50
7 paylaşım, 50 points

Facebook dünyanın en büyük sosyal ağı olma özelliğini hala korumaya devam etmektedir. Sosyalleşme adına kurulan platformda alışveriş grupları, hayran sayfaları ve daha birçok araç ile insanlar daha aktif bir şekilde platformda yer almaktadır.

Her üye kendi profili üzerinden Facebook sayfası oluşturabiliyor. İstediğiniz veya ilgi duyduğunuz bir alan ile ilgili bir platform oluşturmanız ve bunu insanlara ulaştırmanız oldukça kolay bir biçimde gerçekleştirilebiliyor.

Facebook sayfa oluşturma işlemi ile istediğiniz kadar sayfa oluşturmanız ve bu sayfaları yönetmeniz mümkündür. Eğer kullanmadığınız ve artık ilgi görmeyen bir sayfanız varsa Facebook sayfa kaldırma işlemi ile sayfanızı silebilirsiniz.

Facebook Sayfa Kaldırma

Facebook sayfa kaldırma işlemi nasıl yapılır sorusu son dönemlerde oldukça aranan bir sorgudur. Zira Facebook’a olan ilgi artık İnstagram, Twitter ve Snapchat gibi diğer sosyal ağ’lara yönelmeye başlamıştır. Eskiden aktif olan Facebook kullanıcıları artık bu platformu aynı sıklıkta tercih etmiyor. Facebook sayfaları ve grupları için de aynı durum söz konusudur.

Daha önce oluşturduğunuz bir Facebook sayfasını herhangi bir nedenden dolayı kaldırmak isteyebilirsiniz. Facebook sayfa kaldırma işlemi için profilinize giriş yapmanız ve silmek istediğiniz sayfaya giriş yapmanız gerekiyor.

Seçtiğiniz sayfanın sağ üst kısmında ‘Ayarlar’ butonu bulunuyor. Buraya tıklayarak ayarlar sayfasına giriş yapmanız gerekiyor. Açılan sayfada ‘Genel’ bölümüne giriş yaptıktan sonra sayfanın alt kısmında ‘Sayfayı Kaldır’ seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneğe tıklayarak Facebook sayfa kaldırma işlemini tamamlayabilirsiniz. Sizden güvenlik amaçlı tekrar Facebook hesap şifreniz istenebilir. Şifrenizi girerek Facebook sayfa kaldırma işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.

Facebook Sayfa Silme

Bu işlemi gerçekleştirdiğinizde sayfanız hemen silinmez. 14 günlük bir zaman geçtikten sonra sayfanız tamamen silinecektir. Bu süre zarfında eğer Facebook sayfanızı silmekten vazgeçerseniz işlemi iptal edebiliyorsunuz.

Facebook sayfa kaldırma işlemini iptal etmek için silmek istediğiniz sayfaya giderek burada sayfanın üst kısmında yer alan ‘Silme İşlemini İptal Et’ butonuna tıklayarak sayfanızı silmekten vazgeçebilirisiniz. Bu işlemi 14 gün içerisinde yaparsanız sayfanız silinmez ancak 14 günlük zaman geçtikten sonra Facebook sayfanız silinmekte ve bir daha geri getirilememektedir. Bu nedenle sayfa silme işlemini iyi düşündükten sonra uygulamanız yararınıza olacaktır.


Arkadaşlarınla Paylaş:

50
7 paylaşım, 50 points

Bu içeriğe ne tepki seviyorsun?

Vaay! Vaay!
2
Vaay!
Üzgün Üzgün
4
Üzgün
Şirin! Şirin!
2
Şirin!
Hahaha Hahaha
3
Hahaha
Kızgın Kızgın
4
Kızgın
Canberk

Wuubi.com kurucu üyesi, bir makine mühendisi.

0 Yorum Bulunuyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Comments

comments

İçerik Türü Seçin
Kişisel Test
Testi çöz, cevabı öğren. İşaretlediğin şıklara göre testin sonucunu öğren.
Doğru/Yanlış
Doğru ve yanlış cevaplardan oluşan testler oluşturun.
Anket
Oy vererek görüşünü bildir. Basit bir anket oluştur!
İçerik
Yazılardan ve medyadan oluşan içerikler oluşturun.
Liste
Klasik bir liste oluşturun
Geri sayım
Tersten sıralanmış bir liste oluşturun
Açık Liste
Diğer üyeler de listeye eklemeler yapabilir.
Oylamalı Liste
Alınan oylara göre sıralama yapılır