73
10 paylaşım, 73 points

Yabancı Dizi Önerileri Listesi

Cipsleri ve mısırları hazırlayın. Çünkü karşınızdaki liste soluğunuzu kesecek! Bağımlısı olacağınız, bir bölüm daha derken sezonu bitireceğiniz bağımlılık yapan diziler bu listede derlendi. Mutlaka izlemeniz gereken diziler, en iyi yabancı diziler başlığıyla karşınızda. Hazırsanız sizin için yabancı dizi önerileri listemiz başlıyor…

 1. Canberk
  0

  Her sezonu 10 bölüm olan ve yedi sezonu noktalayan, tüm hayranlarının, her bölümü merakla beklediği, her bölümü ayrı heyecanla izlediği muhteşem bir dizi.

  Bir insanı daha ne kadar üzüp daha ne kadar sevindirebilir ki dedirten, yeri geldiğinde günlerce etkisinden çıkamayacağınız sahneleri ile insanları çileden çıkartıp bir o kadar da kendine aşık eden bu diziyi izlemeyen hayattan çok şey kaçırmış demektir.

  Bu muhteşem diziyle ilgili sizlere spoiler içermeyecek şekilde biraz bilgi verelim.

  Öncelikle dizinin ilk bölümü, 17 Nisan 2011 tarihinde yayınlanmaya başlanmış olup, yazarı George R. R. Martin tarafından yazılmaktadır.

  Dizinin konusu ise belirli hanedanların birbirlerinin kuyularını kazmaya çalıştıkları ve aklınıza gelemeyecek her türlü oyunları oynayarak, yedi krallığın tek sahibi olmak. Yani hepsi için tek bir hedef var o da taht sahibi olmak. En önemlisi ise “Winter is coming”.

 2. Canberk
  0

  Yabancı dizi önerileri listemizin 2. sırasında yer alan Vikings, İrlanda-Kanada ortak yapımı olup, tarihsel drama türünde bir dizidir.

  İlk bölüm 3 Mart 2013 tarihinde yayınlanmaya başlayan Vikings, ABD History kanalında izlenmeye başlanmıştır. Dizinin yazarı Michael Hirst iken yönetmen koltuğunda ise Johan Renck oturmaktadır.

  Dizi izleyiciyi mükemmel bir olay örgüsü ile 8.Yüzyıla götürürken, tarihi ve geçmişte kurulan uygarlıkları gösteren büyük bir maceraya sürüklüyor. Normalde barbar olarak bilinen Vikinglerin, yaşamlarından kesitlere şahit olduğumuz, her sahnesinde kendimize sanki savaşın içindeymişiz hissiyatı veren bir dizi.

  Dizinin konusu ise basit bir çiftçiyken, efsanevi bir savaşçıya dönüşen, rüyasında savaş tanrısı Odin’i gören ve Odin tarafından seçildiğini düşünen Ragnar’ın denizlere açılarak fethettiği yerler ile adını tüm dünyada hafızalara kazıtmaya çalışmasını işliyor.

 3. Canberk
  0

  Dram ve komedi sevenler için mutlaka izlenmesi gereken diziler arasında olan Shameless, ilk bölümü 9 Ocak 2011 tarihinde başlamıştır.Şu ana kadar 8 sezonu bitiren bu dizinin yazarı John Wells olup yönetmeni ise Christopher Chulack‘tır.

  Shameless dizisinin konusu ise şu şekilde: Amerika’nın Chicago şehrinin güneyinde altı çocuk ve alkolik bir babadan oluşan ailenin komedi dolu hikayesini anlatıyor.

  Bir tarafta ailesini çok da fazla önemsemeyen baba Frank Gallagher ve diğer tarafta beş kardeşini okutmak, büyütmek için elinden gelen her şeyi yapmaya çalışan Fiona Gallagher. Yabancı dizi önerilerilistesindeki 3. sıramızda yer alan Shameless sizi hem güldürecek hem de hüzünlü sahneleriyle duygusallığı yaşatacak.

 4. Canberk
  0

  Lost dizisinden de bildiğimiz J.J.Abrams‘ın yeni dizisi Westworld, HBO‘nun yeni bombası.

  İlk bölümü 3 Ekim 2016 tarihinde başlayan, mutlaka izlemeniz gereken dizi izleyicilerin bir anda ilgi odağı durumuna gelmiş durumda.

  Westworld, Doktor Robert Ford’un yarattığı, yüksek gerçeklikte olan sanal yetişkin eğlence parkının adı.

  Zengin kişileri günlüğü bin dolar karşılığında bu eğlence parkına göndererek bu kişilerin robotlarla cinsel fantezilerinden tutun zevkine adam öldürmeye kadar fantastik yaşamalarını anlatıyor.

  Ziyaretçiler birtakım sebeplerden dolayı işlerin yoluna gitmemeye başladığı ve robotların yapay zekadan uyandığı gözlemlenmeye başlamıştır. Dizi buradan itibaren anlam kazanmaya başlıyor ve hikaye burada başlıyor.

 5. Canberk
  0

  Bağımlılık yapan diziler ve yabancı dizi önerileri listemizde 5. sırada bulunan Black Mirror, 4 Aralık 2011 tarihinde yayınlanmaya başladı ve ilk sezonu sadece üç hafta sürdü.

  Şubat 2013 tarihinde ise ikinci sezonu başladı ve yine üç haftada sezon sona erdi. Üçüncü ve dördüncü sezonları ise bu sefer altışar bölüm ile şaşırtarak sezonlarını bitirdiler.

  Her bölümü farklı oyuncular ve farklı senaryolarla yazılması ile dikkat çeken bilim kurgu dizisi olan Black Mirror, insanlığın yapabileceği en üst düzey buluşlarını ve karanlık içgüdülerini teknolojiyle dolu bir geleceği konu alıyor.

