47
7 paylaşım, 47 points

Steam iade: Giriş

Günümüzde bünyesinde 4000’e yakın oyun bulunduran Steam, oyun severler için vazgeçilemez bir platform. Ancak maalesef ki bazen satın alınan oyunlar beklendiği etkileri yaratamıyor ve Steam iade nasıl yapılır konusunu, oyun severlere düşündürüyor. Steam iade işlemleri birçok nedenden kaynaklanabiliyor. Örneğin satın alınan oyunu, bilgisayarınızın özellikleri karşılamıyor olabilir veya büyük hayallerle satın aldığınız o oyun beklediğiniz kadar müthiş olmayabilir. Bu durumda endişelenmeyin: Steam iade koşullarını sağlıyorsanız, oyunu iade etmek gibi bir şansını bulunuyor.

Steam iade koşulları

Sizi hayal kırıklığına uğratan oyunu iade etmek aslında basit bir işlem, tabii gereken şartlara uyuyorsanız. Aksi takdirde 5 sene öncesinde alınmış ve keyifle bitirilmiş bir oyunu iade etmek saçma olurdu. Steam iade koşulları çok katı kurallar içermese de sizden başlıca birkaç şart istiyor:

 • Oynama süreniz: İade etmek istediğiniz oyunu maksimum 2 saat oynamış olmalısınız. Eğer 120 dakikadan fazla oyun süreniz varsa maalesef bu oyunu iade etmeniz mümkün değildir.
 • Satın alma tarihi: Satın aldığınız ve beğenmediğiniz oyunu iade etmek için diğer dikkat etmeniz gereken nokta ise şudur: Oyunu satın aldıktan sonra maksimum 2 hafta içerisinde iade edebilirsiniz. Eğer satın alım işleminizin üzerinden 14 günden fazla bir zaman geçmiş ise maalesef o oyunu iade etme şansınız olmuyor.
 • Satın alma platformu: Bir Steam oyunu iade etmek istiyorsanız o oyunu Steam üzerinden almış olmanız gerekiyor.

Steam iade nasıl yapılır?

Eğer yukarıdaki Steam iade koşulları, iade etmek istediğiniz oyunun kriterlerine uyuyorsa haberler güzel: oyunu iade etmek mümkün! Şunu da söylememizde fayda var ki:

Steam’de iade etmek istediğiniz oyunun iadesi, hangi ödeme yöntemiyle aldıysanız o yöntemle iade edilir. Steam cüzdanınızdaki parayla alınan oyunun iadesi, cüzdanınıza gerçekleştirilir. Kredi kartıyla aldıysanız da kredi kartınıza gerçekleştirilir.

Lafı daha fazla uzatmadan Steam iade nasıl yapılır inceleyelim. Steam iade koşulları konusunda uyum sağladığınızı varsayarak aşağıdaki işlemlere geçebiliriz:

  1. İlk yapılması gereken işlem buraya tıklayarak iade sayfasına gitmek.
  2. Açılan sayfadan Steam hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Tarayıcı üzerinden Steam’e ilk defa giriyorsanız bir doğrulama kodu girmeniz gerekecektir. Mail adresinize gelen kodu girerek Steam’e giriş yapmış olacaksınız.
  3. “Son Ürünler” başlığı altındaki iade etmek istediğiniz oyunu seçin.steam iade
  4. Daha sonra yapmanız gereken işlem açılan pencereden “İade talebinde bulunmak istiyorum.” yazısına tıklamak.
  5. Karşınıza çıkan formdan “Sebep” penceresinden iade etme nedeninizi seçebilirsiniz. Oyunu beğenmediyseniz “Eğlenceli değil” seçeneğini işaretleyin. Size en uygun gelen seçeneği belirtin.
  6. Formda bulunan “Notlar” kısmını doldurmanıza gerek yok. Daha sonra “Talebi Gönder” butonuna tıklayarak işlemi tamamlayın.

Hesabınızın kayıtlı olduğu mail adresine maksimum 2 iş günü içerisinde iadeyle ilgili bir bilgilendirme gelecektir. Eğer iade koşulları hususunda bir probleminiz bulunmuyorsa en geç 48 saatte oyunun ücreti iade edilecektir.


Arkadaşlarınla Paylaş:

47
7 paylaşım, 47 points

Bu içeriğe ne tepki seviyorsun?

Vaay! Vaay!
3
Vaay!
Üzgün Üzgün
5
Üzgün
Şirin! Şirin!
4
Şirin!
Hahaha Hahaha
4
Hahaha
Kızgın Kızgın
6
Kızgın
Canberk

Wuubi.com kurucu üyesi, bir makine mühendisi.

0 Yorum Bulunuyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Comments

comments

İçerik Türü Seçin
Kişisel Test
Testi çöz, cevabı öğren. İşaretlediğin şıklara göre testin sonucunu öğren.
Doğru/Yanlış
Doğru ve yanlış cevaplardan oluşan testler oluşturun.
Anket
Oy vererek görüşünü bildir. Basit bir anket oluştur!
İçerik
Yazılardan ve medyadan oluşan içerikler oluşturun.
Liste
Klasik bir liste oluşturun
Geri sayım
Tersten sıralanmış bir liste oluşturun
Açık Liste
Diğer üyeler de listeye eklemeler yapabilir.
Oylamalı Liste
Alınan oylara göre sıralama yapılır