70
9 paylaşım, 70 points

Whatsapp Güncelleme

Whatsapp güncelleme geliyor! Günümüzün en popüler iletişim araçlarından birisi olan Whatsapp’a yeni özellikler geliyor! Ücretsiz olarak dağıtılan haberleşme uygulaması Whatsapp ile internet üzerinden mesajlaşabilir, görüntülü veya sesli görüşme sağlayabilir ya da gurup konuşması yapabilirsiniz. 2014 senesinin başlarında Mark Zuckerberg Whatsapp’ı satın almıştı. Bu zamandan sonra sürekli güncellenen ve yeni fonksiyonlar ile karşımıza çıkan Whatsapp’ın en çok konuşulan güncellemesi ise durum ve anlık hikaye güncellemesi oldu. Şimdi yeni bir güncelleme ile Whatsapp tekrar karşımızda! Bu özelliklerin ne olduğundan bahsetmeden önce Whatsapp kullanıcı sayısı ve istatistiklerine bir göz atalım:

[cl-counter final=”55 milyar” title=”Günde Atılan Mesaj Sayısı”]

[cl-counter final=”1.5 milyar” title=”Aylık Kullanıcı”]

[cl-counter final=”60 Dil” title=”Toplam Dil Sayısı”]

Gelecek Yeni Whatsapp Güncellemesi

Geçtiğimiz günlerde işletme profili özelliği için Whatsapp Business ile tanışan kullanıcı kitlesini yeni güncelleme ile hangi özellikler bekliyor? Güncelleme tarihi henüz açıklanmamış olsa bile tahmini olarak 2-3 hafta içerisinde bu özelliklerle tanışmayı bekliyoruz.

  1. Touch ID: Yeni güncelleme ile Touch ID fonksiyonuna kavuşacak olan Whatsapp, bu sayede kullanıcılara güvenlik, gizlilik ve erişim kolaylığı sunacak. Bu sayede konuşmalara daha hızlı bir şekilde erişilebilecek veya konuşmalarınız güvenle saklanabilecek.
  2. Gurup Kontenjanı: Bu yeni ekleme ile artık konuşmalara 4 bin 96 kişiye kadar ekleme yapılabilecek. Kişi kısıtlaması yüzünden ikinci, üçüncü guruplara artık ihtiyaç duyulmayacak. Ayrıca geçtiğimiz güncelleme ile guruplara açıklama kısmı eklenerek gurup hakkında bilgiler 500 karaktere kadar buraya yer almaya başladı.
  3. Gece Modu: Koyu tonlu renkleri seçerek gece saatlerinde ve karanlık ortamlarda gözünüz yorulmadan rahatlıkla Whatsapp kullanabileceksiniz.

Ayrıca getirilecek ayrı bir güncelleme ile Apple Watch için Whatsapp kullanımı geliştirilecek, basit bir arayüze sahip olacak. Whatsapp güncelleme tarihi hakkında net bir tarih bilgimizin olmadığını fakat 2 ile 3 hafta arasında yayınlanacağını tahmin ediyoruz. Mark Zuckerberg, Whatsapp’ı satın aldıktan sonra Whatsapp güncelleme konusunda adeta devrim yaşamaya başladı! Whatsapp güncelleme ile yeni getireceği 4 fonksiyonu sizlere aktardık. Sizin Whatsapp’ta olmasını istediğiniz özellikler neler? Yeni Whatsapp güncellemesi sizce ne zaman gelecek? Tahminlerinizi ve düşüncelerinizi yorum alanından belirtebilir, bu yazı hoşunuza gittiyse arkadaşlarınızla da paylaşarak onların da bilgilenmesini sağlayabilirsiniz. Whatsapp güncelleme yazımızın sonuna geldiniz.

 


Arkadaşlarınla Paylaş:

70
9 paylaşım, 70 points

Bu içeriğe ne tepki seviyorsun?

Vaay! Vaay!
0
Vaay!
Üzgün Üzgün
2
Üzgün
Şirin! Şirin!
1
Şirin!
Hahaha Hahaha
2
Hahaha
Kızgın Kızgın
3
Kızgın
Canberk

Wuubi.com kurucu üyesi, bir makine mühendisi.

Bir Yorum Bulunuyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. gurup kontenjanı baya fazla olmuş. böyle olunca telefon kasar mı kasmaz mı merak ettim açıkcası.

Comments

comments

İçerik Türü Seçin
Kişisel Test
Testi çöz, cevabı öğren. İşaretlediğin şıklara göre testin sonucunu öğren.
Doğru/Yanlış
Doğru ve yanlış cevaplardan oluşan testler oluşturun.
Anket
Oy vererek görüşünü bildir. Basit bir anket oluştur!
İçerik
Yazılardan ve medyadan oluşan içerikler oluşturun.
Liste
Klasik bir liste oluşturun
Geri sayım
Tersten sıralanmış bir liste oluşturun
Açık Liste
Diğer üyeler de listeye eklemeler yapabilir.
Oylamalı Liste
Alınan oylara göre sıralama yapılır