72
12 paylaşım, 72 points

Refleksoloji, Çin’de doğan bir masaj kültürü olsa da bu tekniği diğer masajlardan ayıran çok önemli bir özelliği var. Vücuttaki önemli noktalara uygulanan baskılar ile bazı problemleri çözmeye yarayan bu teknik, doğru kullanılırsa sağlık açısından oldukça büyük etkiler yaratabiliyor. Bu masajın çıkış tarihi ise milattan önce 2000’li yıllara kadar gidiyor. 

Refleksoloji nasıl yapılır? Refleksolojinin Faydaları

Kilo vermekten, organların daha efektif çalışmasına kadar onlarca faydası olan Refleksoloji, hiçbir zararı bulunmayan masaj kültürüdür. Doğru uygulandığı zaman baskı noktasıyla ilgili olan organın daha verimli çalışmasını sağlayabiliyor. Örneğin ayakta bulunan bir nokta ile kalın barsaklarınızın daha iyi çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Vücudunuzdaki yaşadığınız bir problemi, ilgili noktaya basınç uygulayarak çözebilirsiniz. Misal sağ ayağınızdaki işaret ve orta parmağınızın altındaki bölgeye basınç uygulayarak sol gözünüzdeki ağrıları çözmeniz mümkün olabiliyor. 

Vücudunuzda sorun yaşadığınız bir bölgenin ilgili noktasına basınç uygulandığı sırada, o noktada bir miktar ağrı yaşamanız mümkün olabiliyor. Böbreklerinde problem olan bir kişinin ayağının ortasında bulunan böbrek ile ilgili bölgeye uygulanan basınç sırasında bir ağrı oluşabilir.

Refleksolojinin faydaları saymakla bitmese de hamileler, kanser hastaları, damarlarında tıkanıklık bulunanlar, şeker hastaları ve varis problemi olanlar için önerilen bir tedavi yöntemi değildir. Refleksolojinin temelleri bir haftada öğrenilebilirken bunun profesyonel anlamda yapılması için gereken eğitim uzun süreler alabilir. Baskı noktalarına göre kişinin verdiği tepkilerin izlenerek neresinde sorun olduğunun tespiti kolay olmuyor. 

 


Arkadaşlarınla Paylaş:

72
12 paylaşım, 72 points

Bu içeriğe ne tepki seviyorsun?

Vaay! Vaay!
2
Vaay!
Üzgün Üzgün
4
Üzgün
Şirin! Şirin!
3
Şirin!
Hahaha Hahaha
4
Hahaha
Kızgın Kızgın
5
Kızgın
Canberk

Wuubi.com kurucu üyesi, bir makine mühendisi.

0 Yorum Bulunuyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Comments

comments

İçerik Türü Seçin
Kişisel Test
Testi çöz, cevabı öğren. İşaretlediğin şıklara göre testin sonucunu öğren.
Doğru/Yanlış
Doğru ve yanlış cevaplardan oluşan testler oluşturun.
Anket
Oy vererek görüşünü bildir. Basit bir anket oluştur!
İçerik
Yazılardan ve medyadan oluşan içerikler oluşturun.
Liste
Klasik bir liste oluşturun
Geri sayım
Tersten sıralanmış bir liste oluşturun
Açık Liste
Diğer üyeler de listeye eklemeler yapabilir.
Oylamalı Liste
Alınan oylara göre sıralama yapılır