71
9 paylaşım, 71 points

Instagram, her geçtiğimiz gün yeni özellikler ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Instagram’a gelen yeni özellikle açığa çıkan “IG TV nedir, IG TV nasıl kullanılır ve IG TV kanal nasıl oluşturulur?” sorularının yanıtlarını sizler için derledik. Instagram TV diğer kısa adıyla IG TV hakkındaki merak ettiklerinizi siz de yorum alanından sorarak cevaplarını bulabilirsiniz.

IG TV Nedir?

Kullanıcı sayısı 1 milyarı aşan Instagram’a gelen yeni özellik IG TV nedir? Bu özellik ne işe yarar? İnsanların telefon tutuşu şeklini ve rahatlarını bozmamak adına videoların sadece dikey formatta ve 1 saate kadar uzunlukta yayınlanabildiğini açıklayan Instagram CEO’su  Kevin Systrom, para kazanma ve reklam özellikleri hakkında bir açıklamada bulunmadı. Ayrıca bu özelliği yakında yeni bir IG TV uygulaması olarak göreceğimiz de duyuruldu.

igtv

IG TV Nasıl Kullanılır?

Eğer bir Instagram kullanıcısı iseniz zaten IG TV kullanıcısı olduğunuzu söyleyebiliriz. Bu durumda IG TV için yeni bir hesap açmaya gerek kalmıyor. IG TV’ye girdiğinizde mevcut hesabınızla devam etmeniz şeklinde bir yönlendirme ile karşılaşacaksınız. Alt alanda yer alan menüdeki “Takip Ettiklerin”, “Senin İçin”, “Popüler” ve “İzlemeye Devam Et” seçeneklerinden rahatlıkla IG TV’yi kullanmaya başlayabilirsiniz. İşte! IG TV nasıl kullanılır sorusunun cevabı bu kadar basit.

IG TV Kanalı Oluşturma

Bir içerik sağlayıcısı olmak istiyorsanız IG TV profilinize dokunarak kanal oluştur butonuna dokunun. Böylece IG TV kanalı oluşturma işlemini de tamamlamış oldunuz. Ekranın sağ kısmındaki artı butonu ile içeriklerini yüklemeye başlayabilirsiniz.

Not:

IG TV’ye sadece yatay pozisyonda çektiğiniz videolar yüklenebilir. Ayrıca IGTV’nin kendine özgü bir video çekme alanı bulunmuyor. Bu da sadece hali hazırda çekmiş olduğunuz videoları paylaşabileceğiniz anlamına geliyor.

 


Arkadaşlarınla Paylaş:

71
9 paylaşım, 71 points

Bu içeriğe ne tepki seviyorsun?

Vaay! Vaay!
0
Vaay!
Üzgün Üzgün
2
Üzgün
Şirin! Şirin!
1
Şirin!
Hahaha Hahaha
2
Hahaha
Kızgın Kızgın
3
Kızgın
Canberk

Wuubi.com kurucu üyesi, bir makine mühendisi.

0 Yorum Bulunuyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Comments

comments

İçerik Türü Seçin
Kişisel Test
Testi çöz, cevabı öğren. İşaretlediğin şıklara göre testin sonucunu öğren.
Doğru/Yanlış
Doğru ve yanlış cevaplardan oluşan testler oluşturun.
Anket
Oy vererek görüşünü bildir. Basit bir anket oluştur!
İçerik
Yazılardan ve medyadan oluşan içerikler oluşturun.
Liste
Klasik bir liste oluşturun
Geri sayım
Tersten sıralanmış bir liste oluşturun
Açık Liste
Diğer üyeler de listeye eklemeler yapabilir.
Oylamalı Liste
Alınan oylara göre sıralama yapılır