55
8 paylaşım, 55 points

Günümüzde en sık kullanılan sosyal medya araçlarından birisi olan Instagram, milyonlarca kullanıcıya sahip. Ancak sürekli takipçi kaybediyor ve insanlar sizi takipten çıkıyorsa bir şeyleri yanlış yapıyorsunuz demektir. Bu durumda bazı hususları kontrol etmemizde fayda var. Eğer ticaret veya marka üzerine kurulu bir Instagram hesabınız varsa, size önerimiz bu hesabı gizli hesap yapmayın! Sonuçta kimse sizi takip etmek zorunda ve beklemek zorunda değil! İşte takipten çıkartmaya yönelik 6 hata:

1) Hep aynı, hep aynı

Hesabınızda sürekli aynı pozlar, aynı fotoğraflar var ise bundan vazgeçin. Bu durum herkesi sıkar. Bir sonraki, bir sonraki ve bütün diğer yüklenecek fotoğraflarınızın nasıl olacağını tahmin etmek çok güç olmasa gerek. Eğer sürekli selfie çekiyorsanız bu durumu değiştirin, arada farklı tür içerikler de paylaşın. Ayrıca “Muazzam Fotoğraflar İçin 5 Selfie Programı” listemize göz atarak takipçilerinize daha kaliteli fotoğraflar sunun.

2) Profil fotoğrafı mı?

Lütfen! Instagram’da profil fotoğrafın hala yok mu? Bu kullanıcılar üzerinde olumsuz etki yaratır. Sizin fake hesap olduğunuzu düşünmekten kendini alıkoyamayanlar olacağı gibi insanlar da profil fotoğrafı olmayan birisini takip etmeye yeltenmeyecektir.

3) Geri takip etmemek

Kullanıcılar, kendisini geri takip etmeyenleri takip etmeyi pek sevmez. Bu yüzden dolayı kimseyi geri takip etmeyerek “vay be! ne kadar prestijli bir profil” algısı yarattığınızı düşünmeyin. Sizi ilgilendiren hesapları takip etmekten çekinmeyin.

4) Yorumlara cevap verin

Sizin fotoğrafınıza yorum yapan kişilere geri dönüş sağlamamak onların size olan bağlılığını düşürecektir. Fotoğrafınıza yorum yaparak bilgi isteyenleri bilgilendirin.

5) Paylaşımları arka arkaya ve çok sık yapmak

Eminiz ki kimse anasayfasında arka arkaya aynı kişinin 10 gönderisini görmek istemez. En azından paylaşımlarınızın arasında  birkaç saat bırakın.

6) Video paylaşın

Bu takipçileriniz için daha farklı bir paylaşım olacağı için ilgi çekici olacaktır. Etkileşim süresini arttıracağı gibi daha detaylı bilgi sunacaktır.


Arkadaşlarınla Paylaş:

55
8 paylaşım, 55 points
Canberk

Bu içeriğe ne tepki seviyorsun?

İlginç İlginç
3
İlginç
Üzgün Üzgün
5
Üzgün
Şirin Şirin
4
Şirin
Komik Komik
4
Komik
Lezziz Lezziz
0
Lezziz
Havalı Havalı
6
Havalı
İğrenç İğrenç
6
İğrenç
İçerik Türü Seçin
Klasik Test
Testi çöz, cevabı öğren. İşaretlediğin şıklara göre testin sonucunu öğren.
Doğru/Yanlış
Doğru ve yanlış cevaplardan oluşan testler oluşturun.
Anket
Oy vererek görüşünü bildir. Basit bir anket oluştur!
İçerik
Yazılardan ve medyadan oluşan içerikler oluşturun.
Liste
Klasik bir liste oluşturun
Geri sayım
Tersten sıralanmış bir liste oluşturun
Açık Liste
Diğer üyeler de listeye eklemeler yapabilir.
Oylamalı Liste
Alınan oylara göre sıralama yapılır