91
11 paylaşım, 91 points

1996 yılından bu yana, çalışmalarını nesli tükenmekte olan maymun, şempanze ve goril türlerini korumaya adamış Ape Action Afica tarafından kurtarılan Bobo, 24 yaşında bir goril. 

Ape Action Africa kuruluşunun sözcüsü Elissa O’Sullivan, sabah kontrollerinin yapıldığı sırada bakıcısının Bobo’da bir farklılık olduğunu farketmiş olduğunu ve görevlilerin yakından incelediğinde, Bobo’nun yavru bir galagogil ile karşılaştığını, onu özenle kucakladığını fark ettiklerini belirtiyor.

Ayrıca Bobo, 3 dişi ve 3 erkekten oluşan guruplarının da baskın üyesi olma niteliğine sahip. Buna rağmen minik galagogile gösterdiği ilgi, o kadar da vahşi bir goril olmadığını gösteriyor. Görevliler ise genelde gece yaşayan, gündüz dinlenen bu galagogillerle gündüz vakitlerinde karşılaşmanın çok zor olduğunu ve baskın bir gurup üyesinin diğer canlılarla etkileşime girmekten sakındığını belirtiyor.

Kıskanç Bobo

Yeni minik dostuyla sevimli anlar geçiren Bobo, halinden memnun gibi görünüyordu. Ancak gurubunun diğer meraklı üyeleri neler olduğuna göz atmak istiyordu. Yavru galagogille tanışmak isteyen gurup üyeleri, Bobo’nun yavruyu alarak guruptan uzak bir yere kaçması sonucunda kızmış olsa gerek. Bobo’nun ve minik galagogilin peşinden giden gurup üyelerinin etraflarını çevirmesi ve davranışları, yavruyu korkutmuş olsa gerek ki görevliler daha sonra bu yavrunun koşarak o bölgeden kaçtığını belirtiyor. En az 2 saat süren bu dostluğun sonunda Bobo, üzülmüş olsa gerek.

galagogilgalagogilBobo, minik yavruya şefkatli gözlerle bakıyor

Bobo, yavruyu şefkat ile kucaklarken meraklı üyeler galagogili almak istiyor. Ancak Bobo kıskanarak onlardan kaçsa da diğer üyeler peşinden koşuyor.

Bobo’nun Diğer Üyelerden Kaçış Anı


Arkadaşlarınla Paylaş:

91
11 paylaşım, 91 points

Bu içeriğe ne tepki seviyorsun?

Vaay! Vaay!
6
Vaay!
Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Şirin! Şirin!
6
Şirin!
Hahaha Hahaha
0
Hahaha
Kızgın Kızgın
2
Kızgın
Canberk

Wuubi.com kurucu üyesi, bir makine mühendisi.

0 Yorum Bulunuyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Comments

comments

İçerik Türü Seçin
Kişisel Test
Testi çöz, cevabı öğren. İşaretlediğin şıklara göre testin sonucunu öğren.
Doğru/Yanlış
Doğru ve yanlış cevaplardan oluşan testler oluşturun.
Anket
Voting to make decisions or determine opinions
İçerik
Yazılardan ve medyadan oluşan içerikler oluşturun.
Liste
Klasik bir liste oluşturun
Geri sayım
Tersten sıralanmış bir liste oluşturun
Açık Liste
Diğer üyeler de onaylanması halinde listeye eklemeler yapabilir.
Oylamalı Liste
Alınan oylara göre sıralama yapılır