64
9 paylaşım, 64 points

Rusya'nın önde gelen üniversitelerinden ITMO University tarafından Keops Piramidi üzerinde yapılan çalışmalar yeni bir keşfi gün ışığına çıkardı. Oldukça heyecan verici bir keşif olan bu sistemin 3000 yıl öncesinden icat edilmesi ise insanlık adına büyük bir merak kaynağı oluyor. Ayrıca Keops Piramidi'nin güneş enerjisi alanında verimi arttırma konusunda tasarımlarda kullanılacağı da açıklandı.

Araştırma Gurubu Şu Açıklamaları Yaptı

"Yıllardan beri piramitler üzerinde büyük bilimsel araştırmalar gerçekleştirildi. Bu defa, bakış açımızı değiştirerek Keops Piramidi'ni bir dalgaları rezonans ile yayan bir parçacıkmış gibi düşündük. Yapılan varsayımlar ve sonuçlar sonunda oldukça şoke edici bulgular ile karşılaştık. Çalışma sırasında elektromanyetik dalgaların modellemesini gerçekleştirdik. Bu modelleme sonucunda piramidin içerisindeki dalga modelleri ile piramit içerisinde halen tamamlanmamış 3 adet oda daha olduğunu keşfettik. Bu yapıyı küçük sensörler ve enerji alanında da kullanmayı düşünüyoruz."

keops piramidi elektromanyetik dalgaKeops Piramidi Elektromanyetik Dalga Hareketleri

Özetlemek gerekirse, piramidin yapısı dolayısıyla içerisindeki elektromanyetik dalga hareketleri, gizli bölmelerin keşfedilmesini sağlar nitelikteydi. Bu yapının çözülmesi ile günümüzdeki sensörlerin gelişimine ışık tutulacağı da anlaşılıyor. Buradan şunu anlayabiliriz ki geçmiş ve gelecek daima birbiri ile bağlantıdadır. Geçmişteki bulgular ve araştırmalar geleceğimizi aydınlatabiliyor. Ayrıca 3 milenyum yıl öncesinde insanlığın böyle bir bilgiye sahip olup olmadığı ise büyük bir soru işareti. Araştırma gurubu ise piramitteki bu özelliğin bilinçli şekilde yapılmadığını, tesadüf olduğunu düşünüyor.


Arkadaşlarınla Paylaş:

64
9 paylaşım, 64 points

Bu içeriğe ne tepki seviyorsun?

Vaay! Vaay!
6
Vaay!
Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Şirin! Şirin!
6
Şirin!
Hahaha Hahaha
0
Hahaha
Kızgın Kızgın
2
Kızgın
Canberk

Wuubi.com kurucu üyesi, bir makine mühendisi.

0 Yorum Bulunuyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Comments

comments

İçerik Türü Seçin
Kişisel Test
Testi çöz, cevabı öğren. İşaretlediğin şıklara göre testin sonucunu öğren.
Doğru/Yanlış
Doğru ve yanlış cevaplardan oluşan testler oluşturun.
Anket
Oy vererek görüşünü bildir. Basit bir anket oluştur!
İçerik
Yazılardan ve medyadan oluşan içerikler oluşturun.
Liste
Klasik bir liste oluşturun
Geri sayım
Tersten sıralanmış bir liste oluşturun
Açık Liste
Diğer üyeler de listeye eklemeler yapabilir.
Oylamalı Liste
Alınan oylara göre sıralama yapılır