69
9 paylaşım, 69 points

Uzun yolculuklar için tavsiyeler listesini daha rahat yolculuk geçirmeniz için hazırladım. Bu öneriler ve tavsiyeler sayesinde uzun yolculuklar can sıkıcı bir durum olmaktan çıkacak ve keyifli anlar yaşamanızı sağlayacak. Uzun yolculuk önerileri sizin rahatınızı düşünerek hazırladığım bir liste!

 1. 1 Rahat bir yolculuk için: Seyahat Yastığı


  Uzun yolculuk için en zor ve rahatsız edici kısım şüphesiz ki konfordur. Seyahat yastığı sayesinde yolda rahat bir şekilde başınızı yaslayabilir, uyuyabilirsiniz.

 2. 2 Şarjsız bir yolculuk, eziyettir!


  Yolculuğa çıkmadan önce şarjınızı tamamen doldurmuş olsanız da uzun yolculuk yaparken telefona daha fazla ilgi gösteriyor, haliyle şarjımız daha çabuk bitiyor. Bu gibi durumlar için ortalama bir PowerBank işinizi fazlasıyla görecektir.

 3. 3 Soğuk bir kış günü mü? Cevap, battaniye eşarp.


  Kışın yolculuk yapmak daha bir zordur. Bu gibi durumlar için temin edeceğiniz battaniye eşarplar, sizi soğuktan koruyacaktır.

 4. 4 Kollajen içeren göz altı maskeleri


  Yolculuk sonrasında birçoğumuz zombiye dönüşüyoruz. Çökmüş gözler ve göz altları sorunu için kollajen içeren göz altı maskeleri sayesinde durulamaya ihtiyaç duymaksınız bu sorunu ortadan kaldırmanız mümkün.

 5. 5 Göz bandıyla mışıl mışıl bir uyku


  Seyehat yastığınız tamamsa yanına alacağınız bir göz bandı ile uzun yolculukta rahat bir uyku uyumanız mümkün. Bu sayede diğer araçların ve şehirlerin ışıkları, kabin lambaları sizleri rahatsız edemeyecek.

 6. 6 Katlanır içecek şişesi


  Pet şişeler hem sağlık açısından hem de taşınabilirlik açısından oldukça zayıf. Ancak katlanabilir şişeler ile hem sıradan bir şişeye oranla daha fazla miktarda içecek taşıyabilir hem de taşıma sorunu yaşamazsınız. Üstelik içeceğinizi bir süreye kadar soğuk veya sıcak tutabilecek fonksiyona sahip olanları da mevcut. Uzun yolculuk için yetersiz ıvı alımına bağlı olarak baş ağrısı sorununu da böylelikle önlersiniz.

 7. 7 Vücut mendilleriyle duştan çıkmış gibi hissedin


  Vücut mendilleri ile yolculukta duştan çıkmış gibi ferah ve yenilenmiş hissedebilirsiniz. Bu sayede kendinizi kötü ve kirli hissetmeyeceksiniz.

 8. 8 Şişme puflar ile bacaklarınız ve ayaklarınız rahatına bakacak


  Uzun yolculuk için can sıkıcı diğer bir durum ise bacaklarımızın ağrıması. Şişme puflar sayesinde ayaklarınızı rahatça uzatabilecek ve maksimum konfora ulaşacaksınız.

 9. 9 Jet-Lag Sorununa Çözüm: Jet Lag İlacı


  Jet Lag ilacı ile uzun yolculuk yaptıktan sonra vardığınız konumdaki saat dilimi ile vücudunuzun biyolojik saati arasındaki uyumsuzluktan kaynaklanan bocalamaya yani Jet Lag'a çözüm bulmuş olacaksınız.

 10. 10 Bonus!

  giphy.gif

  Uzun yolculuk için işinize yarayacak bu mükemmel ürünlerin yanına aşağıda hazırladığım tavsiyeler rahat bir yolculuk için sizin kurtarıcınız olacak:

  1. Netflix ve Spotify 'da bulunan indirme fonksiyonlarını kullanarak yolculuk öncesinde indirdiğiniz film ve müzikleri, internetinizi harcalamadan kullanabilirsiniz.
  2. Yanınıza alacağınız güzel bir roman ile yolculuk boyunca zamanın daha hızlı geçmesini sağlayabilirsiniz.
  3. Yanınıza alacağınız bir deodorant ile yolculuk sırasında istenmeyen kokuların önüne geçebilmeniz mümkün.
  4. Atıştırmalık kurabiye ve bisküviler ile açlığınızı bastırabilirsiniz. Tatlı bisküviler ile karnınızı tok tutabilir, tuzlu krakerler ile olası mide bulantısını engelleyebilirsiniz.
  5. Eğer uçak veya otobüs ile yolculuk yapacaksanız ve servisleri kaçırmak istemiyorsanız yapışkanlı notlar kullanabilirsiniz. Uyku bandınızı takmadan önce bu notlara "İkram sırasında uyandırın" şeklinde bir not bırakabilirsiniz.

Arkadaşlarınla Paylaş:

69
9 paylaşım, 69 points
Canberk

Bu içeriğe ne tepki seviyorsun?

İlginç İlginç
2
İlginç
Üzgün Üzgün
4
Üzgün
Şirin Şirin
3
Şirin
Komik Komik
4
Komik
Lezziz Lezziz
6
Lezziz
Havalı Havalı
6
Havalı
İğrenç İğrenç
5
İğrenç

0 Yorum Bulunuyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İçerik Türü Seçin
Klasik Test
Testi çöz, cevabı öğren. İşaretlediğin şıklara göre testin sonucunu öğren.
Doğru/Yanlış
Doğru ve yanlış cevaplardan oluşan testler oluşturun.
Anket
Oy vererek görüşünü bildir. Basit bir anket oluştur!
İçerik
Yazılardan ve medyadan oluşan içerikler oluşturun.
Liste
Klasik bir liste oluşturun
Geri sayım
Tersten sıralanmış bir liste oluşturun
Açık Liste
Diğer üyeler de listeye eklemeler yapabilir.
Oylamalı Liste
Alınan oylara göre sıralama yapılır