 6. Canberk
  0

  ABD yapımı olan bu aksiyon dizisi.Hikayesi Paul Scheuring tarafından ortaya atılmış ve 2005 yılında dizi olarak adım atılmıştır.

  Prison Break dizisinin konusu ise tüm ipuçları ile öldüğü sanılan Michael, Sara ve Lincoln hapishaneden nasıl kaçılır üzerine bir planı çalışmaya başlamışlardır.

  Fakat Michael, Yemen’in kaçması en zor ve en tehlikeli hapishanelerinden biri olan Ogygia Hapishanesindedir. Yakalanma ihtimali çok fazla olmasına rağmen ters giden planlar ve bir çok engele rağmen bu riski alırlar. Yani anlayacağınız Michael’ın bu hapishaneden kaçması hiç de kolay olmayacak gibi duruyor.

 7. Canberk
  0

  Vince Gilligan tarafından hazırlanan ve yayınlanan bir Amerikan suç draması televizyon dizisi olan Breaking Bad, 20 Ocak 2008 tarihinde yayınlanmaya başlanmıştır.

  Eski bir kimya öğretmeni olan Walter White, akciğer kanseri teşhisi konulduktan sonra, eski öğrencisi Jesse Pinkman ile birlikte uyuşturucu işine girerler ve üretip satmaya çalışarak, ölmeden önce ailesine maddi anlamda destek vermek için bu işin içine giren kimya öğretmeninin yaşantısını anlatan bir dizi olan Breaking Bad izlenmesi gereken en önemli diziler arasında diyebileceğimiz bir dizidir.

 8. 8 Lost

  Canberk
  0

  Dizide uçak kazası sonrası uçağın bir adaya düşmesi sonucunda adada mahsur kalan insanların öyküsünü anlatmaktadır.

  Bilindiği üzere her insanın kendine özgü bir karakteri vardır ve bu adada 48 farklı karakter mahsur kalarak her türlü insanın olabileceğini gösteren bir aksiyon dizisi.

  Bir dolandırıcı, bir hırsız, bir katil ve daha birçok karaktere sahip olan insanların hayatta kalma savaşını anlatmaktadır.

  Adadakiler, hayatta kalabilmek için birlikte hareket etmeleri gerektiklerinin bir türlü farkına varamazlar ve kişiler arasında kavgalar dahi çıkmaya başlar.Tabii sonradan başlarına gelen olaylar, adadakilerin birlikte yaşamayı öğrenmelerine sebep olur. 

  Bunlar üzerine bir de yer altına açılan bir kapı olduğu farkına varılınca, adadakiler için hayat gittikçe zorlaşmaya başlar.

 9. Canberk
  0

  The Walking Dead dizisi, çizgi roman serisine dayanmakta olup ilk yayın tarihi 31 Ekim 2010 da yayınlanmaya başlamıştır.

  Yayılan bir hastalık sonucunda ortaya çıkan zombilerin dünyada gittikçe çoğalması ile birlikte yaşam mücadelesi veren küçük bir grubun hikayesini ele almaktadır. Yani bu dizi için bir zombi dizisi diyebiliriz.

  En önemlisi ise bu küçük grup yıllar geçtikçe yiyecek ve barınacak yer kalmaması sonucunda dünyada kalan nadir insanların da zamanla kendilerini kaybettikleri, hatta ve hatta masumları bile öldürecek kadar değişen insanlarla da uğraşmaya devam ediyor. Zombi severler için inanılmaz, ilginç, enteresan ve bir o kadar da izleyicilere oldukça fazla heyecan vermeye devam ediyor.

 10. Canberk
  0

  Arthur Conan Doyle ‘ın fikir babası olduğu Sherlock, 25 Temmuz 2010 tarihinde yayınlanmaya başladı.

  Sherlock Holmes, bilidiği üzere günümüzde yaşayan bir karakterdir. Şehirde enteresan bir şekilde birtakım cinayetler ortaya çıkmaya başlar.Polis,cinayeti işleyenleri bulmak için Sherlock Holmes’ten yardım alır. 

  Sherlock Holmes’in inanılmaz çalışan beyni ve ev arkadaşı olan John ile birlikte şehirdeki cinayetleri kısa sürede bulmaya çalışırlar. Asıl önemli olan ise olayı ve katilleri o kadar etkileyici bir şekilde çözmeleri ve insanları hayretle ekrana kitlemelerini sağlayan bu polisiye dizi kaçırılmayacak türden.


Arkadaşlarınla Paylaş:

73
10 paylaşım, 73 points
Canberk

Bu içeriğe ne tepki seviyorsun?

İlginç İlginç
6
İlginç
Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Şirin Şirin
6
Şirin
Komik Komik
0
Komik
Lezziz Lezziz
3
Lezziz
Havalı Havalı
2
Havalı
İğrenç İğrenç
2
İğrenç

0 Yorum Bulunuyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İçerik Türü Seçin
Klasik Test
Testi çöz, cevabı öğren. İşaretlediğin şıklara göre testin sonucunu öğren.
Doğru/Yanlış
Doğru ve yanlış cevaplardan oluşan testler oluşturun.
Anket
Oy vererek görüşünü bildir. Basit bir anket oluştur!
İçerik
Yazılardan ve medyadan oluşan içerikler oluşturun.
Liste
Klasik bir liste oluşturun
Geri sayım
Tersten sıralanmış bir liste oluşturun
Açık Liste
Diğer üyeler de listeye eklemeler yapabilir.
Oylamalı Liste
Alınan oylara göre sıralama yapılır