67
9 paylaşım, 67 points

Gelmiş geçmiş en iyi aksiyon filmleri listemiz sizlerle! İzlerken kalp atışlarınızı hızlandıracak ve nefesinizi kesecek birbirinden heyecanlı 30 aksiyon filmi sizlerle! Listemiz IMDB ‘den faydalanarak hazırlanmıştır. Bu listede sadece en iyi aksiyon filmleri bulunuyor. Eğer boş vakitlerinde film izlemeyi seven birisiyseniz bu liste size göre. Eğer bir de aksiyon filmi izlemeyi seviyorsanız büyük keyif alacaksınız. En iyi aksiyon filmleri listesine ekleme yapmak için yazının yorum alanında en sevdiğiniz aksiyon filmleri yazabilirsiniz.


En iyi aksiyon filmleri listesi


#30 – Zamana Karşı (IMDB: 6.7)

Film uzak gelecekte geçmekte olup, insanlar günümüze göre daha yoğun bir yaşam sürmektedir. Bu yüzden dolayı zaman oldukça önemli bir olgu haline gelmiş olup en büyük amaç yaşlanmayı geciktirmektir. Zaman, paranın yerine geçmiş, zengin insanlar zaman satın alarak ölümsüzlüğü yakalamış ve fakirler ise genç yaşlarda ölüme sürüklenerek hayatlarının kalan zamanları zenginlere satılmaktadır.


#29 – Paris’ten Sevgilerle (IMDB: 6.5)

James, elçilik adına CIA’de görev yapan Amerikalı bir ajandır. Oldukça muazzam bir yaşam biçimi olan James’in gözü ise daha yükseklerdedir. Daha iyi bir konuma ulaşmak isteyen James, sonunda beklediği terfiyi alacak. Ancak hayatı yeni ortağı ile tanışınca tamamen değişecektir. Paris’ten Sevgilerle filmi 1 saat 30 dakika uzunluğundadır.


#28 – New York’ta Beş Minare (IMDB: 6.4)

En iyi aksiyon filmleri listemizin yirmi sekizinci sırasında bir Türk filmi yer alıyor. Mahsun Kırmızıgül yapımı olan yerli aksiyon filmi adeta nefes kesecek. İslami bir terör örgütünün liderinin yakalanması üzerine Amerika’ya yola çıkan 2 Türk polisi işlerin karışık olduğunu biraz geç anlayacak. İkiz Kuleler saldırısı etkisindeki Amerika ve İslamiyet düşmanlığını da konu alan New York’ta Beş Minare filmini izlerken keyif alacağınızdan eminiz.


#27 – Yasak Bölge (IMDB: 6.8)

Bir ülke düşünün ki tamamen suçlularla dolu ve etrafı büyük engellerle kaplı. Detroit şehrinde yaşayan bir suçlu olan Lino, artık temiz bir hayat yaşamak ister. Ancak bu pislikten bu kadar kolay çıkamayacaktır. Hain planların ortasında olduğunu anlayan Lino, amansız bir mücadele verecektir.


#26 – Tanrının Kitabı (IMDB: 6.9)

Uzak bir zamanda güneş kontrolsüz bir şekilde infilak eder. Dünyayı yakan ve canlılığın büyük bir bölümünün ölümüne neden olur. Eli, bir gün bir kitap bulacaktır ve kitapta insanlığın kurtarılması için bilgiler bulunmaktadır. Eli’nin verdiği amansız mücadeleyi konu alan ve “En İyi Aksiyon Filmleri” listemizde yer alan Tanrının Kitabı filmini kaçırmamanızı öneririz.


#25 – Koruyucu (IMDB:6.5)

Ülkede namı yayılmış ünlü bir ajana son iki iş verilir. Bunlardan ilki esir alınmış küçük yabancı bir kızı kurtarmak, diğeri ise bir uyuşturucu baronunu yakalamaktır. Ancak işler tahmin ettiğinden daha karışık bir hal alacaktır.


24# Görevimiz Tehlike 1 (IMDB: 7.1)

Gizli bir görev timinde köstebek ajan alarmları çalmaktadır. Gizlilikle yönetilen bir operasyon ile bu köstebeğin bulunması amaçlanırken anlaşılmayan bir biçimde bütün herkes ölecektir. Geriye bu timden bir tek Ethan kalacaktır. Dolayısıyla üst takım Ethan’dan şüphelenecek ve onu öldürmek için izini süreceklerdir. Ethan, suçlu olmadığını düşünür ve kaçmaktan başka yapacağı bir şey yoktu. En iyi aksiyon filmleri listesi içerisinde 24. sırayı alan bu filmi sakın kaçırmayın!


23# Dunkirk (IMDB:8.0)

Tecrübeli eleştirmenlerin adeta başarı koktuğunu söyledikleri filmin konusu da tamamen tarihi gerçeklere yaslanıyor. Savaştan sonra 300.000’den fazla asker Dunkirk’ten ülkeleri İngiltere’ye geri dönmeye çalışacak. Peki başarılı olabilecekler mi? Filmi dört bölüme ayırmak mümkün. 3 bölümde 3 farklı karakter konu alınıyorken son bölümde bu üç karakter birleşerek hikaye örgüsü tamamlanıyor. Ayrıca savaş filmi olmasına rağmen filmde tek damla kan bulunmuyor. İkinci Dünya Savaşı’nın dram dolu öyküsü: Dunkirk, size büyük bir adrenalin yaratacak.


#22 – Inception, Başlangıç (8.8)

Adını çokça duyurmuş olan Inception, aksiyon filmleri listemizin önemli filmlerinden birisi. Aynı zamanda mükemmel bir bilim kurgu filmi olan Inception, rüyalar ve bilinç altı konularını işliyor. Rüyalara girerek bilinç altını kontrol etme ve düşünce casusluğu yapma yeteneği olan karakterimizin başına birçok heyecanlı olay gelecek. Olayları çözerken kendinizi film içerisinde hissedeceksiniz!


#21 – Büyük Hesaplaşma (IMDB: 8.2)

Kendisini yakalamaya çalışan dedektiflerin bile hayranlıkla izlediği profesyonel hırsız Neil, birçok suçtan kendisini aklama konusunda uzmanlaşmıştır. Gerçekleştirecekleri son soygunda azılı bir suç çetesi ile burun buruna gelecek olan Neil ve gurubunu kendisini tutuklamayı saplantı haline getirmiş olan dedektifler çetesi de bekliyor olacak.


Arkadaşlarınla Paylaş:

67
9 paylaşım, 67 points

Bu içeriğe ne tepki seviyorsun?

Vaay! Vaay!
4
Vaay!
Üzgün Üzgün
5
Üzgün
Şirin! Şirin!
4
Şirin!
Hahaha Hahaha
4
Hahaha
Kızgın Kızgın
6
Kızgın
Canberk

Wuubi.com kurucu üyesi, bir makine mühendisi.

0 Yorum Bulunuyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Comments

comments

İçerik Türü Seçin
Kişisel Test
Testi çöz, cevabı öğren. İşaretlediğin şıklara göre testin sonucunu öğren.
Doğru/Yanlış
Doğru ve yanlış cevaplardan oluşan testler oluşturun.
Anket
Voting to make decisions or determine opinions
İçerik
Yazılardan ve medyadan oluşan içerikler oluşturun.
Liste
Klasik bir liste oluşturun
Geri sayım
Tersten sıralanmış bir liste oluşturun
Açık Liste
Diğer üyeler de onaylanması halinde listeye eklemeler yapabilir.
Oylamalı Liste
Alınan oylara göre sıralama yapılır