51
7 paylaşım, 51 points

Başarılı girişimci Elon Musk kimdir?

Elon Musk’ın yeni projesi Flamethrower (alev silahı) ‘dan bahsetmeden önce Elon Musk’ın kim olduğundan bahsedelim. Elon Musk’ın adını ilk defa Paypal sistemi ile öğrenmiştik. Adı son zamanlarda daha da popülerleşen başarılı girişimcinin birçok şirkete sahip olduğu biliniyor. Bunların başını ise uzay teknolojisi alanında projeler üreten SpaceX, elektrikli motorun geliştirilmesi üzerine çalışmalar yapan Tesla Motors, yapay zeka geliştirmeleri yapan OpenAI ve yenilenebilir enerji alanında devrim yaratan SolarCity çekiyor. Yarattığı şirketler ve fikirlerle gelecekte adını daha sık duyacağımız Elon Musk 1971 doğumlu, 6 çocuk babasıdır ve aynı zamanda kendisi Güney Afrikalı bir melezdir. Oldukça neşeli bir hayatı olan Musk, 1 metre 88 santimetre boyuyula dünyanın en zengin 83. kişisidir. Toplam serveti ise 17 milyar dolar. Teknoloji ve bilim dünyasında adını zirvelere taşıyan Elon Musk ‘ın hayalleri ise projeleri kadar ilgin. Mars’ta yaşam üzerine planları bulunan Musk, ilerleyen zamanlarda bu olanağı sunabilecek gibi görünüyor. Ayrıca kendisinin elektrikli araba üretim firması olan Tesla Motors firmasında uyuduğu ve burada konakladığı, bunun sebebinin ise olası sorunlara anında müdahale edebilme imkanı olduğu söyleniyor. Son zamanlarda adını yine çok fazla duymaya başladığımız Elon Musk’ın yeni projesi ise oldukça ilginç.

Elon Musk Mars’a Elektrikli Araba Gönderiyor! Detaylar için bağlantıya tıklayabilirsiniz. Yazı yeni sekmede açılacaktır.

Yeni ürün Flamethrower (alev silahı)

Kendisinin tünel inşası ve dolaylı yoldan trafik sıkışıklığı üzerine kurduğu The Boring Company şirketinin adıyla FlameThrower ürününü yani alev silahını ön satışa sundu. Şimdiden 8 bin sipariş alan FlameThrower ürününün fiyatı ise 500 dolar. Ayrıca dileyenler ekstra 30 dolar ödeyerek yangın söndürme cihazı da alabiliyor. YouTube’ta teknoloji içerikli videolar çeken Marques Brownlee ile Twitter’dan gerçekleştirdiği konuşmada ise Elon Musk bu ürünü “Maksimum eğlence minimum risk” sloganı ile tanımladı. Ayrıca aynı konuşmada ürünün 3 metreden daha az menzili olduğunu belirterek bir bıçağın bu üründen daha riskli olduğunu söylüyor. Kaliforniya meclis üyesi Miguel Santiago ise bu ürünün satışını durdurmak üzere bir yasa hazırlamakta. Ayrıca Amerika yasalarında alev püskürtme silahlarının menzilinin 3 metreden düşük olması halinde herhangi bir yasal sorun olmayacağını belirten bir madde de bulunmaktadır. The Boring Company FlameThrower ürününün Türkiye’ye siparişi ise mümkün ancak gümrük işlemleri ve yasalar hakkında net bir açıklama bulunmuyor. 181 dolar kargo ücreti bulunan alev silahının kargo dahil toplam fiyatı ise 681 dolar olmuş oluyor. The Boring Company sitesinde ise bu ürünü “Partiyi canlandırma garantili” ve “Dünyanın en güvenli alev püskürme silahı” olarak satışa sunuyor. Ayrıca ürünün yanında bir sticker seti ile beraber de geldiğini belirtiyorlar. Ürünü kendi internet adresinde incelemek için: The Boring Company FlameThrower ürünü


Arkadaşlarınla Paylaş:

51
7 paylaşım, 51 points

Bu içeriğe ne tepki seviyorsun?

Vaay! Vaay!
1
Vaay!
Üzgün Üzgün
3
Üzgün
Şirin! Şirin!
2
Şirin!
Hahaha Hahaha
2
Hahaha
Kızgın Kızgın
4
Kızgın
Canberk

Wuubi.com kurucu üyesi, bir makine mühendisi.

Bir Yorum Bulunuyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Comments

comments

İçerik Türü Seçin
Kişisel Test
Testi çöz, cevabı öğren. İşaretlediğin şıklara göre testin sonucunu öğren.
Doğru/Yanlış
Doğru ve yanlış cevaplardan oluşan testler oluşturun.
Anket
Oy vererek görüşünü bildir. Basit bir anket oluştur!
İçerik
Yazılardan ve medyadan oluşan içerikler oluşturun.
Liste
Klasik bir liste oluşturun
Geri sayım
Tersten sıralanmış bir liste oluşturun
Açık Liste
Diğer üyeler de listeye eklemeler yapabilir.
Oylamalı Liste
Alınan oylara göre sıralama yapılır