43
8 paylaşım, 43 points

Wifi şifre değiştirme işlemi, internetinin güvende olduğundan emin olmak isteyen herkesin bilmesi gereken bir konu. Korkulanın aksine çok basit bir konu olan WiFi Şifre Değiştirme sadece birkaç basit adımdan oluşmaktadır. Fazla vakit harcamadan WiFi şifresi nasıl değiştirilir başlayalım:

WiFi Şifre Değiştirme

WiFi şifre değiştirme işlemine başlamadan önce ilk yapmanız gereken işlem modeminizin arayüz sayfasına başlanmak olacak. Durun! Bu sizi hemen korkutmasın.

1)  Tek yapmanız gereken bir tarayıcı açmak ve adres çubuğuna 192.168.1.1 veya 192.168.0.1 yazmak. Bu numaralar modemlerin markasına göre değişiklik gösterse de %90’ında kullanılan adresler bunlardır. Eğer bu ikisi de işinize yaramıyorsa ikinci adıma geçin. Eğer karşınıza bir giriş sayfası açıldı ve bu adrese bağlandıysanız direkt olarak üçüncü adıma geçin.

2) Bu adım sadece 192.168.1.1 veya 192.168.0.1 adresleriyle modem arayüzüne giriş yapamamış kişiler içindir. Eğer bu numaralardan birisi işinize yaradıysa direkt üçüncü adıma geçin. Giriş yapamadıysanız endişelenmeyin! Başlat kısmına girerek “çalıştır” yazın ve masaüstü uygulamasını açın. Karşınıza çıkan ufak pencereye “cmd” yazdıktan sonra açılan siyah ekrana “ipconfig” yazın ve enter tuşuna basın. Burada “Varsayılan Ağ Geçici” veya “Default Gateway” satırının karşısındaki adresi tarayıcınızın adres çubuğuna yazın ve giriş yapın.

wifi şifre değiştirme

3) Karşınıza çıkan sayfada sizden bir kullanıcı adı ve şifre isteniyor olacak. Bu bilgiler genelde admin ve admin  buraya tıklayarakşeklinde olsa da bu da modeminizin modeline göre değişiklik gösterebiliyor. Eğer daha önce bu bilgileri değiştirmediyseniz modeminizin arkasını çevirdiğinizde burada bu bilgileri bulabilirsiniz. Alternatif bir seçenek olarak modem model ve markanızı girerek kullanıcı adı ve şifrenizi bulabilirsiniz.

4) Son aşamaya geldik. Şifrenizi değiştirmeye sadece bir adım uzaktasınız. Açılan arayüzden “Kablosuz” seçeneğine girerek buradan Wifi adı değiştirme ve Wifi şifre değiştirme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.


Arkadaşlarınla Paylaş:

43
8 paylaşım, 43 points

Bu içeriğe ne tepki seviyorsun?

Vaay! Vaay!
4
Vaay!
Üzgün Üzgün
6
Üzgün
Şirin! Şirin!
5
Şirin!
Hahaha Hahaha
6
Hahaha
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Canberk

Wuubi.com kurucu üyesi, bir makine mühendisi.

0 Yorum Bulunuyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Comments

comments

İçerik Türü Seçin
Kişisel Test
Testi çöz, cevabı öğren. İşaretlediğin şıklara göre testin sonucunu öğren.
Doğru/Yanlış
Doğru ve yanlış cevaplardan oluşan testler oluşturun.
Anket
Oy vererek görüşünü bildir. Basit bir anket oluştur!
İçerik
Yazılardan ve medyadan oluşan içerikler oluşturun.
Liste
Klasik bir liste oluşturun
Geri sayım
Tersten sıralanmış bir liste oluşturun
Açık Liste
Diğer üyeler de listeye eklemeler yapabilir.
Oylamalı Liste
Alınan oylara göre sıralama yapılır