46
7 paylaşım, 46 points

Ufkunuzu Açacak Kişisel Gelişim Kitapları

Hayatınızı dikey bir çizgide ilerletmeye çalışıyor ve her daim daha iyi bir konuma gelip daha iyi şeyler mi yapmak istiyorsunuz? Bu listeyi sizin için hazırladık Hayatınızı değiştirmenizi sağlayacak 7 kişisel gelişim kitabı size oldukça farklı pencereler sunup, bakış açınızı değiştirmenize yarayacak. Hazırsanız ufkunuzu açacak kişisel gelişim kitapları listesi başlıyor…

1)Duygusal Zeka – Daniel Goleman

Bu kitap sizlere EQ’nun neden IQ’dan daha önemli olduğu hakkında bilgi verecek. Duygusal zeka kavramı olan EQ’ya dair bilinmeyenlerin irdelendiği bu kitapta EQ’nun daha iyi nasıl kullanacağınızı, hangi alanlarda işinize yarayacağını göreceksiniz. Birçok eğitimcinin başucu kitabı olan Duygusal Zeka kitabı bu yüzden listemizin ilk sırasında yerini almış durumda.

2) Akıllı Yaşama Sanatı – Baltasar Gracian

İş hayatınızda veya özel hayatınızda nasıl başarı elde edeceğiniz konusunda birtakım çekinceleriniz mi var? İşte sizin tüm sorunlarınıza kitap olacak kitap bu Baltasar Gracian – Akıllı Yaşama Sanatı, Baltasar Gracian 17.yy yaşamış olan İspanyol bir papazdır. Yüzyıllar sonra okunan bu kitabında ise liderlik, arkadaşlık ve bu yüzyılın en önemli konularından olan duygu yönetimi ve daha birçok konuda harika bilgiler içerir.

İçeriğe devam ederken…

İçeriğe devam ederken senin için seçtiğimiz bu müziği arkaplanda çalabilirsin. Beğeneceğini umarak iyi okumalar diliyoruz ?

3) Her Şey Seninle Başlar – Mümin Sekman

Ülkemizde satış rekorları kıran Mümin Sekman – Her şey seninle başlar listemizin 3. Sırasında yerini alıyor. Mümin Sekman bu kitabında öğrenilmiş çaresizlik, atalet gibi birçok konuya değiniyor. Mümin Sekman’a göre “Yeni bir hayat için gerekli olan tek şey yeni bir akıl” Olaylara daha uzaktan, daha geniş bakarak yaşamayı öğretecek bu kitap sizlere. Rüzgar’ı suçlamayacaksınız, yelkenleri kullanmayı öğreneceksiniz.

4) 59 Saniye – Richard Wiseman

Listemizin 4. Sırasında ilaç gibi gelecek bir kitapla sizlerleyiz. Richard Wiseman – 59 Saniye İçi boş kişisel gelişim kitaplarından sıkıldıysanız Richard Wiseman ile tanışma vaktiniz gelmiş demektir çünkü bu kitapta ki her şey tamamı ile bilimsel araştırmalardan yararlanarak yazıldı. Boş formüller ya da vaatler yok sadece gerçekler var.

5) İnsan Mühendisliği – Nüvit Osmay

Türkiye’nin klasiklerinden biriyle sizlerleyiz. İnsan mühendisliği kitabı en çok alıntı yapılan kitaplardan biri olarak nam salmış durumda. Kişisel gelişim uygulamaları, eğitim gibi konuları uygulamalı bir şekilde anlatması bu kitabı özel kılıyor. Aynı zamanda Nüvit Osmay Türkiye’deki modern başarı kültürünün üreticilerinden biri olduğunu söylememiz gerekir.

6) Yaşam Koçum Aristo – Jules Evans

Gelecek ancak geçmişe bakıldığında anlaşılabilir. Eski dönem filozoflarının en gizli öğütleri bu kitapta sizleri bekliyor. Sokrates, Platon, Aristo ve daha nicelerinden hayat dersleri aldığınızı hayal edin. İşte bu kitap o zaman ki düşünürlerin hayatla ilgili görüşlerini sizlere sunuyor. Ufkunuzu iki katına çıkartacağını söylemeden geçmeyelim.

7) İyi Hissetmek – David Burns

Her şey kötü, her şey daha kötüye gidiyor gibi mi geliyor? Aslında öyle değil. Psikiyatrist David Burns bu kitapla hayata daha olumlu bakmanızı sağlayacak. Suçluluk hissiyle daha az boğuşurken yapmanız gerekenlere daha fazla odaklanabileceksiniz.


Arkadaşlarınla Paylaş:

46
7 paylaşım, 46 points
Canberk

Bu içeriğe ne tepki seviyorsun?

İlginç İlginç
3
İlginç
Üzgün Üzgün
5
Üzgün
Şirin Şirin
4
Şirin
Komik Komik
4
Komik
Lezziz Lezziz
0
Lezziz
Havalı Havalı
6
Havalı
İğrenç İğrenç
6
İğrenç

0 Yorum Bulunuyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İçerik Türü Seçin
Klasik Test
Testi çöz, cevabı öğren. İşaretlediğin şıklara göre testin sonucunu öğren.
Doğru/Yanlış
Doğru ve yanlış cevaplardan oluşan testler oluşturun.
Anket
Oy vererek görüşünü bildir. Basit bir anket oluştur!
İçerik
Yazılardan ve medyadan oluşan içerikler oluşturun.
Liste
Klasik bir liste oluşturun
Geri sayım
Tersten sıralanmış bir liste oluşturun
Açık Liste
Diğer üyeler de listeye eklemeler yapabilir.
Oylamalı Liste
Alınan oylara göre sıralama yapılır