63
9 paylaşım, 63 points

iPhone Kulaklık Kısayolları

Günümüzde artan kullanıcı kitlesi ile iPhone, müşterilerine birçok etkili özellik sunuyor. İşinizi oldukça kolaylaştıracak iPhone kulaklık kısayolları ile müzik dinlerken çok rahat bir şekilde telefonunuzu kullanabileceksiniz. Her ne kadar iPhone kulaklık kısayolları ile ilgili olsa da bu işlemler, orta tuşu bulunan çoğu kulaklık için de geçerlidir. Kulaklık arama kısayolları ve müzik dinlerken kısayolları kullanarak telefonunuzu daha fonksiyonel şekilde yönetebilirsiniz. iPhone telefon kulaklık kısayolları karşınızda!

düğüm olmuş kulaklık

Duraklatma ve Devam Ettirme

Dinlediğiniz müziği veya izlediğiniz videoyu durdurmak için kulaklığın kontrol barının orta bölümünde bulunan boşluğa basmanız yeterli. Bu sayede mevcut işleminiz duracak ya da kaldığı yerden devam edecektir. Her ne kadar bilinen bir özellik olsa da paylaşmaktan zarar gelmeyeceğini düşündük.

Diğer Şarkıya Geçiş Yapma

Bir çalma listesinden müzik dinliyorsanız veya video izliyorsanız sıradaki parçaya yine ortadaki butonu kullanarak geçiş yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bu tuşa arka arkaya iki defa hızlıca basmak.

Parçayı Başa Almak

Bazen çok sevdiğimiz bazı şarkıları tekrar, tekrar ve tekrar dinlemek isteyebiliyoruz. Bu durumda yapmanız gereken şey çok kolay! Kullanacağımız orta boşluk butonuna hızlıca iki defa arka arkaya basmak ve üçüncüde basılı tutmak. Böylece videonuz veya şarkınız geriye doğru akmaya başlayacaktır. Bu tuşa ne kadar uzun süre basılı tutarsanız o kadar geriye gideceksiniz. (Ta ki başına gelene dek)

Bir Önceki Şarkıya Geçiş Yapmak

Dinlediğiniz bir önceki şarkıya geri dönmek istiyorsanız ortada bulunan tuşa üç defa arka arkaya basmanız gerekiyor. Kulaklıkla bir önceki şarkıya geçmek için yapmanız gereken işlem sadece bundan ibaret!

Parçayı es geçmek, atlamak

Bazen dinlediğiniz şarkıyı değiştirmek isteyebilirsiniz. Diğer şarkıya geçmek için orta tuşa hızlıca iki defa basmanız gerekiyor. Tebrikler! Artık sıradaki şarkıyı dinliyorsunuz.

Gelen Aramaları Açmak veya Meşgule Atmak

Kulaklık kısayolları sadece müzik dinlerken veya video izlerken değil gelen aramaları yönetme konusunda da büyük kolaylık sağlıyor. Kulaklık takılıyken bir arama geldiğinde orta tuşa bir defa dokunmanız durumunda aramayı yanıtlayabilir veya bir defa uzun basarak meşgule verebilirsiniz.

Gelen İkinci Aramaları Yönetmek

Kulaklığınız takılı haldeyken bir telefon görüşmesi yaptığınızı varsayalım. Bu sırada başka bir arama daha gelirse orta tuşa bir defa dokunarak gelen aramayı yanıtlayabilirsiniz. İlk konuşmanıza geri dönmek için ise orta tuşa bir defa basılı tutmalısınız.

Kulaklık ile Kamera Kullanımı

Bize sunulan özgürlükler arama ve müziklerle kısıtlı kalmıyor! Kulaklık takılıyken fotoğraf çekebilir, video çekmeye başlayabilirsiniz. Bunun için kulaklıktaki ses açma butonunu kullanmanız gerekmektedir. Bu tuşa bir defa dokunarak fotoğraf çekebilir veya video çekmeye başlayabilirsiniz. Videoyu durdurmak için ise ses açma tuşuna bir kez daha basmanız gerekiyor.

iPhone Kulaklık ile Siri Kullanmak

iPhone cihazlarda ses ile telefonunuzu yönetmenizi sağlayan Siri’yi kulaklık ile kullanmak için yapmanız gereken tek şey orta tuşa uzun süre basılı tutmanız. İşleminizi tamamladıktan sonra orta tuşa basarak müziğinizin keyfini çıkartmaya devam edebilirsiniz.

Yazımızın sonuna geldiniz. Kendi kullandığınız kısa yolları ve püf noktaları yorumdan yazarak paylaşabilirsiniz.


Arkadaşlarınla Paylaş:

63
9 paylaşım, 63 points
Canberk

Bu içeriğe ne tepki seviyorsun?

İlginç İlginç
3
İlginç
Üzgün Üzgün
5
Üzgün
Şirin Şirin
4
Şirin
Komik Komik
4
Komik
Lezziz Lezziz
0
Lezziz
Havalı Havalı
6
Havalı
İğrenç İğrenç
6
İğrenç

0 Yorum Bulunuyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İçerik Türü Seçin
Klasik Test
Testi çöz, cevabı öğren. İşaretlediğin şıklara göre testin sonucunu öğren.
Doğru/Yanlış
Doğru ve yanlış cevaplardan oluşan testler oluşturun.
Anket
Oy vererek görüşünü bildir. Basit bir anket oluştur!
İçerik
Yazılardan ve medyadan oluşan içerikler oluşturun.
Liste
Klasik bir liste oluşturun
Geri sayım
Tersten sıralanmış bir liste oluşturun
Açık Liste
Diğer üyeler de listeye eklemeler yapabilir.
Oylamalı Liste
Alınan oylara göre sıralama yapılır