58
15 paylaşım, 58 points

Oyun dünyasının devlerinin arasında kaybolup gitmiş heyecan verici, kimsenin bilmediği oyunlar olduğu gerçeğine tanık olmaya hazır olun. Hazırladığımız bu liste ile keşfedilmemiş oyunları keşfedeceğiz.

1) Kingdoms of Amalur: Reckoning

Birçok fantastik kurguda yazarlık yapmış Robert Salvatore tarafından hazırlanmış büyüleyici bir aksiyon oyunu. Steam incelemelerinden çok olumlu yorumlar alan Kingdoms of Amalur: Reckoning oyunun standart fiyatı 31 TL. Yüzlerce görev ile Amalur Krallığı’nın beş bölgesini de detaylı bir şekilde gezmenizi sağlayarak sizi nefes kesen bir maceraya çıkartıyor.

 

Kingdoms of Amalur:Reckoning oyunun yapımcısı olan 38 Studios firması bu oyunun yapımından sonra iflas başvurusunda bulunmuştur.

 

2) Grim Fandango

LucasArt tarafından geliştirilen oldukça ilginç bir yapıya sahip olan macera oyunudur. Aldığı olumlu yorumlar ve eleştirmenlerin artı puanlarının aksine oyun, satışlarda adeta dibi görmüştür. Bunun üzerine yapımcı firma oyunu tekrardan derleyerek satışa sunsa da yine de pek bir ilgi görememiştir. Yılmadan çalışan LucasArt, en sonunda xBox ve Playstation konsolları, Android ve iOS işletim sistemlerinde tutunarak hakettiği yere geldi. Oynayanlar üzerinde ilginç bir duygu bırakan amansız bir macera oyunu olan Grim Fandango‘nun satış fiyatı ise 21 TL.

 

3) Beyond Good and Evil

Muazzam hikaye akışı ve çağına göre göz alıcı grafikleriyle eleştiri dünyası tarafından çok konuşulan, sürekli övülen Beyond Good&Evil oyunu da bir kötü pazarlama stratejisine kurban gitmiştir. Playstation ve xBox versiyonları da yayınlanarak grafiklerinin ultra HD yükseltmesini yapan geliştirici firma Ubisoft, satışlardan pek umduğunu alamamış. Sizi maceranın ortasına sürükleyecek müthiş bir aksiyon oyunu olan Beyond Good and Evil oyununun fiyatı ise 17,99 TL.

4) Okami

İlginç bir grafik çizimine sahip olan Okami oyunu CAPCOM tarafından geliştirilmiş olsa da sebebi bilinmeyen bir şekilde satışlarda adeta çakıldı. Japon yapımı macera oyunu olan Okami’nin Steam üzerinden satış ücreti ise 59 TL.

 

Okami oyunu ile her ne kadar başarısız bir satış sergilenmiş olsa da yanında bir ödül getirdi. Yılın En Kötü Satan’ı ödülünü alan Okami, Japonya’da sadece 66.000 adet sattı.

 

5) Vampire: The Masquerade Bloodlines

Aslında bu oyun, kısa cümlelerle anlatılıp geçilmekten daha fazlasını hak ediyor. İsterseniz birinci bakış isterseniz de üçüncü bakış açısıyla oynayabileceğiniz eşi benzeri olmayan korku oyunu. RPG oyun severler için bulunmaz Hint kumaşı kıvamında olan Vampire: The Masquerade – Bloodlines oyununun yapımı ise yapımcı firmanın kapanmasından dolayı tamamlanma konusunda sıkıntılar yaşamıştır. Vampire: The Masquerade Bloodlines oyunun fiyatı 49TL.

Yapımında büyük sorunlar yaşanan Vampire The Masquerad – BloodLines oyununun geliştirilmesi oyunun fanları tarafından sağlanmış, bir nevi oyunu sevenleri yapmıştır.

6) Deadly Premonition

Açık dünya oyunu olarak tasarlanan Deadly Premonition oyunu ise Bilinmeyen Oyunlar listemizin 6. sırasında yer alan Deadly Premonition oyunu En Çok Kutuplaşma Yaratan Oyun unvanına sahip olmakla beraber Twin Peaks filmiyle de pek çok yönlen bağlantılar içeriyor. Gerçekçi tasarımı ile arabanızın yakıtından uykusuzluğunuza kadar birçok önemli yaşamsal faaliyetin yer aldığı Deadly Premonition oyununda yaratıkların çizimi ve senaryo gerilimi tavan yaptıracak!

 

7) Viking: Battle for Asgard

Aslında bu oyunun Hiç Bilinmeyen Oyunlar listesinde yer almasına en çok şaşırdığımız oyunlardan birisi de Viking: Battle for Asgard. Bu oyunun sizi etkileyeceğinden o kadar eminiz ki bitirdikten sonra “Gelmiş geçmiş en iyi oyun abi yaa!” dediğinizi duyar gibiyiz. Hikayesi İskandinavya civarlarında geçen amansız bir aksiyon ve macera oyunu olan Viking: Battle for Asgard’ın yapımcısı ise başarılı firma SEGA. Steam üzerinden satış fiyatı ise 24TL’dir.

 

8) The Saboteur

Kendine has bir tarzı olan The Saboteur, 2. Dünya Savaşı’nda Almanya’nın Fransa’yı işgalini konu alan, GTA:San Andreas tadında bir oyun. Benzersiz grafikleriyle karşımıza çıkan The Saboteur oyununda Naziler ve Fransızlar arasındaki çete savaşları ile size aksiyonu hat safhada yaşatacak. Bu oyun için kesin olarak söyleyebileceğimiz bir şey de bu listede yer almaması gerektiği. Satışı Origin üzerinden sağlanan oyunun fiyatı ise 5 Euro.

 

9) Singularity

Bir FPS oyunu olan Singularity müthiş dinamiklere ve örgüye sahip bir oyun. Zamanda seyahat, ışınlanma ve birçok fantastik özelliğin yer aldığı aksiyon dolu bu oyunun ayrıca Multiplayer modu da bulunuyor. Bu sayede online olarak da oynayabilirsiniz. Satış fiyatı ise 49TL.

 

Bilinmeyen Oyunlar Listesi’nin sonuna geldik. Sizin de tavsiyeleriniz veya yorumlarınız varsa yorum yaparak görüşünüzü bildirebilirsiniz.

Peki bu listedeki oyunlar hakkında siz ne düşünüyorsunuz?


Arkadaşlarınla Paylaş:

58
15 paylaşım, 58 points

Bu içeriğe ne tepki seviyorsun?

Vaay! Vaay!
2
Vaay!
Üzgün Üzgün
5
Üzgün
Şirin! Şirin!
3
Şirin!
Hahaha Hahaha
4
Hahaha
Kızgın Kızgın
5
Kızgın
Canberk

Wuubi.com kurucu üyesi, bir makine mühendisi.

0 Yorum Bulunuyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Comments

comments

İçerik Türü Seçin
Kişisel Test
Testi çöz, cevabı öğren. İşaretlediğin şıklara göre testin sonucunu öğren.
Doğru/Yanlış
Doğru ve yanlış cevaplardan oluşan testler oluşturun.
Anket
Oy vererek görüşünü bildir. Basit bir anket oluştur!
İçerik
Yazılardan ve medyadan oluşan içerikler oluşturun.
Liste
Klasik bir liste oluşturun
Geri sayım
Tersten sıralanmış bir liste oluşturun
Açık Liste
Diğer üyeler de listeye eklemeler yapabilir.
Oylamalı Liste
Alınan oylara göre sıralama yapılır