60
8 paylaşım, 60 points

Efsane Komedi Filmleri İçin Öneriler

Çoğu insanın zaman geçirmek için, keyifle yaptığı aktivitelerden birisi film izlemektir. Hele bir de birazcık neşelenmek isteniyorsa komedi filmleri devreye girmektedir. Kaliteli mizah içeren, kahkaha atmak isteyenlere işte efsane komedi filmleri:

 1. 1 Hangover - Felekten Bir Gece Serisi


  3 filmden oluşan Felekten Bir Gece serisinin ilki 2009’da vizyona girerek seyircilerin beğenisine sunulmuş, büyük beğeni toplayarak seri filmi haline gelmiştir. Aldığı 7.8 IMDB puanı ile başarısını kanıtlamıştır. 

  Düğününe kısa bir süre kalan Doug 2 arkadaşı ve gelinin erkek kardeşi ile birlikte, bekarlığa veda partisi için Las Vegas’a gider. Partide kör kütük sarhoş olan 4 kafadar ertesi gün uyandıklarında hiç beklemedikleri bir manzarayla karşılaşır. Odalarında nereden geldikleri belli olmayan bir kaplan ile bebek vardır. Üstelik Doug ortadan kaybolmuştur ve daha da kötüsü kimse bir şey hatırlamamaktadır. Kahkahalara boğan bu yapıtta 3 arkadaşın damadı, bebeğin ailesini ve kaplanın sahibini bulmak için verdikleri uzun uğraş filmin konusu olarak beyaz perdeye yansımıştır. Diğer 2 filmde de 4'lünün başına gelen olaylar devam niteliğinde çekilmiştir.

 2. 2 Deadpool Serisi


  Aksiyon ve komedinin bir arada yer aldığı, alışılmışın dışında olan süper kahraman filmi Deadpool, seyircileri güldürmeyi başararak efsane komedi filmleri arasına girmiştir. Başarısını ilk filmde aldığı 8.6 IMDB puanı ile tescillemiştir. 

  2016’da gösterime giren film çizgi roman karakterlerinden olan Deadpool hakkındadır. Wade Wilson eskiden orduda askerlik yapmış, para karşılığında insanları korkutan bir adamdır. Bir gün barda Vanessa adındaki kadınla tanışır. Birbirlerine aşık olan ikili çok geçmeden beraber yaşamaya başlar. Wade Vanessa’ya evlenme teklifi ettiği akşam yere yığılıp kalır. Sonrasında ileri seviyede kanser olduğu çıkar. Kötü haberi aldıklarından kısa bir süre Wade’in yanına bir adam gelir ve onu iyileştirebileceklerini söyler. Önce kabul etmez fakat, çaresiz bir şekilde gece Vanessa’yı bırakarak, iyileşme ümidiyle adamın dediği yere gelir. Asıl olaylar ve geri dönülmez hamleler burada başlayacaktır. 

  2. filmde de Deadpool’un başından geçen olaylar komedi tarzında ekranlara gelmiştir.

 3. 3 Jumanji - Vahşi Orman


  2017’de vizyona giren, fantastik ve macera türünün harmanlandığı film izleyenlere kahkahalar attırarak 7 IMDB puanı almıştır. Efsane komedi filmleri içerisinde yer alan filmin beğenilmesine profesyonel oyuncu kadrosunun da büyük katkısı olmuştur. 

  Bir video oyunu ortaya çıkar ve o gece bir çocuk öylece kaybolur. Gizemi çözülemez ve aradan yıllar geçer. Bir grup öğrenci farklı suçlardan ceza alır. Ceza için bulundukları yerde aynı video oyununu bulur. Canları sıkıldığı için oyunu açmaya kara verirler. Karakter seçimi yaptıktan sonra oyun farklılaşmaya başlar ve çocuklar kendilerini oyunun içinde bulur. Her biri seçtikleri karaktere bürünmüştür. Bu dünyadan kurtulmak için verilen görevi yerine getirmeleri gerekmektedir. Farklı aşamaların yer aldığı oyundaki görevi gerçekleştirmek hiç de kolay olmayacaktır.


Arkadaşlarınla Paylaş:

60
8 paylaşım, 60 points

Bu içeriğe ne tepki seviyorsun?

Vaay! Vaay!
2
Vaay!
Üzgün Üzgün
4
Üzgün
Şirin! Şirin!
3
Şirin!
Hahaha Hahaha
4
Hahaha
Kızgın Kızgın
5
Kızgın
Canberk

Wuubi.com kurucu üyesi, bir makine mühendisi.

0 Yorum Bulunuyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Comments

comments

İçerik Türü Seçin
Kişisel Test
Testi çöz, cevabı öğren. İşaretlediğin şıklara göre testin sonucunu öğren.
Doğru/Yanlış
Doğru ve yanlış cevaplardan oluşan testler oluşturun.
Anket
Voting to make decisions or determine opinions
İçerik
Yazılardan ve medyadan oluşan içerikler oluşturun.
Liste
Klasik bir liste oluşturun
Geri sayım
Tersten sıralanmış bir liste oluşturun
Açık Liste
Diğer üyeler de onaylanması halinde listeye eklemeler yapabilir.
Oylamalı Liste
Alınan oylara göre sıralama yapılır