50
7 paylaşım, 50 points

Yaşadığımız dünyanın ne kadar ilginç kültürlere ve milletlere sahip olduğunu düşündünüz mü? Biz düşündük ve bu yüzden dolayı bu listeyi hazırladık. İşte dünyadaki en ilginç 5 adet:

1) İtalya’da Saat 11:00’dan Sonra…

Asla Cappuccino içmezler. Bunun sebebi aslında mantıklı bir açıklamaya dayanıyor: uyumayı kolaylaştırmak. Hazmı zor olan gıdalar ve uykuyu zorlaştıracak içecekleri 11:00’dan sonra tüketmezler ve tüketenlere de anlam veremezler. 

3) Hintlilerin Kınanası Eğitim Sistemi

Hindistan’daki bu davranışın pek hoş olmadığı söylenebilir. Bu ülkede fillerin eğitimi şu şekilde gerçekleştiriliyor: Büyük bir çukur kazılarak üzeri dal parçaları ile gizleniyor. Buraya düşen yavru filler toplanarak siyah giyinen kötü insanlar tarafından işkencelere maruz bırakılıyor. Daha sonra gelen beyaz kıyafetli insanlar fillere şefkat göstererek onlara iyi davranıyor. Filler böylece beyaz giyimliler tarafından eğitilmiş oluyor.

3) Almanlar Biraya O Kadar Düşkün Ki!

Bira üretimi için 1500’lü yıllarda yürürlüğe girmiş bir yasaları bile var! Duymuş olduğunuz “Alman Saflık Yasası” aslında gerçekten var olan bir yasa olup dayanağı ise bu yasadır. Alman Saflık Yasası, biraların kalite ve fiyat analizlerini denetleyen bir yasadır.

4) Rusların İlginç “Uğursuzluk” Adetleri!

Ruslar, evden çıktıktan sonra unuttukları bir eşyayı fark ettikleri zaman asla geri dönmez. Aynı şekilde kapalı ortamlarda da ıslık çalmazlar. Bu onlara göre uğursuzluk getirir.

5) Kanadalı Mühendislerin İlginç Özelliği

Kanada’da mühendisler mezun olunca serçe parmaklarına çelik bir yüzük takar. İlk başta ilginç gelse bile bu olayın trajik bir öyküsü vardır. 1907 senesinde Quebec Köprüsü inşaatı sırasında köprü çöker ve 70 mühendis hayatını kaybeder. O günden sonra mezun olan mühendisler çelik bir yüzük takmaya başlar ve bu yüzük o köprüyü temsil eder.

Dünyadaki ilginç adetler listemizin sonuna geldik. Sizin de duyduğunuz ve bildiğiniz ilginç adetleri yorum alanından paylaşabilirsiniz.

 


Arkadaşlarınla Paylaş:

50
7 paylaşım, 50 points

Bu içeriğe ne tepki seviyorsun?

Vaay! Vaay!
6
Vaay!
Üzgün Üzgün
2
Üzgün
Şirin! Şirin!
0
Şirin!
Hahaha Hahaha
1
Hahaha
Kızgın Kızgın
2
Kızgın
Canberk

Wuubi.com kurucu üyesi, bir makine mühendisi.

Bir Yorum Bulunuyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. kanadalı mühendislerib yaptığı eylem gerçekten anlamlıymış. almanların bu özelliğini biliyordum fakat rusların böyle inançları olduğunu bilmezdim

Comments

comments

İçerik Türü Seçin
Kişisel Test
Testi çöz, cevabı öğren. İşaretlediğin şıklara göre testin sonucunu öğren.
Doğru/Yanlış
Doğru ve yanlış cevaplardan oluşan testler oluşturun.
Anket
Oy vererek görüşünü bildir. Basit bir anket oluştur!
İçerik
Yazılardan ve medyadan oluşan içerikler oluşturun.
Liste
Klasik bir liste oluşturun
Geri sayım
Tersten sıralanmış bir liste oluşturun
Açık Liste
Diğer üyeler de listeye eklemeler yapabilir.
Oylamalı Liste
Alınan oylara göre sıralama yapılır