68
10 paylaşım, 68 points

Günümüzün en popüler sosyal medya araçlarından olan Instagram’da otomatik gönderi paylaşımı ile sistemi ve planlı şekilde çalışın. Bu sayede paylaşacağınız içerikleri önceden toplu şekilde düzenleyebilirsiniz. Siz arkanıza yaslanırken Instagram gönderi zamanlama sayesinde otomatik paylaşım yapılır. Dilerseniz gelin bu işlemi nasıl yapacağımıza beraber bir göz atalım…

Instagram Gönderi Zamanlama

İnstagram gönderi zamanlama işlemi için kullanacağımız ufak ama yararlı bir uygulama bulunuyor: Buffer! Aslında sadece Instagram değil aynı zamanda Facebook, Twitter, LinkedIN, Google Plus ve Pinterest üzerinde de otomatik paylaşımlar yapabiliyor, gönderi planlayabiliyorsunuz. Kullanımı oldukça basit olan Buffer sayesinde zamandan tasarruf edeceksiniz. Ayrıca sabit paylaşım saatleri oluşturarak kitlenize karşı daha profesyonel bir hava yaratabilirsiniz.

instagram otomatik paylaşım

Instagram Otomatik Paylaşım

Şimdi otomatik gönderi paylaşımı ve zamanlama işlemlerini yapacağımız aracımıza geçelim. Uygulamayı App Store ve Play Store üzerinden indirerek veya resmi internet sitesi üzerinden kullanabilirsiniz. Yazının sonunda doğrudan bağlantılar verilmiştir. Bunları kullanarak Buffer’ı indirebilir veya resmi internet sitesine gidebilirsiniz.

Buffer Kullanımı: Uygulama Üzerinden

Eğer Buffer uygulamasını indirdiyseniz ve nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız rahatlayın. İşte sırasıyla yapmanız gereken basit işlemler:

  1. Uygulamayı yükledikten sonra başlatın ve “I’m New User” seçeneğine dokunarak hesap yaratın. Sizden kayıt aşamasında mail adresi ve şifre isteyecek.
  2. Bir sonraki aşamada “Connect an Account” seçeneğini göreceksiniz. Burada karşınızda Facebook, Twitter, Google Plus, LinkedIN, Pinterest ve Instagram çıkacak. Dilerseniz diğer sosyal medya araçlarını da kullanabilirsiniz.
  3. Platformu seçtikten sonra giriş ekranı sizi karşılayacaktır. Hesabınıza giriş yapın ve karşılama penceresindeki işlemleri (bildirimlere izin verme ve aktifleştirme gibi) tamamlayın.
  4. Gelelim en son işleme… Uygulamaya giriş yaptıktan ve hesabınızı başarıyla bağladıktan sonra ortada “Compose an Update” butonunu göreceksiniz bu butona dokunarak “Type your message here” alanına içeriğinizin açıklama kısmını ve “Add a photo or video” seçeneğinden de paylaşacağınız içeriği seçin. Dilerseniz üst kısımdaki (+) butonu ile hesap ekleyebilir, aynı gönderiyi birden fazla hesabınızda paylaşabilirsiniz.
  5. Pencerenin alt kısmındaki “Share” butonu ile içeriği hemen şimdi paylaşabilir, “Buffer” seçeneği ile de zamanlayabilirsiniz.
  6. Gönderi zamanlama ayarları ve paylaşım saatini değiştirmek için “Switch to Custom Time” seçeneğini seçin. Buradan dilediğiniz bir zamanı seçin.

İşte bu kadar! Artık gönderilerinizi zamanladınız. Benzer işlemleri internet tarayıcınız üzerinden de gerçekleştirerek Instagram gönderi planlama ve otomatik paylaşım işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

Buffer: App Store Bağlantısı

Buffer: Google Play Bağlantısı

Buffer: İnternet Sitesi Bağlantısı


Arkadaşlarınla Paylaş:

68
10 paylaşım, 68 points

Bu içeriğe ne tepki seviyorsun?

Vaay! Vaay!
4
Vaay!
Üzgün Üzgün
7
Üzgün
Şirin! Şirin!
5
Şirin!
Hahaha Hahaha
6
Hahaha
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Canberk

Wuubi.com kurucu üyesi, bir makine mühendisi.

0 Yorum Bulunuyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Comments

comments

İçerik Türü Seçin
Kişisel Test
Testi çöz, cevabı öğren. İşaretlediğin şıklara göre testin sonucunu öğren.
Doğru/Yanlış
Doğru ve yanlış cevaplardan oluşan testler oluşturun.
Anket
Oy vererek görüşünü bildir. Basit bir anket oluştur!
İçerik
Yazılardan ve medyadan oluşan içerikler oluşturun.
Liste
Klasik bir liste oluşturun
Geri sayım
Tersten sıralanmış bir liste oluşturun
Açık Liste
Diğer üyeler de listeye eklemeler yapabilir.
Oylamalı Liste
Alınan oylara göre sıralama yapılır