75
10 paylaşım, 75 points

Yabancı Dizi Önerileri

Özellikle boş zamanları doldurmak için yapılan, eğlenceli ve bir o kadar da keyifli işlerden olan dizi izlemek gittikçe popülerleşiyor. Yabancı diziler ise yerli dizilere göre daha çok tercih ediliyor. Dizi izlemek ne kadar hoş bir etkinlik olsa da keyif verici dizi bulmak biraz zorluyor. Bu sebeple yabancı dizi önerileri arayanlar için her bir sezonu tek solukta izlenebilecek, birbirinden güzel dizileri derledik. İşte çok sevilen bazı yabancı diziler:

 1. Canberk
  0

  Tüm dünyada büyük bir izleyici kitlesine sahip olan Doctor Who köklü geçmişi ile izleyicilerin karşısına çıkmaktadır. Köklü bir geçmiş çünkü ilk yayınlanma tarihi 23 Kasım 1963’e denk gelmektedir. Doktor adındaki başrolün Tardis adında, dışarıdan polis kulübesi gibi görünen ama aslında zaman makinesi olan aracı ile yaptığı yolculuklar ana konuyu oluşturmaktadır. Doktor; uzaydan gelen, insana benzeyen fakat insan olmayan bir varlıktır. Dünya dışında var olan her yerde ona ‘’Zaman Lordu’’ denmektedir. Kendi gezegeni Dalek isimli düşmanları ile yaptıkları büyük savaşta yok olmuş, kendisi son kalan Zaman Lordu olmuştur. Gittiği her yerde günü kurtaran doktorun gerçek adını kendisinden başka kimde bilmemektedir. Zamanda istediği gibi dolaşabilen bu doktorun ve yanında ona eşlik eden farklı insanların başından geçen, heyecan dolu olaylar diziseverler ile buluşmaktadır.

 2. Canberk
  0

  Bilim kurgu, aksiyon ve dramın eşsiz uyumuyla harmanlanan dizi, yabancı dizi önerileri içerisinde hiç şüphesiz olmazsa olmayacaklar arasındadır. 19 Mart 2014’te yayın hayatına başlamış ve ilk günden bu yana büyük beğeni toplamıştır. Dünya artık hiçbir canlı için yaşanamayacak bir yer haline gelmiş, insanoğlu büyük kıyametin ardından uzayda yaşamını sürdürmeye çalışmıştır. Ellerindeki kısıtlı imkânlar ile insan ırkından geriye kalan çok az kişi, uzay istasyonunda barınmaktadır. Fakat yaşam için gerekli olan her bir ihtiyacın giderilmesi, oldukça zorlaşmaya başlamıştır. Bunun üzerine söz sahibi olan kişiler gözlerini karartmış, tamamı suçlulardan oluşan 100 kişiyi dünyaya göndermeye karar vermiştir. Böylece dünya üzerinde yaşayıp yaşayamayacaklarını 100 genç üzerinden test edeceklerdir. Gençler ise hiç beklemedikleri bir serüvenin içerisinde yer alacaktır.

 3. Canberk
  0

  Kısa bölümleri ile pek eğlenceli olan Younger’ın ilk bölümü 31 Mart 2015’te yayınlanmıştır. Yabancı dizi önerileri arasında kısa ve akıcı bir senaryo izlemek isteyenler için ise oldukça idealdir. Başkarakter olan Liza Miller 40 yaşına gelmiş, çocuklu ve boşanmış bir kadındır. Kızı Hindistan’da okuduğu için paraya ihtiyacı vardır. Çocuk sahibi olmadan önce yayınevinde çalışan Liza iş başvurularında yaşından dolayı reddedilmektedir. En yakın arkadaşı Maggie sayesinde yayınevinde işe girmenin bir yolunu bulmuştur. O artık 20’li yaşlarının ortasında genç bir kadındır. Görüntüsü oldukça genç durduğu için kimse onun 40’lı yaşlarında bir kadın olduğunu anlamamıştır. İş yerinde 20’li kendi hayatında ise 40’lı yaşlarında olan Liza iki hayat yaşamaktadır. Üstüne bir de genç ve yakışıklı Josh ile sevgili olmuştur. Tek oturuşta bir sezon bitirilebilecek dizi farklı hikayesi ile dikkatleri üzerine çekmiştir.

 4. Canberk
  0

  Son zamanlarda oldukça ünlenen Peaky Blinders özellikle kadrosunda yer alan oyuncuları ile izleyenleri kendisine hayran bırakmaktadır. Birinci Dünya Savaşı sonrasında başlayan dizinin ilk yayın tarihi ise 12 Eylül 2013’tür. İngiltere’deki Brimingham’da yaşayan Shelby ailesi, kendi kurallarına göre hayatlarına devam etmektedir. Öyle ki kendilerine Peaky Blinders çetesi adını vermişlerdir. Çetenin başı olan Thomas Shelby savaşa katılmış, madalyalı eski bir askerdir. Tüm aile bahis, at yarışı ve illegal işlerle meşguldür. Polislere ödedikleri ücretler karşılığında ise koruma altına girerek, işlerini yürütmektedirler. Fakat yeni gelen polis memuru ile başta Thomas Shelby olmak üzere, Peaky Blinders çetesinin tüm hayatı beklenmedik bir şekilde değişecektir.


Arkadaşlarınla Paylaş:

75
10 paylaşım, 75 points
Canberk

Bu içeriğe ne tepki seviyorsun?

İlginç İlginç
4
İlginç
Üzgün Üzgün
6
Üzgün
Şirin Şirin
4
Şirin
Komik Komik
5
Komik
Lezziz Lezziz
1
Lezziz
Havalı Havalı
0
Havalı
İğrenç İğrenç
6
İğrenç

0 Yorum Bulunuyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İçerik Türü Seçin
Klasik Test
Testi çöz, cevabı öğren. İşaretlediğin şıklara göre testin sonucunu öğren.
Doğru/Yanlış
Doğru ve yanlış cevaplardan oluşan testler oluşturun.
Anket
Oy vererek görüşünü bildir. Basit bir anket oluştur!
İçerik
Yazılardan ve medyadan oluşan içerikler oluşturun.
Liste
Klasik bir liste oluşturun
Geri sayım
Tersten sıralanmış bir liste oluşturun
Açık Liste
Diğer üyeler de listeye eklemeler yapabilir.
Oylamalı Liste
Alınan oylara göre sıralama yapılır