46
7 paylaşım, 46 points

Bilinmeyen iPhone özellikleri ile akıllı telefonunuzu daha kullanışlı hale getirebilirsiniz. Kullanış kolaylığı ile ön plana çıkmayı başaran iPhone telefonlarda fazla kişinin bilmediği birçok özellik olabiliyor. Bu bilinmeyen iPhone özellikleri ile daha konforlu bir telefon kontrolü sağlayabilirsiniz. İşte sizler için derlediğimiz “Bilinmeyen iPhone Özellikleri Listesi” karşınızda!

Bilinmeyen iPhone Özellikleri

Bu listede internetten, gizliliğinize kadar birçok konuda ince detayları bulabilirsiniz. Daha önce hiç dikkatinizi çekmemiş veya hiç bilmediğiniz işe yarar iPhone özellikleri bu listede. Bilinmeyen 5 iPhone özelliği listesi:

1) Farklı Renkler

iPhone’un standart renklerinden sıkıldınız mı? Farklı bir tasarım mı istiyorsunuz? Bu özellik tam sizlik! Muhtemelen daha önce hiç dikkatinizi çekmemiş olan bu bilinmeyen özellik ile iPhone cihazınızın renklerini değiştirebilirsiniz.

Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik > Ekran Kolaylıkları > Renkleri Tersine Çevir

Buradan “Klasik” veya “Akıllı” seçeneklerinden dilediğinizi seçebilirsiniz. Böylece telefonunuzun standart renklerinden kurtulmuş olacaksınız. Bu havalı özelliğin arkadaşlarınızın ilgisini çekeceğinden eminiz! 😎

2) İndirme Sıralaması

Eğer aynı anda birden fazla uygulama indiriyor ve istediğiniz bir uygulamayı ilk önce başlatmak istiyorsanız tek yapmanız gereken Uygulamaya uzun ve sert basılı tutmak ve açılan pencereden “İndirmeye Öncelik Ver” yazısına dokunun.

3) Kötü Bağlantılardan Kurtulun

Bağlı olduğunuz WiFi, zayıf bir bağlantı kalitesi veriyorsa bunu otomatik olarak algılayıp kapatabilirsiniz. Tek yapmanız gereken:

Ayarlar > Hücresel > Wi-Fi Yardımı seçeneğini aktif edin. Bu seçenek sayfanın en altında yer alıyor.

Böylece kötü bir Wi-Fi bağlantısına bağlandığınızda veya internet yavaşladığında otomatik olarak WiFi’den çıkılarak hücresel bağlantıya geçilecektir.

4) Notlarınız Özel Olsun!

Eğer “Notlar” kısmını çok sık kullanıyorsanız ve burada gizli bilgileriniz yer alıyorsa, notlarınıza şifre koyabilirsiniz. iPhone notlara şifre koyma seçeneği ile hiçbir uygulama indirmeden gizliliğinizi arttırın. Bunun için ayarlar bölümüne girin ve notlar kısmına dokunun. Parola seçeneğini seçin ve şifrenizi belirleyin. Aynı zamanda TouchID ile de erişim sağlayabilme alternatifiniz de bulunuyor. Ancak şunu unutmayın ki bu parolanın unutulması durumunda hiçbir türlü kurtarma işlemi yapılamıyor. Bu yüzden dolayı parolanızı unutmamaya özen gösterin. Bu sayede artık notlarınız, telefonunuzu karıştıran meraklı gözlerden uzak olacağı gibi özel bilgileriniz de saklı kalacaktır.

5) Sitelerin sizi takip etmesine izin vermeyin!

iPhone akıllı telefonunuz ile internette Surf yaparken büyük ihtimalle web siteleri sizi takip ediyor olabilir. Buradaki takipten kastımız sizin sayfada dokunduğunuz noktadan kaydırdığınız ve açtığınız menülere kadar bütün detaylarınızı öğrenmek. Eğer internet siteleri sizin ne yaptığını bilsin istemiyorsanız bunun kolay bir yöntemi var. Bu sayede hem veri harcamalarını düşürebilirsiniz, hem de sayfaların daha hızlı açılmasını sağlayabilirsiniz. iPhone siteler sizi takip etmesin istiyorsanız “Ayarlar” kısmına girin ve buradan “Safari” yi seçin. “Gizlilik ve Güvenlik” menüsünden “Çapraz Site İzlemeyi Engelle” ile “Web Sitelerine Beni İzlememesini Söyle” seçeneklerini aktif edin. Böylece internet siteleri sizi takip etmeyecektir.

Bilinmeyen iPhone özellikleri listemizin sonuna geldik. Sizin de kullandığınız ve bildiğiniz özellikleri yorum alanından belirterek diğer takipçileri de bilgilendirebilirsiniz.


Arkadaşlarınla Paylaş:

46
7 paylaşım, 46 points

Bu içeriğe ne tepki seviyorsun?

Vaay! Vaay!
4
Vaay!
Üzgün Üzgün
6
Üzgün
Şirin! Şirin!
4
Şirin!
Hahaha Hahaha
5
Hahaha
Kızgın Kızgın
6
Kızgın
Canberk

Wuubi.com kurucu üyesi, bir makine mühendisi.

0 Yorum Bulunuyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Comments

comments

İçerik Türü Seçin
Kişisel Test
Testi çöz, cevabı öğren. İşaretlediğin şıklara göre testin sonucunu öğren.
Doğru/Yanlış
Doğru ve yanlış cevaplardan oluşan testler oluşturun.
Anket
Oy vererek görüşünü bildir. Basit bir anket oluştur!
İçerik
Yazılardan ve medyadan oluşan içerikler oluşturun.
Liste
Klasik bir liste oluşturun
Geri sayım
Tersten sıralanmış bir liste oluşturun
Açık Liste
Diğer üyeler de listeye eklemeler yapabilir.
Oylamalı Liste
Alınan oylara göre sıralama yapılır