72
10 paylaşım, 72 points

 Limonlu Suyun Faydaları

Son zamanlarda en çok tercih edilen ve televizyonda, gazetede ve sohbet ortamında sıklıkla karşımıza çıkan limonlu suyun faydalarından bahsetmek istiyorum. Tam bir C vitamini deposu ve birçok hastalığa şifa olan aynı zamanda diyetisyenlerin bir numaralı liste başı önerisi, lokantaların menü listelerine dâhil ettiği bir içecek ve hekimlerin hastalarına tavsiye ettiği limonlu suyun faydaları saymakla bitmiyor. İşte, size limonlu suyun en önemli faydaları.

Sindirimi Kolaylaştırır

Limonlu su mide dostu olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü limonlu suyun içinde bulunan asit yediğimiz yemeklerin sindirilmesini kolaylaştırıyor. Öte yandan midesinde yanma olan, mide ağrısı çeken ve gaz sancısı yaşayanların yapması gereken ilk şey hemen bir limonlu suyu içmeleri faydalarına olacaktır. Göreceklerdir ki mide ve sindirim sistemindeki bu sorunların yok olduğunu bir süre sonra fark edeceklerdir.

Kilo Vermenize Yardımcı Olur

Limonlu suyun faydalarıyla alakalı suallerin başında limonlu su zayıflamaya yardımcı olur mu? Suali gelmektedir. Bu suali verilebilecek cevap ise, evettir! Çünkü araştırmalar neticesinde görülmüştür ki, limon içeriğinde bulunan polifenol antioksidanların kilo alımını durdurduğunu ya da yavaşlattığını ifade ediyor.

C Vitamini Deposu Olarak Sağlığınızı Koruyor

Limon tam mükemmel bir C vitamini deposudur ve faydası tartışılmazdır. Limonlu suyun en önemli faydası ise antioksidon görevi görmesidir. Tansiyon, felç, kalp ve damar hastalıkları üzerinde önemli ölçüde faydası ve etkisi olan limonlu suyu tüketerek sağlığınızı da bir nevi koruma altına alabilirsiniz.

Cildinizin En İyi Dostu

Hayat kaynağı suyun tek başına cilde ne kadar faydalı olduğu tartışılmaz bir konudur.  Cildi besleyip koruyan ve nemlendiren su, besleyici gücüyle C vitamini yönünden güçlü olan limonla birleştiğinde cilt için süper bir ikili oluyor ve mükemmel güçlü bir karışım ortaya çıkıyor. Aynı zamanda vücutta baş gösteren kuru ve kırışık ciltler üzerinde önemli ölçüde etkili olabilmektedir.  Bundan ötürü yıpranmış, kırışmış ve kurumuş ciltlere karşı savaşabilen limonun suyunu hayat kaynağı su ile birlikte tükettiğinizde parlak ve sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz. Yani limonlu suyun faydaları arasında en makul ve cazip olanı bu dersek yanlış söylememiş oluruz.

Ağız Kokusunu Gideriyor

Limonlu su içmenin bir başka faydası ise ağızda oluşan kötü kokuyu yok etmede yardımcı olmaktadır. Yoğun kokulu yiyeceklerin başını çeken soğan, sarımsak gibi besinleri yedikten sonra ağız içinde kalan kötü kokuyu yok etmek için yemek arkası hemen içeceğiniz bir bardak limonlu su ile bu sorunu halledebilirsiniz. Ayrıca uyandığınız yeni gün sabahında içeceğiniz bir bardak limonlu su ile güne faydalı bir şekilde başlayabilirsiniz.

İdrar Söktürüyor ve Böbrek Taşlarını Döküyor

Limonlu suyun faydaları arasında çok iyi bir idrar söktürücü özelliğe sahip iken aynı zamanda da böbrek taşlarını dökmek içinde oldukça etkilidir. İnsan vücudun ihtiyacı olan suyu tekrar sağlayan ve kişiye basit bir şekilde idrar yapabilmesine imkân veren limonlu su,böbrekler üzerinde de önemli ölçüde etkin bir rolü bulunmaktadır. Kısacası idrarın kolay bir yolla bedenden vücuttan atılmasını sağlayan ve böbrek taşların büyümesini engelleyen yeniden taşların oluşmasına imkân vermeyen hep bu sihirli su sayesinde olmaktadır.


Arkadaşlarınla Paylaş:

72
10 paylaşım, 72 points

Bu içeriğe ne tepki seviyorsun?

Vaay! Vaay!
1
Vaay!
Üzgün Üzgün
3
Üzgün
Şirin! Şirin!
2
Şirin!
Hahaha Hahaha
2
Hahaha
Kızgın Kızgın
4
Kızgın
Rippie8

0 Yorum Bulunuyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Comments

comments

İçerik Türü Seçin
Kişisel Test
Testi çöz, cevabı öğren. İşaretlediğin şıklara göre testin sonucunu öğren.
Doğru/Yanlış
Doğru ve yanlış cevaplardan oluşan testler oluşturun.
Anket
Oy vererek görüşünü bildir. Basit bir anket oluştur!
İçerik
Yazılardan ve medyadan oluşan içerikler oluşturun.
Liste
Klasik bir liste oluşturun
Geri sayım
Tersten sıralanmış bir liste oluşturun
Açık Liste
Diğer üyeler de listeye eklemeler yapabilir.
Oylamalı Liste
Alınan oylara göre sıralama yapılır