40
6 paylaşım, 40 points

Vücut geliştirme sporunda en önemli bölümün beslenme olduğu yadsınamaz bir gerçektir. Ancak herkes bilmektedir ki gerekli olan besinleri tüketmemiz hem maddi hem de zaman açısından sporculara zorluk çıkarmaktadır. Spor yaptığınız süreç içerisinde beslenmenize ne kadar dikkat ederseniz edin bazı besin değerlerine ulaşmanız imkansız olmaktadır. Spor yapan birey gün içerisinde kendi ağırlığının iki katı kadar protein tüketmelidir ki istediği gelişime sahip olabilsin. Bu rakamlar beslenme ile karşılanmaya çalışıldığında yoğun iş tempoları ve zaman sporcuların önünde büyük bir engel olmaktadır. Bu aşamada supplement kullanımı devreye girmektedir. Supplementin faydaları nelerdir öğrenmek için okumaya devam edin.

Supplement Kullanımının Faydaları

200 gr et yada 5 yumurta ile alacağınız protein miktarını bir ölçek protein tozu ile almak size zaman ve para açısından büyük katkı sağlayacaktır. Bir de yiyeceklerden almanızın zor olduğu bileşenlere gelirsek supplementin faydaları rahatlıkla görülebilir.

Örneğin 5 gr creatine almak istediğiniz taktirde 5 kilogram et tüketmeniz gerekmektedir. Hem sağlıksal açıdan hem de maddi açıdan bu durum zor olduğu için supplement kullanımı bu anda daha mantıklı ve faydalı bir seçim olarak devreye giriyor.

supplement kullanımı

Ayrıca kaslarda depolanan, aç kaldığınızda vücudun kas depolarını harcamaması için size fayda sağlayan BCAA kullanımı bu spor için kesinlikle tüketilmesi gereken bir supplementtir.

Bcaa hiçbir şekilde karaciğerde depo edilmez, karaciğerinize zarar vermez ve kaslarda depo edilerek size kas kütlesi ve enerji kazanımı açısından fayda sağlar.

Kasların yapı taşlarını oluşturan aminoasitleri besin olarak vücudunuza almak istediğiniz zaman birçok kaloriyle beraberinde almak durumunda kalabilirsiniz. Ancak supplement olarak almanız durumunda hiçbir şekilde yağ ve kaloriyi vücudunuza almadan sadece ihtiyacınız olan aminoasitleri supplement olarak kas gelişimiz için tüketmeniz size oldukça fayda sağlayacaktır. Kullanım talimatlarına uyarak kullandığınız supplementler, iyi beslenme programının yanında mükemmel bir gelişimin anahtarı olacaktır.


Arkadaşlarınla Paylaş:

40
6 paylaşım, 40 points

Bu içeriğe ne tepki seviyorsun?

Vaay! Vaay!
4
Vaay!
Üzgün Üzgün
6
Üzgün
Şirin! Şirin!
4
Şirin!
Hahaha Hahaha
5
Hahaha
Kızgın Kızgın
6
Kızgın
Canberk

Wuubi.com kurucu üyesi, bir makine mühendisi.

0 Yorum Bulunuyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Comments

comments

İçerik Türü Seçin
Kişisel Test
Testi çöz, cevabı öğren. İşaretlediğin şıklara göre testin sonucunu öğren.
Doğru/Yanlış
Doğru ve yanlış cevaplardan oluşan testler oluşturun.
Anket
Voting to make decisions or determine opinions
İçerik
Yazılardan ve medyadan oluşan içerikler oluşturun.
Liste
Klasik bir liste oluşturun
Geri sayım
Tersten sıralanmış bir liste oluşturun
Açık Liste
Diğer üyeler de onaylanması halinde listeye eklemeler yapabilir.
Oylamalı Liste
Alınan oylara göre sıralama yapılır