66
9 paylaşım, 66 points

Uçak yolcuğu, hayatımızı oldukça kolaylaştıran seyahat alternatifi olsa da bazı katı kurallara sahip. Bazıları da oldukça garip ve şaşırtıcı kurallar. İşte uçak yolculukları hakkında büyük ihtimalle daha önce hiç duymadığınız işe yarar ve şok edici 10 bilgi!

 1. Canberk
  0

  İlk kadın hostes olan Ellen Church ile 1930 yılından itibaren hostesler uçaklarda görev yapmaya başladı.

 2. Canberk
  0

  Hosteslerin ve hostların esas görevi yolculara hizmet etmek değil felaket anlarında pilotlara yardımcı olmak ve acil durumlarda asistanlık yapmaktır.

 3. Canberk
  0

  Birçok havayolu şirketi, uçuş ekibinin maaşını uçuş saatine göre veriyor ve bu saatler, uçakların yerden yükseldiği anda başlıyor. Yani havaalanında beklediğiniz hiçbir süre boyunca ne hostesler, ne hostlar ne de pilotlar para kazanmıyor.

 4. Canberk
  0

  Eğer uçuş sırasında uyumayı planlıyorsanız bunu uçağın büyük irtifa değişimlerini yani kalkış ve inişleri sırasında yapmamanız gerekiyor. Bu burun kanaması gibi problemlere yol açabilmektedir.

 5. 5

  Canberk
  0

  Az önceki maddeden sonra artık uçaklarda uyuma konusunda biraz şüpheler yaşayabilirsiniz. Ancak içiniz rahat olsun. Uçuş sırasında uyuklamak, sağlık açısından sizi en az zararla kurtaracak olan aktivitedir.

 6. Canberk
  0

  Havayolu firmaları çalışanlarına elektroşok tabancaları gibi kişisel güvenlik ekipmanları temin edebiliyor. Ancak Türkiye'de böyle bir uygulamanın olmadığı biliniyor.

 7. Canberk
  0

  Kabin görevlilerinin yoğun ilkyardım eğitimlerine tabi tutulduğunu söylediğimizde pek şaşırmayacaksınızdır. Ancak hostesler doğum eğitimi bile almak durumunda kalabiliyor.

 8. Canberk
  0

  Görseldeki kırmızı nokta yani Business sınıfı koltuklar en tehlikeli yerler iken kuyruğa yakın bölgeler en güvenli yerler olarak nitelendiriliyor.

 9. Canberk
  0

  Uçakların yerleri çok yoğun mikrop içeriyor olabilir. Ayakkabılarınızı çıkartmanız hem etik hem de hijyenik bir davranış olmayacaktır.

 10. Canberk
  0

  Örneğin uçakta sebze yemeği ve et yemeği dağıtıldığını varsayalım. Hostesler dağıtım sırasında yoğun bir şekilde et yemeği talebi oluşması durumunda yolculara sebze yemeğinin şefin spesiyali olduğunu belirtirler ve bu şekilde talepleri dengelemeye çalışırlar.


Arkadaşlarınla Paylaş:

66
9 paylaşım, 66 points
Canberk

Bu içeriğe ne tepki seviyorsun?

İlginç İlginç
1
İlginç
Üzgün Üzgün
3
Üzgün
Şirin Şirin
2
Şirin
Komik Komik
2
Komik
Lezziz Lezziz
5
Lezziz
Havalı Havalı
4
Havalı
İğrenç İğrenç
4
İğrenç

0 Yorum Bulunuyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İçerik Türü Seçin
Klasik Test
Testi çöz, cevabı öğren. İşaretlediğin şıklara göre testin sonucunu öğren.
Doğru/Yanlış
Doğru ve yanlış cevaplardan oluşan testler oluşturun.
Anket
Oy vererek görüşünü bildir. Basit bir anket oluştur!
İçerik
Yazılardan ve medyadan oluşan içerikler oluşturun.
Liste
Klasik bir liste oluşturun
Geri sayım
Tersten sıralanmış bir liste oluşturun
Açık Liste
Diğer üyeler de listeye eklemeler yapabilir.
Oylamalı Liste
Alınan oylara göre sıralama yapılır