58
8 paylaşım, 58 points

Greed Card nedir ve Green Card başvurusu nasıl yapılır sorularına cevap niteliğinde olan bu yazımız aynı zamanda Amerika’da yaşam hayalleri kuran takipçilerimize ışık tutacaktır. Dünyada en zor vatandaşlık kabul eden ülkelerin başında Amerika geliyor hiç şüphesiz. Eğer “Amerika vatandaşlığı almak istiyorum.” diyorsanız işe ilk başlamanız gereken kısım yeşil kart kazanmaktır. İlk önce “Green Card nedir?” yani “Yeşil Kart nedir?” sorusuyla başlayalım…

green card nedir

Green Card Nedir?

Green Card Nedir?

Amerika Birleşik Devletleri tarafından verilen geçici vatandaşlık olarak düşünülebilir.

Green Cart’ın avantajları nelerdir?

Diğer Amerika vatandaşlarından farksız olup sadece seçilme hakkı tanınmamasıdır. 5 yıllık bir süreyle Amerika’da sorunsuz şekilde hayatını sürdüren Green Card sahipleri, bu süre sonunda Amerika vatandaşlığına başvurarak tam bir vatandaşlık alabilirler.

Green Card Nasıl Alınır?

Yeşil kart almak için bir çok yol bulunmaktadır. Ancak Green Card nasıl alınır ya da diğer adıyla yeşil kart nasıl alınır sorusunun en basit cevabı çekiliştir. Amerika, her yıl ortalama 60 bin kişiye ücretsiz olarak Green Card almak için şans tanıyor. Çekiliş ile gerçekleştirilen bu işlemler sonucunda kazanırsanız Yeşil Kart almak için ilk adımı başarıyla tamamlamış oluyorsunuz. Bundan sonraki işlemleri tamamlayarak Amerika vatandaşlığı almış sayılabilirsiniz. Green Card çekilişi dışında başka yöntemlerle de vatandaşlık işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda şu yollardan biriyle de çalışma ve oturma iznine sahip olabilirsiniz: Amerika Birleşik Devletleri’nde 1.000.000 dolar değerinde yatırım gerçekleştirmek, Amerika’da yaşayan akrabanız tarafından davet edilmek -oldukça uzun ve zahmetli bir yöntem- veya iş teklifi almak.

Green Card Çekilişi

Green Card almak için en hesaplı ve basit yol olan Green Card çekilişi için bu işlemlerle uğraşan acentelerle görüşme sağlayabilirsiniz. Her yıl düzenlenen Green Card çekilişlerinde Türkiye’den başvuran bir kişinin kazanma oranı ise %1,55 olarak dünyada en yüksek Green Card kazanma şansına sahip ülkeler arasında yer alıyor. 2017 yılında Türkiye’de toplam 176 bin 710 kişi yeşil kart almak için çekilişle seçilmiştir. Her yıl mayıs aylarında açıklanan Green Card çekiliş sonuçlarında sevinen siz de olabilirsiniz. Green Card çekilişi hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için buraya tıklayarak resmi çekiliş sayfasında gidebilirsiniz. Unutmadan şunu da söylemekte fayda var ki Green Card kazanmak için İngilizce bilmenize gerek yoktur. Green Card almak isteyen ve Yeşil Kart çekilişi için başvuru yapan takipçilerimize bol şanslar dileriz!


Arkadaşlarınla Paylaş:

58
8 paylaşım, 58 points

Bu içeriğe ne tepki seviyorsun?

Vaay! Vaay!
4
Vaay!
Üzgün Üzgün
6
Üzgün
Şirin! Şirin!
4
Şirin!
Hahaha Hahaha
5
Hahaha
Kızgın Kızgın
6
Kızgın
Canberk

Wuubi.com kurucu üyesi, bir makine mühendisi.

0 Yorum Bulunuyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Comments

comments

İçerik Türü Seçin
Kişisel Test
Testi çöz, cevabı öğren. İşaretlediğin şıklara göre testin sonucunu öğren.
Doğru/Yanlış
Doğru ve yanlış cevaplardan oluşan testler oluşturun.
Anket
Oy vererek görüşünü bildir. Basit bir anket oluştur!
İçerik
Yazılardan ve medyadan oluşan içerikler oluşturun.
Liste
Klasik bir liste oluşturun
Geri sayım
Tersten sıralanmış bir liste oluşturun
Açık Liste
Diğer üyeler de listeye eklemeler yapabilir.
Oylamalı Liste
Alınan oylara göre sıralama yapılır