59
358 paylaşım, 59 points

Birbirinden ilgin ve bir o kadar da kullanışlı tarayıcı eklentileri ve internet siteleri ile karşınızdayız. Bu kullanışlı eklentileri ve işe yarar siteleri daha önce hiç görmediğinize eminiz. Kullanışlı Chrome eklentilerinden Opera eklentilerine kadar işe yarar tarayıcı eklentileri ve internet siteleri tek bir sayfada!

1) A Soft Murmur

Rahatlamanızı ve gevşemenizi sağlayacak olan bu sitede rüzgar sesinden ateş sesine, yağmur sesinden televizyon cızırtısı sesine kadar birçok ses efektinin bulunduğu bu faydalı internet sitesi oldukça kullanışlı görünüyor. Dilerseniz efektleri karıştırarak sitenin sizin için rastgele bir mix oluşturmasını sağlayabilirsiniz. Çok hızlı ve pratik internet sitesi aracı olan A Soft Murmur ile aynı zamanda ortam seslerinin belirli bir dakika sonra kesilmesini veya belirli bir dakikadan sonra başlamasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca iPhone ve Android uygulamalarını da indirebilirsiniz.

https://asoftmurmur.com

 

2) Coffitivity

Az önceki kullanışlı internet sitesi sağladığı sakin ortam sesleri ile gevşemeyi sağlıyordu. Bu web sitesi ise bunun aksine ortam gürültülerini içeriyor. Bir kahve dükkanı veya bir üniversite. Dilediğiniz ortamı seçerek o ortamda bulunan insanların konuşma gürültülerini dinleyebilirsiniz. Yalnız kaldığınız zaman içiniz daralıyorsa bu araç işinize çok yarayacak!

https://coffitivity.com

 

3) SuperCook

Bu akşam ne yemek yapsam sorusuyla saatlerinizi harcıyor ve ne yemek yapacağınızı bilmiyorsanız bu site tam sizlik! Dolabınızdaki malzemeleri seçin ve SuperCook size hemen yemek tarifini versin. Oldukça kullanışlı olan SuperCook aracı ile birçok kültüre ve öğününüze göre filtreleme yapabilirsiniz.

http://supercook.com

4) PushBullet

Çok kullanışlı Chrome eklentilerinden birisi olan olan PushBullet, kullanışlı tarayıcı eklentileri listemizin zirvesinde diyebilmemiz mümkün. Ayrıca Opera ve Firefox’a da kurabileceğiniz PushBullet, telefonunuza gelen mesajları bildirim olarak tarayıcınıza yansıtıyor. Sadece bununla da kalmıyor, mesajlarınızı cevaplama hatta başka cihazlara dosya gönderme imkanı bile sunuyor. Telefona gelen mesajlara bilgisayardan cevap vermek ve bilgisayardan telefonlar arası dosya göndermek istiyorsanız bu kullanışlı tarayıcı eklentisini kullanmanızı öneririz. Siteye girdikten sonra alt tarafta kullanmak istediğiniz platformu seçerek eklentiyi kurabilirsiniz.

https://www.pushbullet.com

 

5) Squirt.io

Uzun makaleleri daha kolay okumayı sağlayan bir internet sitesi olan Squirt.io, bir internet sayfasındaki makaleyi kelimelere böler ve bu kelimeleri ekranınıza hızlı bir şekilde arka arkaya getirerek okumanızı kolaylaştırır. Böylece dikkat dağıtıcı faktörleri de ortadan kaldırarak okuma verimini arttırmayı sağlar.

http://squirt.io

 

6) FreeCycle

Kullanmadığınız eşyaları başkalarına verebileceğiniz veya ihtiyacınız olan bir eşyayı ücretsiz alabileceğiniz harika bir internet sitesi. Atma ver mantığı ile çalışan FreeCycle ücretsiz bir hediyeleşme sitesi olarak varsayılabilir. Arama kısmına şehrinizi yazarak hemen başlayabilirsiniz.

https://www.freecycle.org/search

 

7) WebBoost

İnternette dolaşma tecrübenizi arttıracak yararlı bir eklenti olan WebBoost ile dolaşma hızınızı arttırıyor. Sitelerin yüklenme hızını arttıran WebBoost ile 4 kata kadar daha hızlı tarayıcı keyfi sizlerle.

Web Boost – Chrome eklentisini kurmak için tıklayın.

Web Boost – Opera eklentisini kurmak için tıklayın.

 

 

8) AdGuard

En iyi reklam engelleyici eklenti olarak sunabileceğimiz muazzam bir Add-On. Tarayıcınızın arkaplanında göze batmadan çalışarak sizin daha keyifli surf yapabilmeniz için Youtube reklamları başta olmak üzere birçok reklamı engeller.

 

 

9) Couchsurfing

Eğer bir gezgin iseniz ve gezmeyi seviyorsanız bu site tam size göre! Gezdiğiniz ülkelerde kalacak yer derdine son veren Couchsurfing ile bulunduğunuz ülkede ve şehirde bir gönüllünün evinde ücretsiz olarak birkaç gün konaklayabilirsiniz. Ayrıca siz de başka gezginlere kendi evinizi açabilirsiniz.

https://www.couchsurfing.com

 

10) Sleep Calculator

Her gün saatlerce uyumanıza rağmen sabah yorgun bir şekilde uyanıyorsanız uyku düzeninizi değiştirmenizde fayda var. Yatağa girme saatinize göre size uyanma saati veya uyanma saatinize göre bir uyuma saati alternatifleri sunan Sleep Calculator, uyumanız gereken en uygun uyku süresini hesaplar ve uyandığınızda dinç kalkmanızı sağlar.

https://www.web-blinds.com/resources/sleep-calculator/

 

11) Fax Zero

İnternetten faks gönderme imkanı sunan Fax Zero ile ücretsiz faks çekebilirsiniz. Bir PDF veya Word dosyası seçerek tek seferde maksimum 3 sayfa ve günde 5 faks çekme imkanı sunuyor.

https://faxzero.com

12) Stranger Meet Up!

Kendi ülkeniz dışında başka insanlarla konuşup, tanışma imkanı sunan StrangerMeetUp ile güzel dostluklar kurabilir ve dilinizi geliştirebilirsiniz.

https://strangermeetup.com/chat

 


Arkadaşlarınla Paylaş:

59
358 paylaşım, 59 points

Bu içeriğe ne tepki seviyorsun?

Vaay! Vaay!
0
Vaay!
Üzgün Üzgün
2
Üzgün
Şirin! Şirin!
1
Şirin!
Hahaha Hahaha
2
Hahaha
Kızgın Kızgın
3
Kızgın
Canberk

Wuubi.com kurucu üyesi, bir makine mühendisi.

Bir Yorum Bulunuyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Comments

comments

İçerik Türü Seçin
Kişisel Test
Testi çöz, cevabı öğren. İşaretlediğin şıklara göre testin sonucunu öğren.
Doğru/Yanlış
Doğru ve yanlış cevaplardan oluşan testler oluşturun.
Anket
Oy vererek görüşünü bildir. Basit bir anket oluştur!
İçerik
Yazılardan ve medyadan oluşan içerikler oluşturun.
Liste
Klasik bir liste oluşturun
Geri sayım
Tersten sıralanmış bir liste oluşturun
Açık Liste
Diğer üyeler de listeye eklemeler yapabilir.
Oylamalı Liste
Alınan oylara göre sıralama yapılır