66
9 paylaşım, 66 points

Saç Bakımı ve Bitkisel Yağlar

Saçlar bir kadının güzelliğinin en büyük anahtarıdır. Çeşitli nedenlerle (deniz, güneş, aşırı stres, hava kirliliği, saç kurutma makinelerinin aşırı kullanımı vs.) saçlar zarar görür. Bunu farkında olan kadınlar bakımlı, ışıl ışıl parlayan ve güzel saçlara sahip olabilmek için alternatif yollar aramaktadırlar. İşte size saç bakımı için birbirinden değerli beş altın öneri:

 1. 1 Argan Yağı


  İçerisinde bulunan çeşitli elementler ve besleyici özellikleri ile saça oldukça faydalı olan argan yağı saç kökleri ile beraber saç derisi içinde oldukça faydalıdır. Tek başına kullanabildiği için diğer uçucu yağlar ile de bir araya getirilerek masaj yoluyla saça uygulandığı zaman saç dökülmesi için birebirdir. 

 2. 2 Ardıç Yağı


  Saçlarda kırık oluşumunu minimuma indirmesi, saça doğal bir parlaklık vermesi, çeşitli nedenlerden dolayı yıpranmış olan saç tellerini güçlendirerek kolay kopmasına engel olmasıyla bilinen argan yağı; saçlarımıza uygulandığında kısa bir süre içerisinde saçlarımızı güçlendirir ve esnekliğini artırır.

 3. 3 Buğday Yağı


  İçeriğinde bulunan E vitamini ile saç köklerimizi ve saç tellerimizi güçlendiren Buğday yağı; en çok kullanılan bitkisel bakım yağlarından biridir. Saç kuruluğunu ortadan kaldırarak saçımızı nemlendirir. Haftada bir ya da iki kez saç derimize masaj yoluyla uygulayacağımız buğday yağı ile çok sağlıklı saçlara sahip olabiliriz.

 4. 4 Ceviz Yağı


  Ceviz yağının saçlara faydası saymakla bitmez. Sadece saç uçları değil saç köklerine de nüfuz ederek saçlarımızın sağlıklı ve hızlı bir şekilde uzamasını sağlar. Aynı zamanda saçlarımızı besleyerek canlandırır ve gürleştirir. Saç diplerimizde oluşan mantarlara da karşıda oldukça etkilidir.

 5. 5 Jojoba Yağı


  Jojoba yağı içeriğinde bulunan mineraller ve vitaminler ile saçımızın kendi doğal yağıyla en çok benzeşen bitkisel yağdır. Düzenli kullanımı ile saçlarımızdaki tüm sorunları en aza indirgeyerek hızlı bir şekilde güçlenmesini ve beslenmesini sağlar. Anti bakteriyal özelliği bulunmaktadır.


Arkadaşlarınla Paylaş:

66
9 paylaşım, 66 points
Canberk

Bu içeriğe ne tepki seviyorsun?

İlginç İlginç
1
İlginç
Üzgün Üzgün
3
Üzgün
Şirin Şirin
2
Şirin
Komik Komik
2
Komik
Lezziz Lezziz
5
Lezziz
Havalı Havalı
4
Havalı
İğrenç İğrenç
4
İğrenç

0 Yorum Bulunuyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İçerik Türü Seçin
Klasik Test
Testi çöz, cevabı öğren. İşaretlediğin şıklara göre testin sonucunu öğren.
Doğru/Yanlış
Doğru ve yanlış cevaplardan oluşan testler oluşturun.
Anket
Oy vererek görüşünü bildir. Basit bir anket oluştur!
İçerik
Yazılardan ve medyadan oluşan içerikler oluşturun.
Liste
Klasik bir liste oluşturun
Geri sayım
Tersten sıralanmış bir liste oluşturun
Açık Liste
Diğer üyeler de listeye eklemeler yapabilir.
Oylamalı Liste
Alınan oylara göre sıralama yapılır