61
8 paylaşım, 61 points

Ülkemizde, psikolojik sorunları nedeniyle psikolog-psikiyatra başvuran insan sayısı ile antidepresan kullanma oranı giderek yükseliyor. Uzmanlar antidepresan kullanımı konusunda uyarıyor.

Günlük hayatımızda yaşadığımız pek çok sorun bizleri yıpratıyor. İş hayatında yaşanan sıkıntılar, özel hayatta çekilen çileler, maddi durumun kötülüğü veya yetersizliği gibi pek çok konu bizleri ve psikolojimizi yoruyor. Aynı zamanda bu sorunlardan kaçma isteğini de beraberinde getiriyor.

Kimimiz profesyonel yardım alıyoruz, kimimiz kendimize başka çıkış yolları arıyoruz. Şu sıralar çok gündemde olan Lucid Dream veya Lucid Rüya ise çok sık başvurulan yöntemlerden biri.

İçeriğe başlamadan önceki sizin için seçtiğimiz şu müziği arkaplanda açarak okuma deneyiminizi iyileştirebilirisiniz. Tek yapmanız gereken ise turuncu butona basmak! Endişelenme. Bu seni sayfadan ayırmayacak ve yeni bir sekme açmayacak.

Lucid Rüya nedir?

Lucid Dream” in dilimizdeki karşılığı, “Aklı başında rüya” demektir. “Lucid Rüya” ise, “Uyurken görülen rüyanın kontrolünü sağlamak” anlamına geliyor. Son dönemin de modası Lucid Rüya nasıl görülür?

Bunun pek çok tekniği bulunuyor. En kolay yöntemi uykusuz kalmak iken, profesyonel olan teknik ise bir renk belirleyip, bu rengi gördüğünüzde kendinize “Rüyada mıyım?” diye sormak. Hali hazırda pek çok tekniği bulunurken, en çok tercih edilen teknik ise bu ikisi…

Rüyalarımızı oluşturan aslında bilinçaltımızdır. Bu yöntem ile insanlar rüyalarını kontrol etmek, rüyayla evrene bir mesaj göndermek istiyor. Rüyalarımızı kontrol edebilme fikri bile baştan aşağı çok çekici bir durum…

İnsanların gündelik hayattan sıkılması, bunalması ve kendine başka bir dünya yaratma isteği oldukça normaldir. Ancak Lucid Rüya bu konuda sizi daha da dibe çekebilir. Nasıl mı?

Lucid Dream Tehlikeleri

Rüyanızı kontrol altına almayı başardığınızı varsayalım. Her istediğinizi görme, istediğiniz kişiye mesaj gönderme vb gibi birçok şeyi de aynı zamanda başarmış sayılıyorsunuz. İşte tehlike burada başlıyor diyebiliriz.

“Lucid Rüya, aşırıya kaçıldığı takdirde bağımlılık yapan bir yöntemdir. En önemli tehlikelerinden biri ise gerçek hayattan sıkılmadır. Çünkü artık orada kurduğunuz ve sorunlardan uzakta bir hayatınız mevcut durumda. Bu durumda da sürekli uyumak ve kendiniz için yarattığınız o muhteşem dünyaya gitme isteğiniz artacak.”

Lucid Rüya & Diğer Tehlikeleri

Diğer bir tehlike ise, psikolojik rahatsızlıklar. Zaten kendinizi ve psikolojinizi iyi hissetmediğiniz için başvurduğunuz bu yöntem daha da kötü sonuçlar doğurabilir. Çünkü Lucid Rüya’ya bağımlılık durumunda artık gerçek hayat ve rüyayı ayırt edemez duruma gelebilirsiniz. Yaşadığınız herhangi bir olayın rüyada mı yoksa gerçek hayatta mı olduğuna dair bir karar verememe durumu doğruyor.


BONUS İÇERİK: ASTRAL SEYAHAT NEDİR? NASIL YAPILIR?

 

Zihninizin çok fazla yorulmasına sebep olurken, gün içerisinde kendinizi çok fazla yorgun ve halsiz hissedebilirsiniz. Malum kendiniz için yarattığınız artık koca bir alem var ve bunu yönetmek hiç de kolay değil…

Rüyalarınızı kontrol etmek isterken, zaten çok iyi durumda olmayan psikolojinizi daha da bozmamaya dikkat edin.

 


Arkadaşlarınla Paylaş:

61
8 paylaşım, 61 points

Bu içeriğe ne tepki seviyorsun?

Vaay! Vaay!
5
Vaay!
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Şirin! Şirin!
6
Şirin!
Hahaha Hahaha
6
Hahaha
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Canberk

Wuubi.com kurucu üyesi, bir makine mühendisi.

0 Yorum Bulunuyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Comments

comments

İçerik Türü Seçin
Kişisel Test
Testi çöz, cevabı öğren. İşaretlediğin şıklara göre testin sonucunu öğren.
Doğru/Yanlış
Doğru ve yanlış cevaplardan oluşan testler oluşturun.
Anket
Oy vererek görüşünü bildir. Basit bir anket oluştur!
İçerik
Yazılardan ve medyadan oluşan içerikler oluşturun.
Liste
Klasik bir liste oluşturun
Geri sayım
Tersten sıralanmış bir liste oluşturun
Açık Liste
Diğer üyeler de listeye eklemeler yapabilir.
Oylamalı Liste
Alınan oylara göre sıralama yapılır