51
8 paylaşım, 51 points

New York'taki et restoranında görev yapan dört garsonuyla davalık olan ve 250 bin dolar tazminat cezasına çarptırılan Nusret Gökçe'nin çalışanları, Nusret'in Scarface filminin etkisinde olup kendini 'Mafya Babası' sandığını söyledi.

Süleyman Küçür, Onur Usluca, Yunus Delimehmet ve Batuhan Yunkuş "Bahşişlerimize el koydu, bize kabadayılık uyguladı, sonra da sebepsiz yere işten çıkardı" iddiasıyla Nusret Gökçe'ye dava açmışlardı. ABD mahkemesi, Nusret Gökçe'ye 250 bin dolar tazminat cezası vermişti.

New York Daily New Gazetesi, Nusret Gökçe ile sorun yaşan 4 eski çalışanıyla konuştu. ABD'de çalışan personeller, verdikleri röportajda Gökçe'nin kendisini "Mafya Babası" sandığını söyledi ve şunları ekledi:

"Bize maaş ve bahşişler olmak üzere haftalık 2 bin dolar (11 bin 500 TL) ödüyordu. Ama bunun ne kadarının bahşiş olduğunu gizliyordu. Sorduğumuzda cevap vermiyordu. Bize diktatör gibi davranıyordu. Bize 'Benim adım Nusret, ben ne dersem o olur' diye bağırıyordu. Sürekli izlediği "Scarface" (Yaralı Yüz) filminin etkisindeydi. Kendini o filmdeki mafya babası Tony Montana sanıyordu. O havalarda dolaşıyordu."

Gazeteye konuşan eski garson Batuhan Yunkuş ise, "Salt Bae, işçi haklarına ve kanunlarına uymalı. Ününüz ve ekonomik durumuzdan ötürü istediğiniz gibi davranamazsınız. İşçi haklarının korunduğu ve gözlemlendiği bir yerde yaşadığımız için şanslıyız. Burada konu sadece para değil, bu, ABD'deki işçi haklarıyla da ilgili" şeklinde açıklama yaptı.


Arkadaşlarınla Paylaş:

51
8 paylaşım, 51 points
Canberk

Bu içeriğe ne tepki seviyorsun?

İlginç İlginç
6
İlginç
Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Şirin Şirin
6
Şirin
Komik Komik
0
Komik
Lezziz Lezziz
3
Lezziz
Havalı Havalı
2
Havalı
İğrenç İğrenç
2
İğrenç

0 Yorum Bulunuyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İçerik Türü Seçin
Klasik Test
Testi çöz, cevabı öğren. İşaretlediğin şıklara göre testin sonucunu öğren.
Doğru/Yanlış
Doğru ve yanlış cevaplardan oluşan testler oluşturun.
Anket
Oy vererek görüşünü bildir. Basit bir anket oluştur!
İçerik
Yazılardan ve medyadan oluşan içerikler oluşturun.
Liste
Klasik bir liste oluşturun
Geri sayım
Tersten sıralanmış bir liste oluşturun
Açık Liste
Diğer üyeler de listeye eklemeler yapabilir.
Oylamalı Liste
Alınan oylara göre sıralama yapılır