25
5 paylaşım, 25 points

Yeni bir araç alıyoruz ve hemen hemen her yerden aynı soruyu duyuyoruz “Kasko yaptırdın mı?”. Peki bu kasko nedir ve ne işe yarar? İşte sizlerle bu konuya bir açıklık getirmek üzere, yazımızla sizleri yalnız bırakıyoruz.

Özetle kasko, arabamız için koruyucu bir melek gibi bir işleve sahip 🙂 . Aracımızın herhangi bir kaza durumunda, yanması durumunda, çalınması ya da çalınmaya teşebbüs edilmesi durumlarında oluşabilecek maddi zararı önleme ve güvence altına alabilen bir güvenlik sigorta sözleşmesi kendileri.

 

Elbette ki kasko zorunlu yapılması gereken bir sigorta türü olmamakla birlikte isteğe bağlı yapılabiliyor. Eğer böyle bir sigorta yapılmak isteniyorsa yılda bir defaya mahsus yenilenmesi gerekiyor. Yapılacak kasko, aracınızın hangi duruma göre güvence vermesini istiyorsanız farklı fiyatlarda karşınıza çıkar.

Şunu unutmamanız da gerekiyor, kasko yapıldıktan sonra aracınızla yapacağınız bir kaza durumu söz konusu olduğunda, kasko kaza bedelini ödeyecektir fakat bir sene sonraki yapılacak kaskoda sizler için belirlenecek ücret daha fazla olacaktır. Çünkü firmalar sizin artık güvenli sürücü olmadığınızı, tehlikeli sürücü olduğunuzu düşüneceklerdir. Bundan dolayı sizler için belirlenecek yıllık kasko bedelleri, yapacağınız ya da yapmayacağınız kazalar doğrultusunda artacak ya da azalacaktır.


Arkadaşlarınla Paylaş:

25
5 paylaşım, 25 points

Bu içeriğe ne tepki seviyorsun?

Vaay! Vaay!
1
Vaay!
Üzgün Üzgün
3
Üzgün
Şirin! Şirin!
2
Şirin!
Hahaha Hahaha
2
Hahaha
Kızgın Kızgın
4
Kızgın

0 Yorum Bulunuyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Comments

comments

İçerik Türü Seçin
Kişisel Test
Testi çöz, cevabı öğren. İşaretlediğin şıklara göre testin sonucunu öğren.
Doğru/Yanlış
Doğru ve yanlış cevaplardan oluşan testler oluşturun.
Anket
Oy vererek görüşünü bildir. Basit bir anket oluştur!
İçerik
Yazılardan ve medyadan oluşan içerikler oluşturun.
Liste
Klasik bir liste oluşturun
Geri sayım
Tersten sıralanmış bir liste oluşturun
Açık Liste
Diğer üyeler de listeye eklemeler yapabilir.
Oylamalı Liste
Alınan oylara göre sıralama yapılır