52
7 paylaşım, 52 points

Milli Savunma Bakanı, Meclis Plan ve Bütçe Komisyonunda, Savunma Bakanlığı hakkında 2020 yılı bütçesi üzerine yaptığı açıklamalardan sonra milletvekillerinin sorularını cevapladı.

Açıklamalarında, terörle mücadelenin tamamı profesyonel personellerle yapıldığını belirten Akar, operasyonlar nedeniyle sınırlara yeterince askeri personel gönderildiğini aktardı. Alınan önlemlerden sonra Kıbrıs konusu hakkında bir problem yaşanmadığını dile getiren Akar, yeni getirilen askerlik sistemi hakkında da "Kanun yürürlüğe girmeden önce TSK'de yükümlü olarak 217 bin 115 erbaş ve er mevcudu vardı. Halihazırda 231 bin 921 yükümlü silah altında bulunmaktadır. Dolayısıyla askerlik hizmetinin 6 aya düşürülmesiyle herhangi bir zafiyet söz konusu değildir" şeklinde konuştu.

SURİYE MİLLİ ORDUSU'NA ÖDEME VEYA ÖDENEK AYRILMASI SÖZ KONUSU DEĞİL

Suriye Milli Ordusu'nun başı boş bir ordu olmadığını belirten Akar, Birleşmiş Milletler tarafından tanınan bir geçici hükümet olduğunu ve bunun bir başı olduğunu ekledi. Bu kişinin altında ise Selim İdris adındaki birisinin yer aldığını ve İdris'in hem Milli Savunma Bakanlığı hem de Genelkurmay Başkanlığı görevini üstlendiğini, bu kişinin altında Suriye Milli Ordusu'nun olduğunu söyledi.

Akar, Suriye Milli Ordusu'na Milli Savunma Bakanlığı bütçesinden herhangi bir ödemenin olmadığını belirtti.

OLUMLU GELİŞMELER YAŞANACAK

Türkiye'nin S-400 savunma sistemlerine yönelik kuruluş ve TSK personelinin eğitimlerinin sürdüğünü belirten Akar, Türkiye'ye F-35'lerin 4 tanesinin tesliminin sağlandığını ve diğerinin de teslimat için hangarda hazır olduğunu da söyledi.

Bir milletvekili ise Türkiye'de S-400 ve F-35'lerin birlikte çalışmasında sorun olup olamayacağını sordu. Bunun üzerine Akar, şu cümleleri kurdu:

"Bunun üzerine çalışma başladı. Umuyoruz, biliyoruz, bunun sonucunda iyi bir netice çıkacak. Biz bu şu şekilde, bu engeli de aşacağız. Tercih diye bir şey yok. Diyelim ki çalışmadı. Bunun bir formülünü bulacağız. Kafamızda formüller var."

 


Arkadaşlarınla Paylaş:

52
7 paylaşım, 52 points
Canberk

Bu içeriğe ne tepki seviyorsun?

İlginç İlginç
3
İlginç
Üzgün Üzgün
5
Üzgün
Şirin Şirin
4
Şirin
Komik Komik
4
Komik
Lezziz Lezziz
0
Lezziz
Havalı Havalı
6
Havalı
İğrenç İğrenç
6
İğrenç

0 Yorum Bulunuyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İçerik Türü Seçin
Klasik Test
Testi çöz, cevabı öğren. İşaretlediğin şıklara göre testin sonucunu öğren.
Doğru/Yanlış
Doğru ve yanlış cevaplardan oluşan testler oluşturun.
Anket
Oy vererek görüşünü bildir. Basit bir anket oluştur!
İçerik
Yazılardan ve medyadan oluşan içerikler oluşturun.
Liste
Klasik bir liste oluşturun
Geri sayım
Tersten sıralanmış bir liste oluşturun
Açık Liste
Diğer üyeler de listeye eklemeler yapabilir.
Oylamalı Liste
Alınan oylara göre sıralama yapılır