınan oylara göre sıralama yapılır