62
9 paylaşım, 62 points

Günümüzde birçok otomobil firması üretim hatalarından dolayı, ürettikleri arabaları geri çağırabiliyor. Bu senenin başlarında Ford, buji sistemi hatasından dolayı ve Toyota ise aynı dönemde hava yastıklarındaki sorundan dolayı arabalarını geri çağırmışlardı. Yine aynı tarihlerde ise Honda, tam 350.000 aracını klima motoru probleminden dolayı toplama kararı almıştı. Bu hataların firmalara çok büyük maddi kayıplarının olmasıyla beraber önemli riskleri de barındırıyor.

Audi Tam 1.1 Milyon Aracını Geri Çağırıyor!

Evet! Tam 1.1 milyon otomobil! Geçtiğimiz senenin başında Audi, elektrikli soğutma sistemlerindeki arızadan dolayı araçlarını yine geri çağırırken bu seneki rakam ve risk çok daha fazla. Bu geri çağırmanın nedeni ise yine soğutma pompasından kaynaklanıyor. Soğutma pompasında görülen aşırı ısınmanın yangın tehlikesi oluşturduğunu duyuran Audi, 350.000 adeti Amerika’da bulunmak üzere 1 milyon 160 bin aracını geri çağırıyor.

İşte geri çağrılan modeller:

2013-2017 üretimli A5 Sedan, A5 Cabriolet ve Q5 modelleri ile 2012-2015 arasında üretilen A6 serisi ve 2013-2016 yıllarında üretilen A4 Sedan araçlar geri çağrılan Audi modelleri arasında yer alıyor.

Bugüne dek bu sorunlardan dolayı herhangi bir can kaybı ya da problem meydana gelmemiş olsa da ortada yangın riski gibi büyük bir problemin olduğu için firma, bunun kabul edilebilir bir risk olmadığını belirtiyor. Değişimler ise yedek parçalar temin edilmesiyle yetkili servislerden ücretsiz olarak gerçekleştirilebilecek.


Arkadaşlarınla Paylaş:

62
9 paylaşım, 62 points

Bu içeriğe ne tepki seviyorsun?

Vaay! Vaay!
4
Vaay!
Üzgün Üzgün
6
Üzgün
Şirin! Şirin!
4
Şirin!
Hahaha Hahaha
5
Hahaha
Kızgın Kızgın
6
Kızgın
Canberk

Wuubi.com kurucu üyesi, bir makine mühendisi.

0 Yorum Bulunuyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Comments

comments

İçerik Türü Seçin
Kişisel Test
Testi çöz, cevabı öğren. İşaretlediğin şıklara göre testin sonucunu öğren.
Doğru/Yanlış
Doğru ve yanlış cevaplardan oluşan testler oluşturun.
Anket
Oy vererek görüşünü bildir. Basit bir anket oluştur!
İçerik
Yazılardan ve medyadan oluşan içerikler oluşturun.
Liste
Klasik bir liste oluşturun
Geri sayım
Tersten sıralanmış bir liste oluşturun
Açık Liste
Diğer üyeler de listeye eklemeler yapabilir.
Oylamalı Liste
Alınan oylara göre sıralama yapılır