53
9 paylaşım, 53 points

Sporun her konuda faydasının olduğu gibi hamilelik süreci içerisinde de faydaları vardır. Ancak yapılan sporlara bu süreçte dikkat edilmesi gerekir. Hamilelik sürecinde annenin yaptığı spor kendisini daha iyi hissetmesine yardımcı olur. Hamilelik ve spor hakkında bütün detaylar sizlerle.

Hamileyken Yapılabilecek Sporlar Nelerdir?

Hamilelik sürecinde yapılan pilates hem bel ve sırt ağrılarına hem de annenin ruhunu arındırmasına yardımcı olacak bir spordur. Ancak bu spor hamilelik sürecinde bir uzman ile birlikte ve hamileliğe uygun şekilde yapılmalıdır.

Hamilelik sürecinde yüzme tercih edilmelidir. Ancak bu yüzme sporu havuzda yapılacak ise hijyen durumuna ve kaza durumuna karşı dikkatli davranılmalıdır.

Hamilelik sürecinde dans edilmelidir. Özellikle de tercih edilen oryantal dansı annenin kendisini güçlendirmesine aynı zaman da esnekliğini arttırmasına ve stres durumunun azalmasına yardımcı olur. Bu nedenle dans önemli bir yer tutar. Dans sayesinde anne bebeği ile eğlenmeye ilk zamanlarda başlamış olur.

Hamile yogası yapılmalıdır. Ancak normal yoga değil kesinlikle hamile yogası tercih edilmelidir. Çünkü normal yogada bulunan bazı figürler hamileliğe zarar verebilir. Bu nedenle bir uzman eşliğinde hamile yogasının yapılması gerekir.


“Hamilelik Kiloları Nasıl Verilir?” konusuna değindiğimiz yazımıza göz atabilirsiniz.


Hamilelik süresi boyunca yapılabilecek en iyi spor yürüyüştür. Yürüyüş annenin kendisini çok yormadan ve düzenli bir şekilde yapması durumunda hamilelik sürecinin daha rahat geçirilmesine yardımcı olur.

Hamileliğin son zamanlarına gelindiğinde bebeğin daha da büyümesi nedeni ile yapılabilecek en iyi spor oturma sporlarıdır. Ancak annenin erken doğum gibi bir riski bulunmuyorsa düşük tempolu ve yarım saatlik yürüyüş yapılmalıdır. Aynı zaman da son aylar için uygun olan pilates egzersizleri de yapılabilir.


Arkadaşlarınla Paylaş:

53
9 paylaşım, 53 points

Bu içeriğe ne tepki seviyorsun?

Vaay! Vaay!
2
Vaay!
Üzgün Üzgün
4
Üzgün
Şirin! Şirin!
3
Şirin!
Hahaha Hahaha
4
Hahaha
Kızgın Kızgın
5
Kızgın
Serpil Akın

Ankara Üniversitesi Grafik Tasarım mezunu bir FreeLancer.

0 Yorum Bulunuyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Comments

comments

İçerik Türü Seçin
Kişisel Test
Testi çöz, cevabı öğren. İşaretlediğin şıklara göre testin sonucunu öğren.
Doğru/Yanlış
Doğru ve yanlış cevaplardan oluşan testler oluşturun.
Anket
Oy vererek görüşünü bildir. Basit bir anket oluştur!
İçerik
Yazılardan ve medyadan oluşan içerikler oluşturun.
Liste
Klasik bir liste oluşturun
Geri sayım
Tersten sıralanmış bir liste oluşturun
Açık Liste
Diğer üyeler de listeye eklemeler yapabilir.
Oylamalı Liste
Alınan oylara göre sıralama yapılır