75
10 paylaşım, 75 points

Hayat şartları geçtiğimiz her gün giderek zorlaşıyor, üzerimizde daha fazla yük hissediyoruz. Bu yük iş baskısı, okul stresi, ailevi ya da maddi gibi sebeplerden olabileceği gibi birçok küçük sorunun üst üste binmesiyle de gelmiş olabilir. Depresyon Birliği özellikle çalışan her üç kişiden birinin depresyona yakalandığını belirtiyor. İşte mediyasyon uygulaması tam burada devreye giriyor! Gün içerisinde yaşadığınız stresi ve yorgunluğu meditasyon uygulamaları ile atabilir, kafanızı dinlendirebilirsiniz.

Düzenlediğimiz meditasyon uygulamaları listesindeki programlar, yere çömüp tütsü yaktırmanızı istemeyecek. Verdiğimiz meditasyon uygulaması listesindeki programlar sadece zihninizi dinlendirmeye yönelik yöntemleri içeriyor.

Meditasyon Uygulaması

İşte sizler için hazırladığımız birbirinden güzel “5 meditasyon uygulaması.” Bu listedeki uygulamalar ile gün içerisinde kendinize çok kısa bir vakit ayırarak performansınızı ikiye katlayabilirsiniz. Hazırsanız başlıyoruz:

1) HeadSpace

Hem Android hem de iOS için kullanılabilen, dağıtımı ücretsiz bir meditasyon uygulaması. Ancak pro sürüm denilen ücreti sürümü dilerseniz satın alabilirsiniz. Bu uygulamanın geliştirilmesi için felsefeden tıp dallarına kadar geniş çalışmalar yapılmış. Sizin yapmanız gereken ise “Sadece 10 dakika ayırmak!

2) Calm

Keep Calm! Calm, uygulaması geçtiğimiz sene “Apple Yılın Uygulaması” ödülüne layık görülmüştü. Birbirinden rahatlatıcı ortam seslerini barındıran Calm ile kısa süreliğine iş veya okul gibi ortamlardan zihninizi uzaklaştırarak küçük bir tatile çıkabilirsiniz. Ayrıca uyku düzenini ayarlama gibi birçok yararlı özelliğe sahip olan Calm, ücretsiz bir uygulamadır.

3) Personal Zen

Hiçbir ücret ödemeden kullanabileceğiniz Personal Zen aslında bir oyun! Evet evet, bu bir oyun! Bilimsel çalışmalara dayanarak hazırlanan bu uygulamanın temel mantığı insanların oyun oynarken stres ve kaygı seviyesinin azaldığıdır. Bu oyunu oynarken rahatladığınızı hissedeceksiniz.

4) MindFi

Uygulamanın temel amacı odaklanmayı arttırmak. Size verdiği yönergeleri 10 dakikalığına uygulayarak ister yolculukta olun ister iş başında, her alanda rahatlama ve odaklanmayı arttırma konularında pozitif etki gösteriyor. Ücret mi? Tabi ki ücretsiz!


Arkadaşlarınla Paylaş:

75
10 paylaşım, 75 points
Canberk

Bu içeriğe ne tepki seviyorsun?

İlginç İlginç
3
İlginç
Üzgün Üzgün
5
Üzgün
Şirin Şirin
4
Şirin
Komik Komik
4
Komik
Lezziz Lezziz
0
Lezziz
Havalı Havalı
6
Havalı
İğrenç İğrenç
6
İğrenç
İçerik Türü Seçin
Klasik Test
Testi çöz, cevabı öğren. İşaretlediğin şıklara göre testin sonucunu öğren.
Doğru/Yanlış
Doğru ve yanlış cevaplardan oluşan testler oluşturun.
Anket
Oy vererek görüşünü bildir. Basit bir anket oluştur!
İçerik
Yazılardan ve medyadan oluşan içerikler oluşturun.
Liste
Klasik bir liste oluşturun
Geri sayım
Tersten sıralanmış bir liste oluşturun
Açık Liste
Diğer üyeler de listeye eklemeler yapabilir.
Oylamalı Liste
Alınan oylara göre sıralama yapılır