58
9 paylaşım, 58 points

Game of Thrones benzeri diziler! Game of Thrones final bölümü yaklaşıyorken dizinin hayranlarını büyük bir hüzün kaplamış durumda. Ekranın başında solukları kesilircesine GoT izleyenler, Jon Snow öldüğünde hüngür hüngür ağlayanlar, bu yazı tam sizlik! İşte Game of Thrones benzeri diziler listesi:

Game of Thrones Benzeri Diziler

1) Norseman

Bir Netflix dizisi olan Norseman, milattan sonra 650’li yılların sonunda geçiyor. Viking kültürünü güzel bir derecede yansıtan bu dizi Game of Thrones dünyasını sevenler için mükemmel bir alternatif. Norseman, yoğun derecede komedi ve eğlence sahnesi içeriyor. İzlerken büyük keyif alacak ve kahkahalara doyacaksınız.

 

2) The Borgias

Rönesans dönemlerinde adı bolca geçen Borgia ailesinin gerçek hikayesine dayanan dizi, bu ailenin tarihini anlatıyor. Rüşvet, insan kayırma, tehdit, yasak aşklar, cinayetler ve güç sevdası için mücadeleler… Game of Thrones benzeri diziler listemizin iki numarası, konu ve işleyiş bakımından Game of Thrones’a oldukça benziyor.

3) The Tudors

Oldukça ilginç bir senaryoya sahip olan The Tudors dizisi, sıra dışı takıntıya sahip kralın hikayesini anlatıyor. Bu takıntı ise hayatına giren bütün kadınları öldürmesidir. Bir İngiliz dizisi olan The Tudors’u izlerken kralın aşk hayatını çözmekte zorlanacağınıza eminiz.

4) Frontier

Bu dizi de Norseman gibi bir Netflix dizisi olma niteliğindedir. Ayrıca dizi Game of Thrones benzeri diziler rolüne sahip olduğu gibi Game of Thrones’ta Khaal Drogo olarak bildiğimiz barbar kralın yani Jason Momoa’nın başrol oynadığı bir dizidir. On yedinci yüzyılda kürk satışı ile ve hayvan avcılığıyla uğraşan bir çetenin hikayesini anlatıyor.

5) The Last Kingdom

Game of Thrones benzeri dizi listemizin baş tacı diyebiliriz. Sekiz yüzlü yıllarda geçen dizi, yıkılmakta olan bir ülkenin Vikingler ile olan mücadelesine değiniyor. Dizi, Game of Thrones’ta olduğu gibi yasak aşklardan, cinayetlerden ve entrikalardan nefesinizi kesecek.

BONUS:

Yazıyı sonlandırmadan önce şu haberi verebiliriz: Game of Thrones’un yapımcısı final bölümünde hayatınız boyunca hiç görmediğiniz bir savaş sahnesi hazırladığını iddia ediyor. Bu konuda oldukça iddialı olan yapımcı, savaş sahnesi için tam iki ay gece gündüz çalıştıklarını belirtiyor ve gelmiş geçmiş en iyi savaş sahnesi olacağını iddia ediyor. Bu savaşın adı “Night Dragons Savaşı” olup muhtemelen bir “Akgezen savaşı” olacak.

game of thrones benzeri diziler


Arkadaşlarınla Paylaş:

58
9 paylaşım, 58 points

Bu içeriğe ne tepki seviyorsun?

Vaay! Vaay!
6
Vaay!
Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Şirin! Şirin!
6
Şirin!
Hahaha Hahaha
0
Hahaha
Kızgın Kızgın
2
Kızgın
Canberk

Wuubi.com kurucu üyesi, bir makine mühendisi.

4 Yorum Bulunuyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Hiçbiri Games of Thrones’un yerini tutmaz ama en azından birini izleyeceğim. Bu tavsiyeler için teşekkürler

  2. The Last Kingdom’ı duymuştum daha önce. Oldukça da övgü alıyor. Sizden de olumlu yorum geldiğine göre izlemeye değer diye düşünüyorum.

  3. Frontier gerçekten bit GOT havasına sahip sanıyorum buradaki en büyük pay dizide Jason Momoa gibi GOT ta yer alan bir kişinin yer alması

Comments

comments

İçerik Türü Seçin
Kişisel Test
Testi çöz, cevabı öğren. İşaretlediğin şıklara göre testin sonucunu öğren.
Doğru/Yanlış
Doğru ve yanlış cevaplardan oluşan testler oluşturun.
Anket
Oy vererek görüşünü bildir. Basit bir anket oluştur!
İçerik
Yazılardan ve medyadan oluşan içerikler oluşturun.
Liste
Klasik bir liste oluşturun
Geri sayım
Tersten sıralanmış bir liste oluşturun
Açık Liste
Diğer üyeler de listeye eklemeler yapabilir.
Oylamalı Liste
Alınan oylara göre sıralama yapılır