63
9 paylaşım, 63 points

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’ye fabrika açma kararını duyuran Volkswagen, bu kararını askıya aldığını duyurdu. Manisa’da açmayı planladığı ve yaklaşık 4 bin kişiye iş imkanı sağlayacağı bu fabrikayı neden ertelemeye karar verdi? Detaylar haberin devamında…

Volkswagen Türkiye Fabrikasını Açacaktı

Ortalama 1 milyar euro yatırım ile Türkiye’de Manisa’ya fabrika açma kararı alan Volkswagen, 4 bin kişiye istihdam sağlayacağı gibi ülke ekonomisine büyük katkı sağlayacaktı. 

Türkiye’nin sağladığı cazip avantajlar ve tekliflere olumlu bakarak fabrika kurma konusunda oy birliğiyle karar sağlayan Volkswagen, bu kararını ani olarak erteleme kararı aldı.

Firma, prestijinin sarsılması konusunda çekingen

Almanya’nın öncü haber ajanslarından Handelsblatt, yayınladığı bir haberde Volkswagen Türkiye’ye fabrika açma konusunda derin düşüncelere daldığını ve prestijinin zarar görmesinden endişe duyduğunu açıkladı.

Buna gerekçe olarak Türkiye’nin Suriye’nin kuzey bölgelerine düzenlediği harekatı gerekçe gösteren Volkswagen, şirket içinde oylama yapılmaksızın yatırım fikrini askıya aldığını belirtti. 

Ayrıca Alman devi Volkswagen, bu kararından dönerek prestijini kaybetmek istemiyor olsa da savaşın ileride ülkeye nasıl şartlar taşıyacağını öngöremediğini belirtiyor.

Türkiye’de Passat ve Superb araçlarını üretme konusunda fikirlerini netleştiren ve şuanda bu kararını ertleyen firma aldığı kararı “Süreci büyük bir hassasiyetle takip ediyor, büyük tedirginlik duyuyoruz.” şeklinde duyurdu. Firma askıya alma sürecinin ne zamana kadar devam edeceğini ve detaylı açıklamalar yapmadı.


Arkadaşlarınla Paylaş:

63
9 paylaşım, 63 points
Canberk

Bu içeriğe ne tepki seviyorsun?

İlginç İlginç
6
İlginç
Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Şirin Şirin
6
Şirin
Komik Komik
0
Komik
Lezziz Lezziz
3
Lezziz
Havalı Havalı
2
Havalı
İğrenç İğrenç
2
İğrenç

0 Yorum Bulunuyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İçerik Türü Seçin
Klasik Test
Testi çöz, cevabı öğren. İşaretlediğin şıklara göre testin sonucunu öğren.
Doğru/Yanlış
Doğru ve yanlış cevaplardan oluşan testler oluşturun.
Anket
Oy vererek görüşünü bildir. Basit bir anket oluştur!
İçerik
Yazılardan ve medyadan oluşan içerikler oluşturun.
Liste
Klasik bir liste oluşturun
Geri sayım
Tersten sıralanmış bir liste oluşturun
Açık Liste
Diğer üyeler de listeye eklemeler yapabilir.
Oylamalı Liste
Alınan oylara göre sıralama yapılır