56
9 paylaşım, 56 points

Her gün gelişen bilim ve teknoloji ışığı altında modern (şimdilik) olabildiğince keyfini çıkarıyoruz. Bu listemizde sizler için hazırladığımız “Daha Önce Hiç Duymadığınız 10 Şok Edici Gerçek” bilgiyi hazırladık. Listede birbirinden ilginç bilgiler ve bilinmeyen gerçekler bulunuyor. İşte listemiz karşınızda!

1.

Dünyada insanlık tarihi ne kadar bir süreye denk geliyor hiç düşündünüz mü? Biz düşündük! Eğer Dünya tarihi 24 saat olarak düşünülürse insanlık tarihi sadece 78 saniyelik bir sürece denk gelirdi.

insanlık tarihi

2.

Dünyada en kalabalık ülke ünvanına sahip olan Çin, toplam 1,5 milyara yakın insanı barındırıyor. Peki Çin’de İngilizce konuşan kişi sayısının Amerika’dan ve İngiltere’den fazla olduğunu söylesek?

3.

Vücudunuzun ekstrem koşullarını düşündünüz mü? Zorlu koşullara ne kadar süre boyunca dayanabilirsiniz? İnsan ne kadar süre aç kalabilir? Sizin yerinize biz araştırdık ve bilim insanlarının “üçler kuralı” olarak nitelendirdiği bir sonuca vardık. Nefes almadan üç dakika, su içmeden üç gün ve yemek yemeden de üç hafta boyunca hayatta kalabilirsiniz.

susuzluk 4.

2011 senesinde Japonya’da gerçekleşen deprem günlerin ortalama 0,000002 saniye kısalmasına yol açmıştır.

japonya depremi

5.

Birçok kişi karıncaların suda boğulduğunu düşünse de aslında 15 güne kadar su altında yaşayabiliyorlar.

karınca su

6.

Sivrisineklere karşı kullanılan spreyler, sanılanın aksine sinekleri kovmaz. Reseptörlerinin çalışmasını engelleyerek insanları algılayamazlar.

sinek ilacı

7. 

Bir balinanın kalbi 500 kiloya kadar ulaşabiliyor. Kalp damarları o kadar geniştir ki bir insan içerisine rahatça girebilir!

balina kalbi

8.

Hatırlayamadığınız bir şey mi var? Bu durumun ne kadar sinir bozucu olduğunun biz de farkındayız. Böyle anlarda yumruğunuzu sıkın ve dilinizin ucu ile üst damağınıza dokunun. Bu hatırlamanıza yardımcı olacaktır.

unutmak-hatırlamak

9.

Dünya birçok kanlı savaş gördü. Nazi Almanya’sı Fransa’ya girmiştir. Bu fotoğraftan yaklaşık bir iki saniye önce ise Hitler’e Fransa’nın teslim olacağının haberi verilmiştir. Hitler, Fransa’nın teslim olacağını sevinçle karşılarken.

hitler fotoğraf

10.

İkinci Dünya Savaşı’ndan bir başka fotoğraf. Amerikan askeri kilisenin tepesinde bulunan Alman keskin nişancı ile çatışıyor.

çatışma ikinci dünya savaşı


Arkadaşlarınla Paylaş:

56
9 paylaşım, 56 points

Bu içeriğe ne tepki seviyorsun?

Vaay! Vaay!
2
Vaay!
Üzgün Üzgün
4
Üzgün
Şirin! Şirin!
3
Şirin!
Hahaha Hahaha
4
Hahaha
Kızgın Kızgın
5
Kızgın
Canberk

Wuubi.com kurucu üyesi, bir makine mühendisi.

0 Yorum Bulunuyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Comments

comments

İçerik Türü Seçin
Kişisel Test
Testi çöz, cevabı öğren. İşaretlediğin şıklara göre testin sonucunu öğren.
Doğru/Yanlış
Doğru ve yanlış cevaplardan oluşan testler oluşturun.
Anket
Oy vererek görüşünü bildir. Basit bir anket oluştur!
İçerik
Yazılardan ve medyadan oluşan içerikler oluşturun.
Liste
Klasik bir liste oluşturun
Geri sayım
Tersten sıralanmış bir liste oluşturun
Açık Liste
Diğer üyeler de listeye eklemeler yapabilir.
Oylamalı Liste
Alınan oylara göre sıralama yapılır