36
6 paylaşım, 36 points

Facebook video indirme işlemi nasıl yapılır? Günümüzde milyonlarca kullanıcısı bulunan Facebook’tan video nasıl indirilir? Eğer Facebook’tan video indirmek istiyor ancak nasıl yapılır bilmiyorsanız bu içeriğimizden öğrenebilirsiniz. Bütün detayları ile Facebook video indirme işlemi ve Facebook’tan video indirme nasıl yapılır konusu sizlerle.

Facebook Video İndirme

Hiçbir program kullanmadan Facebook’tan video indirmek istiyorsanız yapacağınız işlem oldukça basit. Sanılanın aksine oldukça kolay bir işlem olup dakikalar içerisinde istediğiniz videoyu bilgisayarınıza yükleme işlemini başlatabilirsiniz.

Geçen seneye oranla Facebook kullanan insanların video paylaşım oranı %76 artarken günde ortalama 100 milyon video yükleniyor. Ayrıca günde ortalama 1 milyar video izlenirken bunun %65’i mobil cihazlardan gerçekleştiriliyor.

Peki bu videolardan birisini çok beğendiğinizi ve kaydetmek istediğinizi varsayalım. Bu işlem nasıl oluyor? Bilmeyenler için Facebook video indirme işlemini konu aldığımız içeriğimizle bu işlemin bu kadar kolay olduğunu gördüğünüzde siz de şaşıracaksınız.

Facebook Programsız Video İndirme Nasıl Yapılır?

Bu işlemi iki farklı yöntemle yapabilirsiniz. Anlatacağımız 1. alternatif yolu yapamayan takipçilerimiz ikinci alternatifi deneyerek rahatlıkla indirme işlemini başlatabilir.

Video indirmek için: İlk Yöntem

Facebook’tan video indirmek istiyorsanız bunu hiçbir program kullanmadan gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip ederek kolaylıkla videoyu bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

1. Videoyu bulmak

2. Videoya sağ tıklayın

İndirmek istediğiniz videoyu bulduktan sonra bu videoya sağ tıklayarak  “Video internet adresini (URL) göster” butonuna tıklayın.

3. İndirmeyi hazırlama ve başlatma

Karşınıza açılan pencereden video adresini kopyaladıktan sonra geriye sadece indirme işlemini başlatmak kalıyor. Kopyaladığınız bağlantıda “www” yazısını silerek yerine “mbasic” yazın ve açılan sayfadan videoya tıklayın. Videonuz yeni bir sekmede açılacaktır. Sağ tıklayarak “Video olarak kaydet” seçeneğini seçin.

Örnek: https://misc.facebook.com/wuubitr/videos/606730886372417/

Alternatif Yol

Eğer ilk yöntem ile indirmeyi başlatamadıysanız endişelenmeyin. Tek yapmanız gereken video bağlantısını kopyaladıktan sonra aşağıda paylaştığımız internet sitesine giderek bu bağlantıyı yapıştırın. İndirme işleminiz başlayacaktır.

Facebook video indirme sitesine gitmek için: FBDown

Facebook indirme işlemini her iki alternatif yöntemi kullanarak yapabilirsiniz. Hangi yöntem size daha kolay geliyorsa dilediğinizi kullanabilirsiniz. İkisinde de indireceğiniz video yüksek kalitede olacaktır. Eğer sorun yaşıyorsanız yorum alanından belirtebilirsiniz.


Arkadaşlarınla Paylaş:

36
6 paylaşım, 36 points

Bu içeriğe ne tepki seviyorsun?

Vaay! Vaay!
4
Vaay!
Üzgün Üzgün
6
Üzgün
Şirin! Şirin!
5
Şirin!
Hahaha Hahaha
6
Hahaha
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Canberk

Wuubi.com kurucu üyesi, bir makine mühendisi.

0 Yorum Bulunuyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Comments

comments

İçerik Türü Seçin
Kişisel Test
Testi çöz, cevabı öğren. İşaretlediğin şıklara göre testin sonucunu öğren.
Doğru/Yanlış
Doğru ve yanlış cevaplardan oluşan testler oluşturun.
Anket
Oy vererek görüşünü bildir. Basit bir anket oluştur!
İçerik
Yazılardan ve medyadan oluşan içerikler oluşturun.
Liste
Klasik bir liste oluşturun
Geri sayım
Tersten sıralanmış bir liste oluşturun
Açık Liste
Diğer üyeler de listeye eklemeler yapabilir.
Oylamalı Liste
Alınan oylara göre sıralama yapılır