55
9 paylaşım, 55 points

Eğer evinizi karıncalar bastıysa ve karıncaları öldürmeden onlardan kurtulmak istiyorsanız bu yazımız tam sizlik! Karıncalara zarar vermeden doğal yöntemlerle kaçırabilirsiniz. Bu doğal yöntemler sayesinde karıncalar evinizden gidecektir. İşte doğal karınca ilaçları ile hiçbir karıncaya zarar vermeden onlardan kurtulmanın çaresi.

 1. 1 Sirke


  Bir şişe içerisinde sirke ve suyu karıştırın. Dilerseniz sıkacağınız limon suyu ile bu doğal ilacı güçlendirebilirsiniz. Karıncalar sirkenin kokusuna tahammül bile edememektedir. Bu sebeple bir daha evinize gelmeyeceklerdir. Ayrıca bu karşımı mutfak temizliğinde kullanabilirsiniz.

 2. 2 Deterjanlı Su


  Karıncalar gezdiklere yerlere kokular bırakır ve bu sayede kaybolmazlar. Eğer karıncaların giriş çıkış yaptıkları ve gezdikleri yerleri tespit edebildiyseniz bu bölgeleri deterjanlı su ile silmeniz bu kokularının ortadan kaybolmasını sağlayacaktır. Böylece karıncalar evinize tekrar girmek için kokularını bırakarak yarattıkları yolu kaybedeceklerdir.

 3. 3 Acı Biber Kaynatmak


  Karınca kaçıran yöntemler arasında acı biber kaynatmak da yer alıyor. Bir tencere içerisinde kaynattığınız acı biberli suyu karıncaların geçiş yollarına uygulayabilirsiniz.

 4. 4 Tarçın & Nane Yağı


  Bir çubuk tarçını karıncaların yollarına bırakabilirsiniz. Diğer alternatif olarak da toz tarçını su ile karıştırarak diğer maddelerde olduğu gibi uygulayabilirsiniz. Ayrıca bir şişeye 15-20 damla nane yağı damlatıp su ile karıştırmanız durumunda da karıncaları kaçıran bir karışım elde etmiş olursunuz.

 5. 5 Tebeşir


  Evet! Bildiğimiz okul tebeşirlerinden bahsediyoruz. Bu tebeşirler ile çizdiğiniz çizgilerin ötesine geçemeyen karıncalar adeta bir bölgede hapsolmuş şekilde kalacaktır.

 6. 6 Salatalık kabuğu


  Kahvaltıda tükettiğiniz salatalıkların kabuklarını karıncaların yuvalarının önüne, geçiş yollarına veya evinize giriş yaptıkları noktalara bırakın. Bir daha onları göremeyeceksiniz.


Arkadaşlarınla Paylaş:

55
9 paylaşım, 55 points
Zülal

Bu içeriğe ne tepki seviyorsun?

İlginç İlginç
4
İlginç
Üzgün Üzgün
5
Üzgün
Şirin Şirin
4
Şirin
Komik Komik
4
Komik
Lezziz Lezziz
0
Lezziz
Havalı Havalı
6
Havalı
İğrenç İğrenç
6
İğrenç

0 Yorum Bulunuyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İçerik Türü Seçin
Klasik Test
Testi çöz, cevabı öğren. İşaretlediğin şıklara göre testin sonucunu öğren.
Doğru/Yanlış
Doğru ve yanlış cevaplardan oluşan testler oluşturun.
Anket
Oy vererek görüşünü bildir. Basit bir anket oluştur!
İçerik
Yazılardan ve medyadan oluşan içerikler oluşturun.
Liste
Klasik bir liste oluşturun
Geri sayım
Tersten sıralanmış bir liste oluşturun
Açık Liste
Diğer üyeler de listeye eklemeler yapabilir.
Oylamalı Liste
Alınan oylara göre sıralama yapılır