40
8 paylaşım, 40 points

Rüyada olduğunuzun farkına vararak rüyayı bir süre için kontrol edebilirsiniz. Eğer siz de bu duyguyu yaşadıysanız astral seyahat yapabilme yeteneğine sahipsiniz demektir. Şimdi hazır olun, ruhu bedenden ayırıp yeni bir yolculuğa çıkıyoruz! İşte “astral seyahat nedir?” ve “astral seyahat nasıl yapılır?” karşınızda.

Astral Seyahat Nedir?

Herkes hatırlasın ya da hatırlamasın mutlaka rüya görür. Fakat bu rüyaları bilinçsiz olarak gördüğümüz için çok az kısmını hatırlayabiliyoruz. Ancak uykudayken tamamen bilinciniz açık olsaydı nasıl olurdu? Yani gitmek istediğiniz yerlere gidip, konuşmak istediğiniz insanlarla konuşup bunu bilinçli olarak yapabilseydik muhteşem olmaz mıydı? İşte buna astral seyahat deniyor.

astral seyahat

Astral Seyahat Nasıl Yapılır?

Yapabilmenin birkaç farklı yolu var ve biz en ünlü yöntemleri inceleyeceğiz. Şimdi korkularınızı yenmelisiniz! Çünkü ruh gerçekten bedenden ayrılacak. Ruhu bedenden ayırma yöntemi dünyada çeşitli şekillerde uygulanıyor:

1) Müzik ve Işık: Öncelikle sizi uyandırabilecek şiddette ışığın olmadığı bir odaya geçin ve gitmek istediğiniz yerle ilgili bir müzik açın. Misal Uzak Doğu’ya yaptığımız bir yolculuğu hayal edelim. Bu nedenle arkada bir Çin ya da Japon kültürüne ait hafif müzik olsun. Bu müzik zihninizin odaklanmasını kolaylaştıracaktır.

2) Totem Belirleyin: Şimdi ise bir totem belirlemeniz gerek. Bu bir kahve fincanı, kitap, saat ya da size ait herhangi bir şey olabilir. Fakat gitmek istediğiniz ortamda bu “Totemi” düşünmelisiniz. Örneğin totem olarak bir kahve fincanı belirlediyseniz şimdi o fincanda kahve içerken ya da toteminiz kitapsa Japonya’da bir ormanda kendinizi kitap okuyor olarak hayallere dalmalısınız.

3) Yatış Pozisyonu: Müzik, ortam ve totem hazırlandıktan sonra sırada yatış pozisyonumuz belirlemek var. Sırt üstü ve kolları açık bir şekilde uzanabilirsiniz. Bazı uzmanlar uzanmak yerine sırtı dik tutacak şekilde meditasyon duruşunu öneriyor. Fakat bu şekilde ruhu bedenden çıkarmak çok daha detaylı bir eğitim gerektirdiği için biz uzanma metodunu uygulayacağız.

Şimdi dikkat edin çünkü iyi derecede odaklanmanız ve aklınızda söyleyeceklerimiz dışında hiçbir şeyin olmaması gerekiyor. Uzandıktan sonra başta belirlediğiniz totemi ve gitmek istediğiniz yeri düşünerek sağ ayak parmağınızın üzerine yoğunlaşıp denizde boğulurken yukarı çıkmak istediğinizi düşünün. 40-45 dakika sonra ruhunuz yani astral bedeniniz yavaş yavaş yükselmeye başlayacak. Eğer başarılı olduysanız bu aşamada titreme, korku, baş dönmesi ve garip kokular hissedebilirsiniz. Bu astral bedeniniz artık vücudunuzdan ayrılıyor demektir ve kendinizi dışarıdan izlemeye başlayabilirsiniz.

Astral seyahat tecrübesi yaşayan insanların anlattıklarına göre hissettikleri korku, yalnızlık ve geri dönemem endişesinden kaynaklanıyor. Bu korku astral seyahate çıkanların kısa süreli panik ataklar yaşamasına neden olabiliyor. Aslında sanılanın aksine astral seyahatte geri dönememek gibi bir durum yok. Dışarıdan bir etki ile savrulan gerçek beden, hemen kendini toplayacaktır. Doğru şekilde nefes alıp vermeyi de unutmayın. Nefesinizi dengede tutmanız gerekiyor. Tavsiye edilen ise ağzınızı yarım açarak az az ama tempolu bir şekilde nefes almanızdır. Astral seyahatte geçirdiğiniz zaman saatler bile sürse bu süre gerçek hayatta 5-10 dakikayı geçmeyecektir. Bu aşamada farklı bir boyuta geçildiği için bilinmeyen varlıklar ve görüntüler görülebilirsiniz.

1990’lı yıllara kadar devam eden Amerika ve Sovyet Rusya arasındaki Soğuk savaş döneminde astral seyahat metotlarının geliştirildiği ve bu konularda savunma mekanizmalarının dahi oluşturulduğu biliniyor. Özellikle Ruslar bu konuda ileri derecede çalışmalar yapmışlardır. Sovyet Rusya yıkıldıktan sonra kamuoyuna açılan eski arşivlerde, bu deneylerin belgeleri de basında yayınlanmıştır. Ünlü parapsikoloji dergisinde yayınlanmış olan bir astral seyahat tecrübesinde anlatılanlar şöyledir: “3 aylık düzenli bir çalışmadan sonra meditasyon sırasında kendi bedenimi oturur vaziyette dışarıdan gördüğümü fark ettim. Bütün vücudum titrerken burnuma şiddetli bir yanık kokusu geliyordu. Bulunduğum odanın dışına çıktığımda ise hiç görmediğim ve hayal etmediğin bir kapı ile karşılaştım. Kapıyı açtığımda 3 farklı kadın ayaklarını yere vurarak bana doğru geliyordu. Tanrım! Bu üç kadın büyükannemin 1955 yılında kaybettiği kardeşleriydi.


Arkadaşlarınla Paylaş:

40
8 paylaşım, 40 points

Bu içeriğe ne tepki seviyorsun?

Vaay! Vaay!
2
Vaay!
Üzgün Üzgün
4
Üzgün
Şirin! Şirin!
3
Şirin!
Hahaha Hahaha
4
Hahaha
Kızgın Kızgın
5
Kızgın
Serpil Akın

Ankara Üniversitesi Grafik Tasarım mezunu bir FreeLancer.

0 Yorum Bulunuyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Comments

comments

İçerik Türü Seçin
Kişisel Test
Testi çöz, cevabı öğren. İşaretlediğin şıklara göre testin sonucunu öğren.
Doğru/Yanlış
Doğru ve yanlış cevaplardan oluşan testler oluşturun.
Anket
Oy vererek görüşünü bildir. Basit bir anket oluştur!
İçerik
Yazılardan ve medyadan oluşan içerikler oluşturun.
Liste
Klasik bir liste oluşturun
Geri sayım
Tersten sıralanmış bir liste oluşturun
Açık Liste
Diğer üyeler de listeye eklemeler yapabilir.
Oylamalı Liste
Alınan oylara göre sıralama yapılır