28
5 paylaşım, 28 points

Microsoft’ un vazgeçilmezi haline gelmiş olan Microsoft Paint, yani bizlerin basitçe Paint olarak ifade ettiği uygulama, Windows 10 Creators Update 2 güncellemesiyle birlikte artık bizlerle birlikte olmayacak.

Yazılım konusunda tüm dünyanın bildiği Microsoft yakın zamanlarda aldığı kararlar doğrultusunda kullanıcılarını hayal kırıklığına uğratıyor. Yakın zamanda aldığı kararla Windows Phone 8.1’e olan desteğini çektikten sonra kullanıcılarının tepkilerini üzerine topladı ve yine ardından aldığı skandal kararla Microsoft Paint’ in de sürümlerden kaldırılacağını ilan etmesiyle bu tepkiler çığ gibi artmaya devam etti.

Windows 1.0 ile Microsoft’ un tüm dünyaya tanıttığı Microsoft Paint tamı tamına 32 yıldır bizimle birlikteydi. Bu 32 yıl boyunda Microsoft, Paint’ i tüm güncellemelerine rağmen hep sade ve kullanımı kolay bir şekilde tutmayı başarmıştı.

Bilindiği üzere Microsoft yakın zamanda Windows 10 işletim sistemleri için Creators Update güncellemesini tanıttı. Bu güncellemeyle Windows 10’ a önemli değişiklikler/yenilikler getirecek olan Microsoft, kullanıcılarına Paint 3D yazılımını da kullanıcılarına sundu.

Kullanıcılar heyecanla sonbaharda çıkış yapacak olan Creators Update 2 güncellemesini bekliyorken üzücü bir şekilde Paint uygulamasının artık onlarla birlikte olmayacağını öğrenerek şok oldular. Microsoft’un açıklamasına göre, Windows 10 Creators Update 2 güncellemesiyle birlikte artık evlerimizdeki bilgisayarlarımızda, bizlerin yardımına basit yollarla koşan Paint uygulaması desteklenmeyecek.


Arkadaşlarınla Paylaş:

28
5 paylaşım, 28 points

Bu içeriğe ne tepki seviyorsun?

Vaay! Vaay!
2
Vaay!
Üzgün Üzgün
3
Üzgün
Şirin! Şirin!
2
Şirin!
Hahaha Hahaha
2
Hahaha
Kızgın Kızgın
4
Kızgın

4 Yorum Bulunuyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Comments

comments

İçerik Türü Seçin
Kişisel Test
Testi çöz, cevabı öğren. İşaretlediğin şıklara göre testin sonucunu öğren.
Doğru/Yanlış
Doğru ve yanlış cevaplardan oluşan testler oluşturun.
Anket
Oy vererek görüşünü bildir. Basit bir anket oluştur!
İçerik
Yazılardan ve medyadan oluşan içerikler oluşturun.
Liste
Klasik bir liste oluşturun
Geri sayım
Tersten sıralanmış bir liste oluşturun
Açık Liste
Diğer üyeler de listeye eklemeler yapabilir.
Oylamalı Liste
Alınan oylara göre sıralama yapılır