56
8 paylaşım, 56 points

Dünyanın en popüler iletişim araçlarından birisi olan Whatsapp, geçtiğimiz günlerde yeni bir özelliğini yayınlamıştı. Bu özelliği sayesinde görüntülü konuşmalarınıza katılımcı ekleyebilir, gurup görüntülü konuşma yapabiliyorsunuz. Gelin şimdi Whatsapp’a gelen yeni özellik gurup görüntülü konuşma nasıl yapılır beraber inceleyelim.

Whatsapp Gurup Görüntülü Konuşma

İlk olarak yapmanız gereken Whatsapp sürümünüzü güncellemek olacak. Görüntülü konuşma özelliği Whatsapp’a gelen yeni bir özellik olarak sayılmasa da gurup görüntülü konuşma denilince işler başka noktaya geliyor. Bu güncellemeden önce harici olarak yayınlanan Booyah uygulaması sayesinde Whatsapp üzerinden 12 kişiye kadar görüntülü konuşma sağlayabiliyordunuz. Testlerimizi başarıyla geçen Whatsapp görüntülü konuşma eklentisi şeklinde özetleyebileceğimiz Booyah uygulaması, iplerini Whatsapp’a bırakıyor gibi (Kaldı ki zaten geçtiğimiz aylarda hem App Store’dan hem de Play Store’dan kaldırılarak bir darbe yemişti).

Ve beklenen an geldi. Artık toplu şekilde görüntülü konuşma özelliği için üçüncü parti uygulamalara ihtiyaç duymayacaksınız. Mayıs ayının başlarında F8 2018’de Mark Zuckerberg tarafından tanıtılan bu güncelleme, 20 Haziran 2018 ‘de hayatımıza girmiş bulunuyor. Whatsapp’ı en son sürümüne güncellemeniz halinde bu özelliği kullanabileceksiniz. Peki ya nasıl?

Whatsapp Toplu Görüntülü Konuşma: Ama Nasıl?

Gelelim işin özetine. Mevcut sürümünüzün güncel olduğunu varsayarak bu özelliği nasıl kullanacağınızı açıklayalım. İşte yapmanız gerekenler sırasıyla şu şekilde:

  1. Bir görüntülü arama başlatın: Sevdiğiniz bir arkadaşınıza görüntülü arama gönderin. Bu daveti kabul ettikten sonra açılan pencerede sağ üst köşedeki insan ve + işaretinin birleşiminden oluşan ikona dokunun.
  2. Diğer arkadaşınızı seçin: Bu pencereden diğer arkadaşınızı seçin ve görüntülü konuşmanıza davet edin. Kabul etmesi halinde üç kişiden oluşan bir görüntülü konuşma gurubuna sahip olacaksınız.

Şuanda bu özellik sadece 4 kişilik bir konuşma yapmanıza izin veriyor. İlerleyen süreçte bu sayının artırılacağını düşünüyoruz ki FaceTime uygulamasının 32 kişiye kadar görüntülü konuşma desteği sağlarken Whatsapp‘ın iletişim dünyasından geri kalmayacağı pek aşikar.


Arkadaşlarınla Paylaş:

56
8 paylaşım, 56 points

Bu içeriğe ne tepki seviyorsun?

Vaay! Vaay!
2
Vaay!
Üzgün Üzgün
4
Üzgün
Şirin! Şirin!
2
Şirin!
Hahaha Hahaha
3
Hahaha
Kızgın Kızgın
4
Kızgın
Canberk

Wuubi.com kurucu üyesi, bir makine mühendisi.

0 Yorum Bulunuyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Comments

comments

İçerik Türü Seçin
Kişisel Test
Testi çöz, cevabı öğren. İşaretlediğin şıklara göre testin sonucunu öğren.
Doğru/Yanlış
Doğru ve yanlış cevaplardan oluşan testler oluşturun.
Anket
Oy vererek görüşünü bildir. Basit bir anket oluştur!
İçerik
Yazılardan ve medyadan oluşan içerikler oluşturun.
Liste
Klasik bir liste oluşturun
Geri sayım
Tersten sıralanmış bir liste oluşturun
Açık Liste
Diğer üyeler de listeye eklemeler yapabilir.
Oylamalı Liste
Alınan oylara göre sıralama yapılır