40
7 paylaşım, 40 points

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, bir dönemin sonlanacağının sinyallerini verdi. Artık ödev verilmeyeceğini belirten Yılmaz, öğrencilerin dersi derste anlamasının daha önemli olduğunu, kapsamlı proje çalışmaları haricinde herhangi bir ev ödevinin artık öğrencilere verilmeyeceğini açıkladı. Aynı zamanda tam gün eğitim alan öğrenciler için de önemli açıklamalarda bulundu.

Artık ev ödevi yok!

Anadolu Ajansı’na konuşan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, önümüzdeki dönemden itibaren öğrencilere ev ödevi verilmeyeceğini şu cümleler ile duyurdu:

“Bundan sonra hiçbir öğretmenimiz, öğrencisine evde ev ödevi vermeyecektir. Öğrencilerimizin dikkatlerini daha çok derse yoğunlaştırmalarını, konuyu derste öğrenmelerini istiyoruz. İnanıyoruz ki çocuklarımız da okulda, sınıfta öğrendiklerini eve gittiklerinde tekrarlayacaklar, öğrendiklerini daha da pekiştireceklerdir. Zaten şimdi ezberden çıktık. Artık bundan sonra ezber olmayacak, eski dershane eğitim usulleri tekrar edilmeyecek. Okulda öğrendiklerini hayatta kullanabilme yeteneklerini kazanmalarını istiyoruz. Öğrendiklerinin hayatta bir karşılığının olduğunu görmelerini istiyoruz. Önümüzdeki dönem, çağa ve hayata uygun bir eğitim sistemini evlatlarımıza vereceğiz. Önümüzdeki eğitim öğretim yılından sonra öğrencilerimize hiçbir ev ödevi verilmeyecektir.” 

Tam gün eğitim alan öğrencilere müjde!

Taşımalı eğitim sisteminden faydalanan ve aynı zamanda tam gün eğitim gören öğrencilere de önemli duyurular yapan Yılmaz, 1 milyon 200 bin öğrenci için öğle yemeğinin artık devlet tarafından karşılanacağını belirtti. Başbakan’dan gelecek talimat ile Maliye Bakanlığı ile temasa geçilerek çalışmalara başlanacağını söyleyen Yılmaz, hedeflerinin iyi bir beslenme ve iyi bir eğitim olduğunun altını çizdi.


Arkadaşlarınla Paylaş:

40
7 paylaşım, 40 points

Bu içeriğe ne tepki seviyorsun?

Vaay! Vaay!
4
Vaay!
Üzgün Üzgün
6
Üzgün
Şirin! Şirin!
4
Şirin!
Hahaha Hahaha
5
Hahaha
Kızgın Kızgın
6
Kızgın
Canberk

Wuubi.com kurucu üyesi, bir makine mühendisi.

0 Yorum Bulunuyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Comments

comments

İçerik Türü Seçin
Kişisel Test
Testi çöz, cevabı öğren. İşaretlediğin şıklara göre testin sonucunu öğren.
Doğru/Yanlış
Doğru ve yanlış cevaplardan oluşan testler oluşturun.
Anket
Oy vererek görüşünü bildir. Basit bir anket oluştur!
İçerik
Yazılardan ve medyadan oluşan içerikler oluşturun.
Liste
Klasik bir liste oluşturun
Geri sayım
Tersten sıralanmış bir liste oluşturun
Açık Liste
Diğer üyeler de listeye eklemeler yapabilir.
Oylamalı Liste
Alınan oylara göre sıralama yapılır