41
7 paylaşım, 41 points

Facebook arama geçmişi silme birçok kullanıcının ihtiyaç duyduğu bir işlem. Sadece birkaç saniyenizi alacak olacak işlemler ile Facebook arama geçişini silebilirsiniz. Aslında faydalı olan arama geçmişi özelliği ile sürekli girdiğiniz sayfaları ve profilleri kolayca ulaşmanız mümkün oluyor. Sürekli aramak ve o profillere girmek yerine Facebook size en son aradığınız seçenekleri sunuyor. Bazen bu aramaların sıralanması kullanıcılara rahatsızlık verebiliyor.

Facebook Arama Geçmişi Silme

Facebook arama geçmişini silme sayfasına gitmek için iki farklı yöntem bulunuyor. Biz bu iki yöntemden de bahsedeceğiz. Tercih tamamen sizin. İşte Facebook arama geçmişi silme işlemi karşınızda. 

1. Profil Sayfasından Arama Geçmişi Silme

Facebook arama geçmişini silmek için ilgili sayfaya ulaşabileceğiniz ilk alternatif Facebook profil sayfanıza girerek buradan kapak fotoğrafınızın altındaki “Hareketler Dökümünü Gör” butonuna tıklayın. Yorumlar kısmının altındaki “Daha Fazla” yazısına tıklayın ve “Arama Geçmişi” yazısına tıklayın. Son olarak “Arama kayıtlarını sil” yazısına tıklayın ve işlemi onaylayın.

2. Doğrudan Arama Geçmişini Silme

İlk alternatife göre daha pratik bir yöntem olan bu alternatif ile profilinize girmeden doğrudan arama geçmişinizi silebilirsiniz. Tek yapmanız gereken işlem Facebook’a girmek ve arama kutusuna tıklamak. Arama kutusuna tıkladığınızda açılan “Düzenle” seçeneğine tıklayın ve karşınıza çıkan “Arama kayıtlarını sil” butonuna seçerek işlemi onaylayın.

Artık Facebook arama geçmişiniz tamamen temizlendi. Facebook’un arama geçmişlerini kaydetmesi sizce işe yarar bir özellik mi? Yorum alanından bu konu hakkındaki görüşlerinizi belirtebilirsiniz.


Arkadaşlarınla Paylaş:

41
7 paylaşım, 41 points

Bu içeriğe ne tepki seviyorsun?

Vaay! Vaay!
4
Vaay!
Üzgün Üzgün
6
Üzgün
Şirin! Şirin!
4
Şirin!
Hahaha Hahaha
5
Hahaha
Kızgın Kızgın
6
Kızgın
Canberk

Wuubi.com kurucu üyesi, bir makine mühendisi.

0 Yorum Bulunuyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Comments

comments

İçerik Türü Seçin
Kişisel Test
Testi çöz, cevabı öğren. İşaretlediğin şıklara göre testin sonucunu öğren.
Doğru/Yanlış
Doğru ve yanlış cevaplardan oluşan testler oluşturun.
Anket
Oy vererek görüşünü bildir. Basit bir anket oluştur!
İçerik
Yazılardan ve medyadan oluşan içerikler oluşturun.
Liste
Klasik bir liste oluşturun
Geri sayım
Tersten sıralanmış bir liste oluşturun
Açık Liste
Diğer üyeler de listeye eklemeler yapabilir.
Oylamalı Liste
Alınan oylara göre sıralama yapılır